Velykinė popietė Siponių bibliotekoje

Rodos taip neseniai varėme žiemą, o štai jau ir Velykos į duris beldžiasi. Laukiame Kristaus prisikėlimo šventės, pavasarinės saulės bei pirmosios žolės, almančių upelių, vyturio giesmės ir pirmosios žibutės.


Siponių bibliotekoje vyko popietė „Gražiausi margučiai“. Jos metu buvo prisiminti kiaušinių marginimo būdai bei priemonės, spalvų bei raštų simbolika.
Susirinkusios moterys pasidalijo prisiminimais apie senovines Velykas,prisiminė gražiausius velykinius papročius savo namuose. Buvo menamos mįslės, reikėjo užbaigti pradėtus posakius, patarles. Jauniausias popietės dalyvis Ąžuolas Zalieckas padainavo dainelę apie margučius.
Anksčiau kaimo žmonės, laukdami Velykų, Gavėnios laikotarpiu nedainuodavo. Daugelis jų lankydavo bažnyčią, atlikdavo velykinę išpažintį, atgailaudami už nusižengimus, stengdavosi daryti gerus darbus, padėdami vieni kitiems ir dažniau melsdavosi namuose. Šaltinėnų kaimo gyventoja Anelė Leonavičienė kartu su Anele Venslavičiene ir Onute Sadauskiene pagiedojo senovinių velykinių giesmių, nuteikdamos nuoširdžiam šventės laukimui.
Popietės pabaigoje dovanojome vienos kitoms margučius, linkėdamos sveikatos, laimės, džiaugsmo.
Prie puodelio arbatos linkėjome vieni kitiems gražios, ramios pavasario šventės bei išsaugoti lietuvių tautos tradicijas ir papročius.
Ona Gridziuškienė
Vyresnioji bibliotekininkė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *