„Žiemos improvizacijos“ pradžiugino jau dešimtąjį kartą

Prienų kultūros ir laisvalaikio centre buvo atidaryta jubiliejinė dešimtoji konkurso „Žiemos improvizacijos“ paroda „Sniego žmogus“. Skambant būgnams, jos atidarymą paskelbė „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokytoja, dailininkė Aušra Deltuvienė, kuriai ir kilo mintis surengti erdvinių darbų parodą – konkursą, kurio metu mokiniai galės improvizuoti ir kurti žiemos tema.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2005 m. 1-12 klasių mokiniai iš įvairių Prienų rajono mokyklų žiemą palydėjo mojuodami įvairiaspalvėmis pirštinėmis, kurios buvo eksponuojamos ,,Revuonos“ vidurinėje mokykloje. Tiek pirštinių vienoje vietoje dar niekas nebuvo matęs. Parodai buvo pristatyta 80 įvairia technika atliktų darbų. Pirštines, pieštas, megztas, keptas, pagamintas iš metalo, keramikos, siūlų, džiovintų augalų, vielos, net iš makaronų, jų autoriai skyrė vaiduokliams, nykštukams, milžinui, močiutei, Kalėdų Seniui…

Su 2006 m. žiema buvo atsisveikinta įspūdingu ,,Šalčio gėlių“ pasauliu, kurio gyventojos buvo mokinių rankomis sukurtos žavingos baltos, mėlynos ledo gėlės. Jos sukosi šokio sūkury, koketavo, šelmiškai šypsojosi. Mokiniai, kurdami gėles, galėjo rinktis tik šaltas spalvas, bet fantazuoti, atrasti naujas formas galimybės buvo beribės. Parodos kūrėjai savo darbus gamino iš aliuminio folijos, polietileninės plėvelės, putoplasto, siūlų, stiklo ir dar kitų netikėčiausių medžiagų. Savo gėlėms vaikai parašė pristatymus: eilėraščius, miniatiūras, pasakas, kuriuose jautėsi ir nostalgija vasarai, ir meilė grožiui…

2007 m. „Revuonos“ vidurinės mokyklos aktų salė buvo panaši į didžiulę batų parduotuvę, kurioje galėjai apžiūrėti net šimtą trisdešimt skirtingų spalvų, dydžių, modelių batų. Tą kartą mokiniai pabandė tapti dizaineriais. Jie galėjo sukurti naujus batų modelius arba atnaujinti senus. Seni ir užmiršti palėpėje batai tapo tikrais meno kūriniais.

2008 metais mokiniai iš ilgo žiemos miego prikėlė kepures ir puošniausias skrybėles. Vaikai sukūrė tokias įvairias kepures, kad jos tiko ir kapitonui, ir piemeniui, ir žemuogėlei, ir lauko gėlei, ir fėja vieną išsirinko, o kita katinui Batuotam tiko…

Penkerių metų jubiliejų (2009 m.) apvainikavo mokinių sukurtos instaliacijos, darbai, reikalaujantys susikaupimo, pastabumo, susikalbėjimo. Tokius darbus gali atlikti tikri improvizatoriai, o Prienų rajono jaunieji menininkai įrodė, kad improvizuoti jie sugeba.

2010 m. konkurso dalyviai daiktų istorijas pasakojo, kurdami asambliažo technika (erdviniai kūriniai iš daiktų, pritvirtintų ant įrėmintos plokštumos ar sudėtų į dėžutes). Tais metais prie Prienų krašto jaunųjų menininkų prisijungė ir Birštono krašto mokiniai. Gerbiamo šviesios atminties Seimo nario Juozo Palionio dėka vaikų darbai buvo eksponuojami Seime.

Septintojo konkurso tema buvo „Žiemos saulė 2011“. Lietuviai saulę labai mylėjo, garbino ją, nes saulė šildo, ji yra gėrio ir grožio simbolis. Konkursui mokiniai kūrė tokią saulę, kokią įsivaizdavo.

2012 m. konkurso tema buvo „Žiemos pumpurai“. Atrodo, kokie čia pumpurai gali būti žiemą. Tačiau konkurso dalyviai sugebėjo nustebinti, ir parodoje, kiek tik akys aprėpia, bolavo baltų pumpurų pieva. Glaudžiasi pumpuras prie pumpuro, skaisčiai žiburiuoja. Atrodo, kad žiema mums tūkstantį mažų stebuklų dovanoja…

Pernai mokiniai improvizavo „Žiemos džiazo“ tema. Šios temos „krikštamotė“ – Prienų švietimo centro direktorė D. Stankevičienė. Parodoje buvo eksponuojami 99 darbai, kuriuos kūrė mokiniai iš trylikos Prienų, Birštono, Kauno ir Marijampolės savivaldybių mokyklų.

Pernai Seimo narys Andrius Palionis pasiūlė šių metų temą – „Sniego žmogus“. Tad mokiniai iš Prienų, Birštono ir Marijampolės, Kauno, Alytaus rajonų su meile, įdėdami visą širdį, kūrė mistines būtybes, kurios vadinamos sniego žmogumi – apie kurį visi tiek daug girdėję, tik kažin, ar nors vienas yra regėjęs.

Jaunuosius kūrėjus vertino jau dešimtmetį beveik nesikeičianti komisija: VšĮ „Meninė drožyba“ direktorius Algimantas Sakalauskas, Prienų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Dalia Joneliūnienė, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro dailininkas Dainius Jurevičius, VšĮ „Meninė drožyba“ direktoriaus pavaduotoja Zita Kuzminskienė ir interjero dizaineris Vytenis Sakalauskas. Jų sprendimas lėmė, kurie konkurso dalyviai tapo laureatais.

Patiems mažiausiems 1- 4 klasių kūrėjams prizus įsteigė UAB „Wilara“ savininkai Danutė ir Gediminas Olsevičiai. 5-7 klasių laureatus apdovanojo LR Seimo narys Vytautas Kamblevičius, o vyriausius konkurso dalyvius ir visus konkurso dalyvių mokytojus – LR Seimo narys A. Palionis bei J. Palionio labdaros ir paramos fondas. Laureatams buvo įteikti ir Prienų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus diplomai.

Tuos, kuriems iki laureatų vardo pritrūko visai nedaug, apdovanojo Švietimo centro direktorė D.Stankevičienė.

Specialiuosius prizus įsteigė didžiulis būrys rėmėjų: labdaros ir paramos fondas „Idėjų vartai“, „Senukų“ labdaros ir paramos fondas, rajono savivaldybės Tarybos nariai, UAB „Prienų kompiuteriai“, IĮ „Pergamentas“, knygynas „Pegasas“, UAB „Trupinys“, Prienų PPT ir daugybė daugybė kitų.

Tradiciškai parodą papuošė ir Kauno rajono Lapių pagrindinės mokyklos merginų drabužių kolekcijos. Šiais metais buvo pristatytos dvi: „Balta, bet nešalta“ ir „MO“ rengia“. Muzikinius kūrinius atliko „Revuonos“ pagrindinės mokyklos šeštokas ir Birštono meno mokyklos mušamųjų klasės mokinys Splendid Mykolas Didla, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos ansamblis.

Renginio sumanytoją A.Deltuvienę ir visus konkurso – parodos organizatorius sveikino rėmėjai, Prienų rajono savivaldybės vadovai, svečiai.

Seimo narys V.Kamblevičius pažadėjo pasirūpinti, kad paroda būtų eksponuojama ir Seime.

Renginio pabaigoje visi jo dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti tortais, kuriuos dovanojo LR Seimo nariai A.Palionis ir V.Kamblevičius bei „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė.

Laima Duoblienė

Rubrikoje Kultūra: mumyse ir šalia mūsų. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.