Renginyje – ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas

Kalba kreipiamės, žaidžiame, sveikiname, kalbiname, deklamuojame… Kalba – viena svarbiausių bendravimo priemonių, mūsų kultūros atspindys. Turėdami tokią puikią, gražią, labai seną kalbą, privalome puoselėti lietuvybę ir ją perduoti jaunajai kartai.


Minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, Birštono viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvių kalbos dienoms skirtas renginys – jaunimo vakaronė „Pagauk lietuvišką žodį“. Renginio tikslas – sudominti kurorto moksleivius, patikrinti nelengvos lietuvių kalbos žinias įdomiai, patraukliai ir nesudėtingai. Birštono jaunimas – labai bendruomeniškas, patriotiškas, aktyvus. Toks yra ir Birštono kurortas. Turbūt dėl šios priežasties aplankyti viktorinos dalyvių ir organizatorių atvyko Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis. Pirmininkas į Birštono viešąją biblioteką atvyko ne vienas – kartu su savo kolegų – lituanistų grupe. Renginyje dalyvavo ir Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė. Buvo aptarta dabartinė mūsų gimtosios kalbos situacija, lietuvių kalbos ir svetimų kalbų vartojimo aktualijos.
„Pagauk lietuvišką žodį“ renginyje dalyvavo 4 komandos: „Smūgis“, „Vynuogės“, „24 / 7“ ir „Sūris“. Komandų dalyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus, sprendė užduotis, spėliojo žodžius. Muzikinį kūrinį vakaro svečiams ir dalyviams dovanojo Birštono meno mokyklos auklėtinis Gustas. Vakarą vedė Birštono gimnazijos abiturientas Rokas Urbanavičius.
I vietą užėmė komanda „Sūris“, atstovaujama komandos kapitono Helmano Lik, II vietą – „Smūgis“, III vietą – „24 / 7“. Visų trijų geriausių komandų laukė netikėtumas – komandų kapitonai galėjo pasirinkti prizus burtų keliu. Regis, visi liko patenkinti ir džiaugėsi gautais prizais, kuriuos šiais metais įsteigė renginio rėmėjai: „Eglės“ sanatorija, UAB „Sušinė“, Birštono kultūros centras.
Valstybinė lietuvių kalbos komisija jau trečius metus iš eilės kvietė minėti Lietuvių kalbos dienas ir prisidėti prie lietuvių kalbos prestižo didinimo. Lietuvių kalboms paminėti numatyta daugybė renginių. Jie vyksta vasario 16 – kovo 11 d. ir yra organizuojami bibliotekose, muziejuose, kultūros centruose, vaikų darželiuose.
Dėkojame renginio organizatoriams, padėjusiems sukurti linksmą, išradingą ir itin lietuvišką vakarą, renginio rėmėjams – už puikius prizus. Tikimės jaunųjų birštoniečių dėmesio ir kitais metais!
Birštono savivaldybės informacija

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *