Praėjusio šeštadienio „Birštono versmėse“ atspausdintas laiškas „O gal paminklą pastatome Birštone?“ nudžiugino. Nudžiugino tuo, kad birštoniečiai vertina tai, ką bendromis pastangomis sukūrėme, pastebi tai, kuo Birštonas įdomus mūsų svečiams, prisimena kurorto tradicijas ir galvoja apie garbių mūsų krašto žmonių atminimo įamžinimą. Pritariu ir išsakytai nuomonei, kad birštoniečiai turėtų nepamiršti poeto Justino Marcinkevičiaus. Bet ar tai galima padaryti tik pastatant paminklą?
Justinas Marcinkevičius visada buvo su Birštonu. Kurorto vaizdai ryškūs ir jo vaikystės prisiminimuose, kai jis su tėvais keldavosi per Nemuną į Birštono bažnyčioje švenčiamus atlaidus, kai su mama nešdavo parduoti vasarotojams vyšnias ar šiaip buvodavo. O ir vėlesniais metais poetas mėgdavo atostogauti Birštone, džiaugėsi čia vykstančiomis permainomis. Tikriausiai niekas gražiau nepasakė apie Nemuno kilpas, kaip Justinas Marcinkevičius rašydamas įžanginį žodį nuotraukų albumui apie Birštoną. Su poetu kartu atidengėme ir Vytauto paminklą, ir atvėrėme Sakralinį muziejų, minėjome jo bendraklasio ir bendramokslio, kito iškilaus mūsų kraštiečio Jono Kazlausko gimtadienius Matiešionyse, susitikdavome kitomis progomis.
Džiaugiuosi, kad turėjau progos ir asmeniškai pažinti Genovaitę ir Justiną Marcinkevičius, pabendrauti su jais, pasikalbėti įvairiais gyvenimo klausimais, pajusti jų kuklumą, paprastumą, nuoširdumą. Atmintyje išlikęs paskutinis susitikimas dar su abiem 2010 -ųjų lapkričio 24 – ąją, kitą dieną po Justino Marcinkevičiaus pasisakymo Mokslų Akademijos susirinkime, ir vėlesni pokalbiai su gerbiama Genovaite jau po poeto mirties. Jų metu gal ir ne visai drąsiai, bet jau bandėme su Genovaite Marcinkevičiene kalbėtis ir apie poeto atminimo įamžinimą. Apie paminklą nebuvo jokios kalbos, gerbiamos Genovaitės nuomone, gražiausiu atminimo ženklu turėjo tapti iš žemės išaugęs lauko akmenėlis gimtinės pievoje. Tuo ji ir pasirūpino. Tuomet gimė ir mintis, kad Birštone atminimo ženklu galėtų tapti pasodintas alyvos krūmas, vyšnaitė ir šalia pastatytas suolelis, ant kurio prisėdę birštoniečiai prisimintų ir poetą, ir jo kūrybą. Tai, manyčiau, būtų labai simboliška, juk kas žino, kiek eilėraščių galėjo gimti būtent Birštone, Justinui Marcinkevičiui prisėdus ant suolelio Vytauto parke, krantinėje ar kitoje jaukioje vietoje, kuriomis jis mėgo ramiai pasivaikščioti. Genovaitė Marcinkevičienė pritarė šiai idėjai, nes ji labai gerai žinojo ir apie istorijas, susijusias su vyšniomis, ir, žinoma, tai, kad poetas labai mėgo alyvas. Vieta suoleliui gali būti parinkta ir senajame parke, Kęstučio gatvėje ar kitame skverelyje.
Taigi reikia labai gerai pagalvoti, ką ir kaip turime padaryti, kad nepasielgtume taip, kaip nebūtų norėjęs pats Justinas Marcinkevičius ir jam artimiausi žmonės, ir kad jo atminimo įamžinimo vietoje būtų jauku ir gera, kaip ir būnant šalia jo ir su jo kūryba.
Nijolė Dirginčienė
Birštono savivaldybės merė
Svarbu!
Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos Prienų ir Birštono skyrius informuoja, kad Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos Prienų ir Birštono skyriaus vedėjo 2023 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. 10VĮ-82-(14.10.2 E.) patvirtinta 303,87 ha ploto teritorija Balbieriškio kadastro vietovės žemės reformos žemėtvarkos projektas. Laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotas Balbieriškio kadastro vietovėje – 303, 87 ha.
Balbieriškio kadastro vietovės žemės reformos žemėtvarkos projekto rengimo pradžia – 2023 m. balandžio 28 d.
Žemės reformos žemėtvarkos projektui planą rengia uždarosios akcinės bendrovės „Arvimeda“ projekto autorė Nomeda Vilčinskaitė (tel. (8-37) 32 14 61, 86 82 01 358, adresas: Raudondvario pl. 164 A, Kaunas).
———————
Parduoda tvarkingą javų kombainą „John deere“. Tel. (8 319) 46 236.Parduoda VW Golf tvarkingus lietus ratlankius su vasarinėmis R13 padangomis. Tel. 8 650 73 095.
Gyventojų atliekų surinkimo grafikai 2023 – 2024 m.
_____________
____________
Raskite mus Facebooke:
-
„Koks tu ir aš – tokia Lietuva“ ir „Tai, kas išaugina…“
Skelbimai:
Ieškome darbuotojų – budinčių globotojų.
Padėkite vaikams, netekusiems tėvų globos, užaugti šeimoje. Šiais vaikais budintis globotojas rūpinsis iki tol, kol jie galės grįžti į šeimą arba jiems bus surasti nuolatiniai globėjai ar įvaikintojai.
Budinčio globotojo veikla- apmokamas darbas.
Susidomėjusius galimybe dirbti budinčiu globotoju kviečiame kreiptis Į PRIENŲ RAJONO JIEZNO PARAMOS ŠEIMAI CENTRO GLOBOS CENTRĄ, Sodo g. 13, Jieznas, tel.: 8 640 82 665, 8 640 66 941, (8 319) 57 497._________________