Pagerbė tremtinių ir žuvusiųjų likimus

Birželio 14 d. Birštone paminėta Gedulo ir vilties diena – 76-tosios trėmimų pradžios metinės.

Po  šv. Mišių už Lietuvą ir tremtinius savivaldybės vadovai, bočiai, įstaigų darbuotojai, moksleiviai ir kiti neabejingi birštoniečiai prisijungė prie visuotinės tylos minutės akcijos, taip pagerbdami likimus tų, kurie patyrė tremtį ir kalinimus. J. Basanavičiaus aikštėje, prie paminklo partizanams, vykusiame paminėjime Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė pasidžiaugė į atminties akciją susirinkusių žmonių patriotiškumu, ypač mažaisiais birštoniečiais, kurie taip pat žino, ką lietuvių tautai reiškia birželio 14-toji.
„Nėra didesnio skausmo kaip vaikų praradimas, jų kūnų išniekinimas,“ – kalbėjo  „Bočių“ bendrijos pirmininkė Julija Barutienė. Ji paminėjo 44 tautos didvyrius, jų pavardes, įamžintas ant paminklo J. Basanavičiaus aikštėje. Prisimindami tragiškus tautos istorijos puslapius, kalbėjo bibliotekos direktorė A. Jaskūnienė, skautų vadovas R. Vilkauskas. Birštono muziejaus direktorės pavaduotojas, Komisijos Laisvės kovoms įamžinti Birštono savivaldybėje pirmininkas V. Šeškevičius padėkojo tremtiniams ir politiniams kaliniams už jų viltį ir tikėjimą, kuri palaikė juos sunkiausiais gyvenimo metais, suteikė jėgų ir tvirtybės išgyventi tremtyje ir sugrįžti į Tėvynę. 
Susirinkusieji giedojo giesmes, dainavo tremtinių dainas, skaitė eiles, degė atminimo žvakės.
Birštono skautai šia proga surengė žygį iš Nemajūnų į Punią. Birštono viešoji biblioteka pakvietė į literatūrinį vakarą, skirtą iškiliam išeivijos poetui K.Bradūnui, prarastosios, nutildytos Sibire kartos atstovui.

„Birštono versmių“ informacija

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *