Audronės Žigaitytės – Nekrošienės iniciatyvos Birštonui: daug muzikos ir edukacijų

Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės Audronės Žigaitytės – Nekrošienės iniciatyva liepos 29 – rugpjūčio 7 d. kurorte jau penktą kartą vyks Birštono vasaros menų akademijos meistriškumo kursai „Interpretacijos paslaptys ir subtilybės XXI a. atlikimo mene ir pedagogikoje“. Šių kursų iniciatorė Audronė džiaugiasi, kad kiekvienais metais sulaukiama vis didesnio susidomėjimo intensyvaus ir įvairiapusio tobulinimosi galimybe.
Pernai Audronei Žigaitytei – Nekrošienei, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentei, kompozitorei, muzikos kritikei, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) dėstytojai, muzikos žurnalo „Muzikos barai“ bei Lietuvos atlikėjų kompaktinių plokštelių leidėjai,  kultūros ministras įteikė garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Jis skirtas už bendruomeniškumo stiprinimą, pedagoginę veiklą, asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką bei nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui.

Birštono vasaros menų akademijos naujovės

Dainavimas, arfa, interpretacijos
„Žaidžiame dainuodami, dainuojame žaisdami“, – teigia Vilniaus kolegijos menų ir kūrybinių technologijų fakulteto muzikinio teatro katedros docentė Eglė Juozapaitienė, kurios dainavimo pamokos iš pirmo žvilgsnio labiau primena džiaugsmingą pramogą nei sunkų darbą. Tačiau didžiulę pedagoginio darbo patirtį turinti itin reikli vokalo pedagogė per trumpą laiką pasiekia neįtikėtinų rezultatų: jos sukurta unikali metodika ir specialūs pratimai jauniesiems dainininkams suteikia ne tik akademinio dainavimo pagrindus, bet ir padeda įgyti kūrybiškumo, muzikinės partnerystės įgūdžių.
Pirmą kartą Birštono menų akademijoje (toliau BVMA) dėstys jauna talentinga arfininkė Joana Daunytė. Ji pasiryžusi padirbėti su kiekvienu (net ir poilsiautoju!), kuris norėtų pažinti arfą – išskirtinio skambesio ir žavesio instrumentą.
Pastaraisiais metais Birštono vasaros menų akademijoje vis daugiau dėmesio buvo kreipiama ne tik į natas – ieškota tarp jų slypinčių muzikos paslapčių. Džiugu, kad kelerius metus iš šalies BVMA darbą stebėjęs dirigentas Modestas Pitrėnas šiais metais sutiko vesti interpretacijos pamokas. Taigi maestro jauniems atlikėjams padės suprasti muzikos vingrybes tarp natų. Jam talkins turiningomis interpretacijomis garsėjanti dainininkė Ieva Prudnikovaitė.

Mažoji menų akademija 2017
2017 metų naujovė – Mažoji Birštono vasaros menų akademija. Liepos 28–30 d. vyks kamerinių ansamblių, dainavimo, fortepijono, smuiko, violončelės, fleitos, obojaus, klarneto, fagoto ir valtornos meistriškumo pamokos. Su jaunaisiais muzikais patirtimi dalinsis fortepijoninio trio „Kaskados“ (Albina Šikšniūtė, fortepijonas; Rusnė Mataitytė, smuikas; Edmundas Kulikauskas, violončelė) ir medinių pučiamųjų instrumentų kvinteto „Nauji garsai“ (Paulius Gefenas, fleita; Robertas Beinaris, obojus; Rimvydas Savickas, klarnetas; Darius Stoskeliūnas, fagotas; Indrė Kuleševičienė, valtorna) muzikantai.

Improvizacijos menas
Kompozitorius Giedrius Kuprevičius šiais metais kviečia pažinti improvizacijos meną. Jis įsitikinęs, kad po dviejų užsiėmimų dienų turėsime puikų improvizacijų konkursą BVMA globėjos Birštono merės Nijolės Dirginčienės taurei laimėti.
Giedriaus Kuprevičiaus kursas skirtas instrumentininkams ir vokalistams, ypač tiems, kurie ketina pasinerti į aktyvią solinę ar ansamblių koncertinę veiklą. Profesorius pateiks plačią improvizacijos galimybių paletę ir parodys pagrindinius būdus, padedančius muzikantui scenoje jaustis saugiau ir drąsiau. Finalinis viešas improvizacijų vakaras turėtų sutvirtinti įgytas žinias, o publika galės tas žinias patikrinti, siūlydama improvizacijų temas.
Scenos judesio pamokas šiemet ves du Lietuvos baleto grandai – Nelė Beliakaitė ir Petras Skirmantas.

Scenos kalbos pamokos
Šių metų naujovė – aktoriaus Petro Venslovo scenos kalbos pamokos. Neabejotina, kad atlikėjams bendrauti su publika pravartu ne vien muzikos garsais, bet ir žodžiu. Šiandien klausytojas randa vis mažiau laiko skaitiniams apie muziką. Todėl raiškia, logiška kalba aktoriaus papasakotos įdomios istorijos gali suteikti papildomų emocijų. Įdomu, kad Petras Venslovas pasirinko ne muzikinius tekstus, o Birštono ir jo apylinkių bei čia gyvenusių ar kitaip su miestu susijusių asmenų istorijas, XIX a. gydytojo, teisininko, rašytojo, keliautojo, etnografo Stanislovo Moravskio rašytinio palikimo fragmentus.

Šiais metais aktyviesiems dalyviams siūlomos pianistės Ninos Serioginos (Rusija), vokalistų Astos Krikščiūnaitės, Vladimiro Prudnikovo, BVMA svečių – Jūratės Švedaitės (JAV) ir Vytauto Juozapaičio – meistriškumo pamokos. Vaikams ir paaugliams dainavimo pamokas ves Eglė Juozapaitienė. Koncertmeisterio praktikos užsiėmimams vadovaus Nijolė Ralytė. Tradiciškai koncertai, paskaitos muzikos interpretacijos, viešųjų ryšių, muzikos terapijos, kultūros politikos bei kitomis temomis vyks Birštono kurhauze ir Kultūros centre.

Parengė Angelė Bajorienė
Išsamesnė informacija apie būsimus renginius – kituose mūsų laikraščio numeriuose. Sekite!

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *