VASARIO 16-OSIOS – LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENOS – NOMINANTAI

Birštono savivaldybė kvietė teikti iškilių, nusipelniusių Birštono savivaldybei 2019 metais žmonių kandidatūras tradiciniams apdovanojimams, kurie bus teikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo šventėje (Vasario 16-ąją). Lietuvos valstybės atkūrimo dienos apdovanojimų nominantai:

Birutė Brazdžiūtė – už tautinio šokio ir liaudies tradicijų puoselėjimą.

Kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Kupolė“ vadove dirba nuo 2003 m. Išugdžiusi ne vieną tautinio šokio mylėtojų kartą Birštone. Atstovauja Birštonui užsienyje vykstančiuose festivaliuose. Šokėjai dalyvauja visose Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventėse, Lietuvos moksleivių dainų šventėse, respublikiniuose festivaliuose ir konkursuose: „Aguonėlė“, „Pora už poros“ ir laimi laureatų nominacijas, garsina Birštono vardą. 2009 metais tapo „Aukso paukštės“ laureatais. Naujausias laimėjimas, kuriuo džiaugiasi šokėjai – 2019 m. vykusiame Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių „Aguonėlė“ konkursiniame festivalyje – jaunuolių grupėje tapo laureatais, rajono centrų kategorijoje. Būdama choreografijos mokytoja-eksperte, Birutė ne tik ugdo taisyklingus vaikų lietuvių tautinio šokio gebėjimus, tačiau tikslingai ir kryptingai gilina šokėjų žinias apie lietuvių tautinę kultūrą, jos puoselėjimą.


Arvydas Narkeliūnas – už ilgametį ir nuoširdų darbą, aktyvią visuomeninę veiklą.
AB Birštono sanatorijoje „Versmė“ direktoriaus pavaduotoju ūkiui Arvydas Narkeliūnas dirba nuo 1981 m. Tai – pareigingas, darbštus, draugiškas, pasižymintis geru strateginiu mąstymu, sugebantis operatyviai priimti sprendimus darbuotojas. A. Narkeliūnas nuolat dalyvauja visuomeniniame sanatorijos „Versmė“ ir visos Birštono savivaldybės gyvenime. Yra aktyvus sporto bei kultūros renginių, įvairių švenčių dalyvis ir organizatorius. Sportas ir aktyvi veikla yra tiesiog neatsiejama gyvenimo dalis. Jis daugelį metų žaidė sanatorijos „Versmė“ krepšinio komandoje, slidinėja, plaukioja baidarėmis. Labai svarbu paminėti, kad A. Narkeliūnas yra Birštono miesto vandens turizmo klubo „6×2“ direktorius ir klubo nariams organizuoja įvairiausias keliones, aktyvų poilsį, susijusį su sportu.


Nijolė Raiskienė – už aktyvią profesinę veiklą, skaitymo iniciatyvas, už nuoširdų darbą puoselėjant jaunųjų birštoniečių meilę knygoms.
Nuo 1982 m. (38 metus) dirba Birštono viešojoje bibliotekoje. Nuo 1993 m.– su jaunaisiais skaitytojais (27 metus). Viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje lankosi ir jaunimas, ir vaikai, jų tėveliai, seneliai. Čia jie randa ne tik knygų, žinių, įdomių užsiėmimų, renginių, bet ir šilumą, kurią dovanoja gero žodžio negailinti, ne vieną skaitytojų kartą užauginusi Nijolė. Jos iniciatyva bibliotekoje vyksta daug įvairių renginių vaikams: literatūros popietės, susitikimai su rašytojais, pasakų skaitymai, edukacinės programos mažiesiems. Jau 15 metų N. Raiskienės iniciatyva organizuojami vasaros skaitymai vaikams „Vasara su knyga“. Ilgiau nei 20 metų Nijolė aktyviai organizuoja kultūros projektą „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurio tikslas – skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Bibliotekininkė įdeda daug darbo, ieškodama netradicinių renginių formų bei metodų. Vaikams ir jaunimui veda 3D spausdinimo ir emocinio intelekto ugdymo užsiėmimus, integruojant emocinio intelekto „Kimočis“ programą. Nuoširdžiomis bibliotekininkės pastangomis knyga randa kelią ir į jaunųjų skaitytojų širdis.


Beata Klimavičienė – už meilę teatrui ir tautiškumo puoselėjimą.

Beata Klimavičienė gimusi ir augusi Birštone. Besimokydama Birštono vidurinėje mokykloje, buvo veikli paauglė, nuo aštuntos klasės nepraleidusi nė vienos Dainų šventės, dainavusi keliuose choruose, akompanavusi Birštono bažnyčios vaikų chorui. Kupina energijos, entuziazmo, kūrybiškumo ir optimizmo, buria daugelį žmonių bendrai veiklai, dovanodama džiaugsmą, geras emocijas ir šventę. Nuo 2013 m. dirba Birštono kultūros centre renginių organizatore ir vadovauja Birštono vienkiemio teatro kolektyvui, kuris per trumpą laiką pasiekė puikių rezultatų, garsinančių ne tik patį teatrą, bet ir Birštono vardą.
Pastarųjų metų apdovanojimai: 2018 m. Lietuvos mėgėjų teatrų apžiūra-šventė „Atspindžiai“ – laureato diplomas; 2019 m. „Aukso paukštė“, (2018 m. geriausias suaugusiųjų teatras ir vadovas); Lietuvos mėgėjų teatro šventė „Tegyvuoja teatras“, 1 nominacija; Valstybės teatro solisto Vlado Baltrušaičio vardo apdovanojimai, „Vedu į Lietuvą“, 2 nominacijos (muzikaliausias aktorius, muzikaliausias spektaklis). Nuo 2016 m. Beata yra sukūrusi vaikų ir jaunimo teatro studiją, kuri savo inscenizacijas ir pjeses parodo beveik kiekvienoje Birštono vienkiemio šventėje. Vienas iš Beatos tikslų – puoselėti lietuvių liaudies tradicijas, todėl kartu su Birštono vienkiemio ansambliu jie ne tik dainuoja, bet ir mokosi šokti šokius, ratelius, kankliuoti bei skudučiuoti. Aktyviai dalyvauja Birštono kultūros centro liaudiškos kapelos „Lendrūnas“ veikloje, dainuoja Birštono kultūros centro chore „Aušrinė“.


Rūta Kapačinskaitė – už Birštono vardo garsinimą, sėkmingus turizmo rezultatus, meilę gimtajam kraštui ir jo žmonėms.
Rūta yra birštonietė, čia gimusi ir augusi. Baigusi Birštono gimnaziją, studijavo Lietuvos sporto universitete. Birštono turizmo informacijos centro direktore dirba nuo 2013 metų (septynerius metus). Dvejus metus, nuo 2016 iki 2018 m., ji ėjo Lietuvos turizmo centrų asociacijos prezidentės pareigas. Dirbdama Turizmo informacijos centro direktorės pareigose, Rūta garsina Birštono kurortą Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja turizmo parodose, Birštono pristatymo, verslo misijose užsienyje. Ne kartą davė interviu ir surengė pristatymus (infoturus) Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos atstovams. Skaitė pranešimus, surengė prezentacijas apie Birštoną daugelyje pasaulio valstybių. Per septynerius Rūtos vadovavimo Turizmo informacijos centrui metus LR ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ net du kartus apdovanojo Birštono savivaldybę kaip „Sėkmingiausią turizmo traukos vietovę“. Pastaraisiais metais turistų skaičius Birštone, lyginant su kitais kurortais, augo sparčiausiai Lietuvoje – iki 50 proc. Į Birštoną atvyksta ne tik svečiai, turistai iš Lietuvos, bet ir iš beveik 50 užsienio valstybių. Birštonas išlaiko ir tęsia tarptautinio, kokybiško kurorto tradicijas, tampa vis labiau žinomas tarptautiniu mastu.

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *