Išsipildė ilgai puoselėtos viltys – Prienų baseinas atvėrė duris

Gražėjančiame Prienų mieste atsirado daugiau galimybių aktyviam laisvalaikiui, sveikatingumui ir sportui, fizinės ir emocinės sveikatos stiprinimui, tam skirtą infrastruktūrą papildė šią savaitę oficialiai atidarytas baseinas – su keturiais 25 m ilgio plaukimo takeliais, sūkurinėmis voniomis, pirtimis, vaikams skirtu baseinu.

Baseino įkurtuvių juostelę perkirpo (iš kairės) ŠMSM viceministras L.Obcarskas, Prienų KKSC direktorius A.Deltuva, meras A.Vaicekauskas, Savivaldybės administracijos direktorė J.Zailskienė, LR Seimo narys A.Palionis, Lietuvos plaukimo federacijos gen.sekretorius E.Vaitkaitis ir UAB „Rūdupis“ atstovas R.Vasiliauskas.

Daugelį metų lauktas įvykis – įkurtuvės – sukvietė daugybę garbių svečių, tarp kurių buvo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LR Seimo, Lietuvos plaukimo fe-deracijos atstovai, Birštono ir Kauno rajono savivaldybių merai, plaukimo šakos sportui nusipelnę aukšto meistriškumo sportininkai, įstaigų vadovai, gyventojai.
Atidarymo iškilmėse sveikinimo žodį taręs Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pasidžiaugė išsipildžiusiais lūkesčiais – atidarius baseiną, Prienuose buvo visiškai sukurta įvairių sporto šakų kultivavimui ir sveikatingumui skirta bazė. Jis padėkojo visiems tiems, kurių dėka baseinas buvo atvertas taip greitai, pirmiausia LR Seimo nariui Andriui Palioniui, palaikiusiam šią iniciatyvą, ieškojusiam finansinio jos pagrindimo. Baseino statybos prasidėjo 2018 m., o lėšų prasme šiam objektui sėkmingiausi buvo praėjusieji metai, kuomet buvo suplanuota per 1,5 mln. eurų investicijų, antra tiek lėšų gauta iš fondo COVID-19 pandemijos padariniams mažinti. Baseino statybos atsiėjo per 4,5 mln. eurų.
„Prienams labai pasisekė: krizės metais pasistatėm ir Sporto areną, ir baseiną,“ – pažymėjo meras, vildamasis, jog naujasis baseinas gyventojų ir svečių bus mėgstamas ir lankomas. Už sklandų bendradarbiavimą jis padėkojo ir darbų rangovui UAB „Rūdupis“, buvusiam direktoriaus pavaduotojui statybai Romui Vasiliauskui ir bendrovės atstovams.
Seimo narys A.Palionis prisiminė Prienų sporto komplekso su baseinu statybos priešistoriją – ši idėja, skaičiuojanti 21-erius metus, gimė „Prienų“ krepšinio sporto klubo atstovų ir šviesios atminties Seimo nario Juozo Palionio galvose. Prieš 13 metų į būsimus pamatus buvo įkasta Sporto arenos pastato kapsulė. A.Palionio teigimu, pagrindinė problema, stabdžiusi darbus, buvo finansinė, visgi surėmus pečius ją pavyko išspręsti. Prienų kūno kultūros ir sporto centro direktoriui Audroniui Deltuvai ir darbuotojams politikas palinkėjo sėkmingos veiklos, o baseino lankytojams – malonaus ir saugaus poilsio.
Įkurtuvėse dalyvavęs Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministras Linas Obcarskas, sveikindamas su švente, pastebėjo:
„Džiugu, kad sulig naujų mokslo metų pradžia Prienai atidaro naują baseiną, kuriame galima sportuoti, mokytis plaukti, siekti sportinių rezultatų. Neabejoju, kad šis objektas bus pilnai panaudojamas, yra įrodyta, kad investicijos į sportą atsiperka greičiausiai: mažina darbo krūvį medikams, turtina sportinių trofėjų kraiteles.“
Viceministras patikino, jog Prienų baseine treneriais dirbs aukšto lygio profesionalai, todėl rezultatų neteks ilgai laukti. Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis federacijos vardu A.Deltuvai įteikė Lietuvos plaukimo rinktinės kepurėlę, primindamas, kad baseiną teks panaudoti ne tik sveikatingumui, bet ir aukšto meistriškumo sportininkų rengimui.
Prieniečius su švente pasveikino ir Tokijo vasaros olimpinių žaidynių dalyvė, penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir kiti svečiai. UAB „Rūdupis“ atstovams iškilmingai įteikus simbolinį raktą, sporto komplekso šeimininkas A.Deltuva visus pakvietė pasižvalgyti ir įvertinti baseino vidaus patalpas, pasigrožėti fotomenininko Romualdo Požers-kio fotografijos paroda „Miražas Nevados dykumoje“.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *