Daumantas Krunglevičius: šuolis su parašiutu suteikia laisvės pojūtį

Iš Prienų krašto kilęs Daumantas Krunglevičius jau ne vienerius metus sukasi šuolių su parašiutu sporte. Vaikinas šį sportą pavertė ne tik hobiu, bet ir mylimu darbu. Dabar jis dirba instruktoriumi Pociūnų aerodrome ir dažnai apsilanko Klaipėdos parašiutininkų klube.


Daumantas sako, kad jau nuo ankstyvos vaikystės domisi parašiutų sportu. Nuo pat mažumės tėtis, kuris taip pat šokinėdavo su parašiutu, veždavosi jį į aerodromą. Ten ir gimė didžiulė meilė aviacijai ir dangui, kuri tęsiasi iki dabar.
Pirmąjį šuolį su parašiutu vaikinas atsimena ypač gerai. Tada jam buvo vos 13 metų. Jis šoko iš 1200 metrų aukščio. Paklaustas apie užklupusias emocijas, vaikinas nedvejoja: „Tuo metu buvo labai baisu. Bet noras permušė viską. Iššokęs negalėjau atsigrožėti vaizdais, pamenu kaip šiandien tą gaivų orą, kurį įtraukiau į savo plaučius… O nusileidęs ant žemės, drebėjau, džiaugiausi. Norėjau vėl eiti į lėktuvą…“
„Aš dar nešokęs žinojau, kad noriu būti instruktoriumi, o po pirmojo šuolio tas jausmas ir svajonė tik sustiprėjo,“ – sako Daumantas. Po pirmojo šuolio vaikinas nesustojo ir toliau kaupė parašiutininko patirtį, didino šuolių skaičių. Dabar Daumantas Krunglevičius jų skaičiuoja per 2700. Vaikinas turi visas reikiamas licencijas ruošti naujus parašiutininkus, jis nuolat tobulėja šioje srityje: domisi naujienomis, stengiasi išmokti ir atrasti ką nors naują.
„Tai yra darbas, kurį be galo myliu. Esu labai laimingas, kad atradau tai, kas mane stumia į priekį. Džiaugiuosi, kad galiu suteikti ir kitiems žmonėms naujų patyrimų,“ – sako Daumantas.
Paklaustas, ką veikia žiemą, kai šuoliai su parašiutu Lietuvoje yra neįmanomi, vaikinas atsakė, jog praeitą žiemą jis gyveno ir dirbo Meksikoje parašiutininkų instruktoriumi. Ten jis praleido 6 mėnesius. Vaikinas neslepia, jog išvyka į Meksiką suteikė daug naujos patirties ir pažinčių. „Toliau prasideda paieškos kitų pasaulio kampelių,“ – atviravo Daumantas Krunglevičius.
Ugnė Besusparytė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *