Graži padėka už aktyvų dalyvavimą akcijoje „Atverk duris vasarai“

Jau ne vienerius metus Birštono viešoji biblioteka rengia projektą Birštono savivaldybės finansuojamai Vaikų socializacijos, pilietinio ir tautinio ugdymo programai, o gavę paramą organizuojame vasaros skaitymus, diskusijas, edukacines dirbtuves vaikams.


Ir šiemet kvietėme jaunuosius skaitytojus dalyvauti knygų skaitymuose, aptarimuose tema „Knyga – tiltas per laiką ir erdves“, edukacinėse lėlių teatro dirbtuvėse, kurti knygą-dienoraštį, diskutuoti, kuo dabar garsėja Birštonas, ir įvardinti mieliausias jo vietas, pažinti savo jausmus ir emocijas. Vaikus kvietėme dalyvauti ir ekskursijose. Aplankėme Birštono parką, kurorto paminklus įžymiems žmonėms. Vasaros skaitymai vyko Birštono viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje bei Birštono vienkiemio ir Nemajūnų padaliniuose. Suorganizuota 20 renginių, kuriuose dalyvavo 293 vaikai. 10 renginių vyko padaliniuose. Birštono viešojoje bibliotekoje buvo planuoti 9 renginiai, tačiau prašant stovyklautojų iš Kauno vadovei, suorganizuoti papildomi skaitymai apie jausmus ir emocijas, knygų skirtukų gamybos dirbtuvėlės.
Šiuos skaitymus užregistravome dalyvauti jau ketvirtus metus iš eilės Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos neformaliojo švietimo centro vykdomoje iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“, kuri kviečia mokyklas, dienos centrus, bibliotekas ir kitas organizacijas suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti vasaros atostogas. 2019 m. prie  iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ prisijungė per 317 įstaigų miestuose ir kaimo vietovėse. Daugiau nei 30000 vaikų buvo suteiktos galimybės turiningiau leisti vasarą. Iš visų šių organizacijų 37 įstaigos už aktyvų dalyvavimą ir įdomiausiai organizuotas veiklas buvo apdovanotos LR švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus padėka bei kelione į Lenkiją, Varšuvos miestą. Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad tarp šių įstaigų esame ir mes – Birštono viešoji biblioteka. Jau antrus metus iš eilės mūsų prasmingas darbas su vaikais buvo pastebėtas ir įvertintas.
Į kelionę vyko Birštono vienkiemio padalinio vyresnioji bibliotekininkė Gražina Andrulevičienė. Išvyka buvo turininga ir įdomi. Dalyviai aplankė Koperniko mokslo centrą – mokslo muziejų. Jame yra daugiau nei 450 interaktyvių eksponatų, kurie lankytojams suteikia galimybę pavieniui atlikti eksperimentus ir patiems atrasti mokslo dėsnius. Čia kelionės dalyviai daug dalykų išbandė patys: kūrė, eksperimentavo.
Įspūdžių tikrai daug. Viską, kas pamatyta, išgirsta – sunku išvardinti, aprašyti. Ekskursijos dalyviai parsivežė ne tik gražių prisiminimų, puikių akimirkų apie Varšuvą. Kelionės metu jie dalinosi savo nuveiktais vasaros darbais, naujovėmis, iškylančiais rūpesčiais ir sprendimo būdais. Tad ne tik žinių ir patirties bagažas praturtėjo, bet ir naujų idėjų kitų metų vasaros skaitymams, edukacinėms veikloms buvo pasisemta.
Birštono viešosios
bibliotekos informacija

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *