Keliavome po margą knygų šalį

Birštono vienkiemio bibliotekoje buvo suorganizuota teminė popietė „Kelionė po margą knygų šalį“, skirta Lietuvių kalbos dienai. Popietėje dalyvavo Birštono lopšelio – darželio „Giliukas“ „Ančiukų“ ir „Drugelių“ grupių auklėtiniai. Juos į biblioteką atlydėjo auklėtoja Joana Kliucevičienė ir auklėtojos padėjėja Agnė Mielaikienė.


Vasario 16 – kovo 11 dienomis visoje Lietuvoje – mokyklose, darželiuose, bibliotekose, muziejuose ir kitose įstaigose, taip pat užsienio lietuvių bendruomenėse, vyksta įvairūs renginiai, skirti Lietuvių kalbos dienai. Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje.
Vyresnioji bibliotekininkė Gražina Andrulevičienė supažindino mažuosius lankytojus su bibliotekoje esančiomis knygelėmis „Mano pirmieji žodžiai“, Lino Kontrimo knyga „Keturios paslaptys, kaip pažinti raides ir natas“, „Abėcėle“. Vaikams buvo parodyta knyga „Baltistikos Ąžuolas“, kurioje surinkta medžiaga apie garsų kalbininką Joną Kazlauską, kilusį iš Birštono savivaldybės Matiešionių kaimo. Vaikai su malonumu vartė ir kitas vaikiškas knygeles. Skaitėme Almos Karosaitės knygelę „Kas negavo dovanos?“ Ją skaityti padėjo auklėtoja Joana Kliucevičienė. Vėliau žiūrėjome vaizdo įrašą „Animuota lietuviška abėcėlė“, klausėmės lietuviškų vaikiškų dainelių. Bibliotekoje veikė ir kūrybinės dirbtuvėlės vaikams. Jose vaikai mokėsi rašyti raides ant spalvoto popieriaus, kai kurie jau mokėjo parašyti ir savo vardą. Laikas praėjo labai greitai, buvo visiems smagu.
Gražina Andrulevičienė
Birštono vienkiemio bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *