Buvimą kartu liudija darbai

Nuo šiol ilgamečio Birštono savivaldybės mero, Birštono garbės piliečio, „Auksinės krivūlės“ riterio, soc. m. dr. Antano Serafino Zenkevičiaus žodžiai, pasakyti apie Birštoną „Visais laikais – kurortas“ pasitiks visus įeinančius į savivaldybės pastatą. Jie įamžinti memorialinėje lentoje su bareljefu, kurią sukūrė skulptorius Gediminas Piekuras.


Praėjusį antradienį, gruodžio 8-ąją atidengta memorialinė lenta tapo gražia dovana daugiau kaip keturis dešimtmečius miesto ir savivaldybės vadovu buvusio A. S. Zenkevičiaus 85-ajam gimtadieniui.
Dar iš ryto savivaldybės vadovai aplankė sukaktuvininko Amžinojo poilsio vietą Prienų civilinėse kapinėse, uždegė atminimo žvakes, padėjo gėlių. O dešimtą valandą pagal galimybes, kiek leidžia karantino sąlygos, buvo susikaupta atminimo lentos atidengimo ceremonijoje.
Sveikinimo žodį tarusi Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė apgailestavo dėl to, kad dėl griežtų apribojimų į šią ceremoniją negalėjo pakviesti gerbiamo Mero kolegų, specialistų, kurie savo karjerą pradėjo ir ilgus metus dirbo kartu su dr. A. S. Zenkevičiumi.
– Jų yra tiek daug, kad jie visi tikrai netilptų Savivaldybės aikštėje, bet tikiu, kad visi savo mintimis ir širdimis yra kartu su mumis, prisimindami mūsų visų mylimą ir gerbiamą dr. A. S. Zenkevičių, – sakė N. Dirginčienė, džiaugdamasi, kad jo darbai turi tęstinumą, kad įgyvendinamos naujos idėjos ir sumanymai.
Kurorto savivaldybės vadovu A. S. Zenkevičius buvo 17 kadencijų iš eilės. Nuo 1966-ųjų apie 10 kadencijų dirbo Vykdomojo komiteto pirmininku, o po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 4 kadencijas buvo renkamas miesto ir savivaldybės meru. Jam vadovaujant prie miesto buvo prijungta ir kaimiškoji seniūnija. A.S. Zenkevičius ypač daug dėmesio skyrė kurorto gydomosios bazės vystymui, modernizavimui, Birštono žinomumui didinti. Tuo tikslu jis inicijavo ir Lietuvos kurortų asociacijos įkūrimą, tapo pirmuoju jos prezidentu, kūrė planą ir kryptingai puoselėjo viltį Birštonui tapti karališkųjų kurortų asociacijos nariu.
Daugelio kartu dirbusiųjų ir su juo bendravusiųjų atmintyje A. S. Zenkevičius išlikęs kaip vientisas žmogus, puoselėjęs tas vertybes, kurias laikė gyvenimo pagrindu.
„Birštono versmių“ informacija

 

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *