Šiaurės šalių literatūros savaitė Ašmintoje…

Lapkričio 17 dieną Ašmintos daugiafunkciame centre vyko Šiaurės šalių literatūros renginiai.
Šiais metais garsinių skaitymų renginių tema „Svajonės ir ilgesys Šiaurėje“. Ryte vyko garsiniai skaitymai „Auštant“, kuriuose dalyvavo Ašmintos pradinio ugdymo skyriaus mokiniai, klausėsi ištraukos iš knygos „Perlų ieškotoja“ ir piešė piešinius tema „Knygoje atrasta svajonė“, vaišinosi Grenlandiškomis „palaannguit“ spurgomis.
Vakarėjant vyko garsiniai skaitymai „Sutemos“ vyresniesiems bibliotekos lankytojams, jie klausėsi ištraukos iš knygos „Katarina“, vyko diskusija knygoje gvildenama tema apie žmonių tarpusavio santykius, vaišinosi arbata ir šiaurietiškomis vaišėmis „Farerų obuolių pyragu“.
Ašmintos bibliotekos bibliotekininkė Rasa Šiugždinienė,
Ašmintos laisvalaikio salės renginių organizatorė Rima Vilkienė


…Šilavote

Šiaurės šalių literatūros savaitės proga lapkričio 16–18 dienomis Šilavoto bibliotekoje „siautėjo“ daugumai gerai pažįstama Astridos Lindgren knygos veikėja Pepilota Viktualija Rulgardina Krusminta Efraimo duktė Ilgakojinė, kaip ji pati prisistatė, arba tiesiog Pepė Ilgakojinė.
Ji bandė išdykauti, keldama „selfius“ ir bauginančius filmuotus vaizdelius bibliotekos Facebook grupėje, tačiau vėliau, trumpam nurimusi, susikaupdavo ir paskaitydavo Šilavoto pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės ir 1–4 klasių vaikams ištraukas iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“.
Tokie garsiniai skaitymai vaikams labai patiko. Smagu buvo juos pasitikti bibliotekoje kitaip, neįprastai, ir matyti jų reakcijas. Sukurta jauki aplinka leido įsijausti į kūrinį, o vis nerimstanti Pepė privertė ne kartą nusišypsoti. Gera dalintis džiugiomis emocijomis su vaikais, kai, rodos, tiek nedaug tereikia…
Ačiū mokytojoms Rūtai Marcinkevičienei, Laimai Astrauskaitei ir Daivai Kamarauskienei už bendradarbiavimą.
Kristina Tamašauskienė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.