Restauravo medines skulptūras

Prienų VšĮ „Meninė drožyba“ savo istoriją papildė dar vienu reikšmingu įvykiu – birželio 3-13 dienomis čia vyko jau dešimtoji „Jaunimo meninių ir profesinių įgūdžių tobulinimo stovykla“. Jos dalyviai – Kauno kolegijos Justino Vienožinskio Menų fakulteto Dailės katedros Dailės kūrinių restauravimo ir konservavimo programos studentai ir sertifikuotos tradicinių amatų neformalios mokymo programos „Tradicinio kryžiaus drožyba“, kurios vadovas tradicinių amatų meistras Algimantas Sakalauskas, nariai.

Babtuose prie bažnyčios.

Nebodami alinančios kaitros kuratoriaus Bangučio Prapuolenio vadovaujami jaunieji restauratoriai dešimt dienų darbavosi prie Kauno rajono ir Prienų miesto medinių paminklų. Atliktų darbų sąrašas įspūdingas. Atnaujinta Babtų bažnyčios šventoriuje ir sutvarkyta laiminančio Kristaus skulptūra ir du koplytstulpiai, Panevėžiuko bažnyčios šventoriaus centrinis kryžius su suoleliais, Sitkūnuose stūksantis garsaus drožėjo Raimundo Puškoriaus rūpintojėlis, skirtas laisvės gynėjui Juozui Vaidotui, žuvusiam per Sausio 13 -tosios įvykius, ir švento Jurgio koplytstulpis, Prienų meno mokyklos – darželio (buvusios „Nemuno“ pradinės m-klos) lauko skulptūros, Mačiūnų piliakalnio žymeklis;VšĮ „Meninė drožyba“ teritorijoje esančios lauko skulptūros, sūpuoklės, suoleliai. Visa tai buvo nuplauta, nuvalyta, perdažyta, sulūžusios medinės

Prienų meno mokyklos teritorijoje prie skulptūrų darbuojasi Sandra…

detalės pakeistos naujomis, padaryti nauji apskardinimai…
Prienų Dvariuko bendruomenei paprašius, restauruotas stogastulpis Giraitiškių link. Pajudėjo projekto, kuriame numatyta sutvarkyti Prienų rajone partizanų atminimui pastatytus paminklus, darbai – atnaujinti keturi paminklai. Laisvesnę valandėlę stovyklautojai išnaudojo savišvietai, aplankė Sitkūnų radijo stotį, studijavo Panevėžiuko bažnyčios architektūrą, susitiko su Prienų meno mokyklos mokytojais ir mokiniais, nepraleido progos nuvažiuoti į Birštoną, gaivinosi kurorto tvenkiniuose, Nemune ties VšĮ „Meninė drožyba“ teritorija…
Smagus ir turiningas buvo ir stovyklos uždarymo vakaras, kurio metu susirinkusieji dalinosi įspūdžiais, jauniesiems architektams įteikti diplomai, rėmėjams – padėkos.

…ir Raminta.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, parėmė Mocevičiaus firma „Ginalas“, UAB „Nodus“. Partneriai: Babtų seniūnija, Prienų rajono savivaldybė.
VšĮ „Meninė drožyba“ vadovas Algimantas Sakalauskas sakė, kad jų planuose – ir mokomosios edukacinės programos. Netrukus čia suklegės Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos vaikai, o birželio 21 d. užsuks „Misija Sibiras“ dalyviai. Kaip ir ankstesniais metais, jie konsultuosis ir mokysis kurti tradicinius vietoje pritaikomus kryžius ir kt.

Onutė Valkauskienė

Stovyklautojai su Prienų meno mokyklos bendruomene.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *