Akcija „Tėčiai skaito vaikams“

Gražią ir saulėtą paskutinę pavasario dieną Birštono lopšelio – darželio „Giliukas“ grupių „Ančiukai“ ir „Drugeliai“ auklėtiniai su auklėtojomis Rima Lankevičiene ir Joana Kliucevičiene bei auklėtojų padėjėjomis Genute Vaitkevičiene ir Agne Mielaikiene atskubėjo į Birštono vienkiemio biblioteką.


Oras buvo puikus, tad visi patraukėme į žaidimų aikštelę. Skaitymas suartina, todėl čia vyko nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuota skaitymo akcija „Tėčiai skaito vaikams“. Šią ypatingą dieną darželinukams skaitė šaunus tėtis Juozas Rimvydas Klimavičius, kuris pasirinko Stepo Zobarsko knygą „Brolių ieškotoja“, deklamavo Eduardo Mieželaičio eiliuotą pasaką „Zuikis Puikis“. Vaikai buvo sužavėti raiškaus skaitymo ir patys ėmė deklamuoti išmoktus eilėraštukus.
Birštono vienkiemio padalinio vyresnioji bibliotekininkė Gražina Andrulevičienė dalyvius supažindino su Tėvo dienos tradicija. Šią šventę oficialiai pirmosios pradėjo švęsti JAV. Judėjimą tėvams pagerbti 1910 m. sukūrė Louisa Dodd. Jos motina mirė gimdydama šeštą vaiką, ir tuomet tėvas vienas užaugino visus vaikus.
Lietuvoje Tėvo diena švenčiama birželio pirmą sekmadienį. Tai – pats tinkamiausias laikas išreikšti dėkingumą, meilę ir pagarbą tiems tėčiams, kurie rūpinosi mumis vaikystėje ir globoja šiandien, linkėdami, kad mūsų rytojus būtų kuo lengvesnis ir gražesnis.
Gražina Andrulevičienė
Birštono vienkiemio padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *