Lietuvos trispalvės spalvomis nušvitusi Vasario 16 -oji Birštone: patriotiškai nusiteikę šventinio minėjimo dalyviai ir pirmą kartą jaunimo organizuotas pėsčiųjų žygis!

Praėjusį šeštadienį jau nuo pat ryto Birštonas gyveno Lietuvai brangios šventės – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – nuotaikomis. Šventiniai renginiai kvietė kurorto gyventojus ir svečius nuotaikingai ir iškilmingai švęsti šią ypatingą dieną. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje, aukojamomis už visus Lietuvos žmones ir Lietuvos nepriklausomybę. Po Mišių visi vieningai susirinko į šventinę vėliavos pakėlimo ceremoniją J. Basanavičiaus aikštėje. Suspindus jau juntamo pavasario saulei, dauguma pasipuošė ryškiomis spalvomis, laisvės pojūtį sustiprino vieninga lietuviška atributika.


Susirinkusiuosius sveikino Birštono gimnazijos direktorius Alvydas Urbanavičius su jaunaisiais moksleiviais. Sveikinimo kalbą tarė Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, pabrėždamas ypatingą šios dienos svarbą. Mero pavaduotojas linkėjo mylėti Lietuvą, džiaugtis Laisve, dainuoti Laisvės dainas ir prasmingais darbais gražinti Tėvynę bei gimtąjį Birštoną. Birštoniečiams ir kurorto svečiams dainas dovanojo jaunosios Birštono moksleivės.
Iškilmingos Vasario 16 -osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – proga Birštono kultūros centre kartu su Birštono bendruomene pagerbti Birštono savivaldybei, bendruomenei nusipelniusieji, savo darbais Birštono vardą garsinantys žmonės. Labai vertiname ir džiaugiamės jų indėliu ir esame dėkingi už aktyvią visuomeninę veiklą, Birštono vardo garsinimą, patriotiškumą ir pilietiškumą, tarnystę artimui, už puoselėtą lietuvybę išeivijoje, šeimos ir dvasinių vertybių puoselėjimą ir meilę Birštono krašto žmonėms. Šiais metais Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė iškilmingo minėjimo metu „Dėkingumo“ nominacijas įteikė:
Onutei ir Valerijui Gratulevičiams – už aktyvią visuomeninę veiklą, šeimos vertybių puoselėjimą ir Birštono vardo garsinimą.
Nijolei Jakimonienei – už aktyvią bendruomeninę veiklą, profesionalų pedagoginį darbą, pilietiškumą ir meilę Birštono krašto žmonėms.
Justinui Antanui Vilkui – už aktyvią visuomeninę veiklą, pilietiškumo, patriotiškumo puoselėjimą ir Birštono vardo garsinimą.
Onai Jakimavičienei – už pasiaukojančią tarnystę artimui, nuoširdų darbą medicinos srityje ir meilę Birštono krašto žmonėms.
Vilmai Krasauskienei – už aktyvią bendruomeninę ir edukacinę veiklą, kūrybiškas iniciatyvas, kurorto vardo garsinimą ir meilę Birštono krašto žmonėms.
Kun. Alfonsui Babonui – už puoselėtą lietuvybę ir patriotiškumą išeivijoje, svarią paramą Lietuvai, sugrįžus bei apsigyvenus Birštono savivaldybėje, dvasinių vertybių puoselėjimą ir meilę Birštono krašto žmonėms.
Naujas šių metų šventės akcentas – „pėsčiųjų žygis „Žvėrinčiaus takais“. Šįmet pirmą kartą jaunimo suorganizuotas pėsčiųjų žygis nustebino dalyvių skaičiumi – net 150! Šaunu, jog aktyviai ir sveikai paminėti Valstybės dieną panoro ir vyresni, ir mažiausi entuziastai. O jų buvo ne tik iš Birštono. Šeimos su vaikais atvyko net iš Marijampolės, Alytaus ir kitų miestų. Įveikusiųjų pirmąjį etapą Žvėrinčiaus miške laukė Lietuvių kalbos dienų stotelė. 2019 metais rengiant Lietuvių kalbos dienų renginius nutarta pirmenybę teikti Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems Juozo Tumo – Vaižganto, Pasaulio lietuvių ir Vietovardžių metams. Dalyviai sulaukė klausimų apie Birštono vietovardžius, „suko galvas“, koks J.Tumo – Vaižganto kūrinio pavadinimas užšifruotas klausime, kaip įminti įvairias mįsles. Dalyviai buvo vaišinami šilta arbata ir gavę žymą žygio dalyvio kortelėje, jog įveikė jiems pateiktus klausimus, keliavo finišo link. Žygio pabaigoje dalyviams buvo įteikti mūsų kraštiečio Vido Radzevičiaus rankų darbo medaliai, buvo galima sušilti prie laužo. Jau seniai Žvėrinčiaus miškas taip kvepėjo ant laužo kepamais skanėstais, o artėjant prie šimtamečio ąžuolo buvo girdimos dainos apie Laisvę ir Lietuvą. Tikimės, kad kitais metais su dar didesne jėga pėsčiųjų žygis atkeliaus į Birštoną!
Šventei skirti renginiai taip pat vyko ir bibliotekoje, muziejuje.
Birštono savivaldybės informacija

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *