Kurhauze vyko Birštono muziejaus leidinio „Birštono kraštas ir kaimynai kovoje už laisvę 1863-1864 metais“ pristatymas ir konferencija

Penktadienį, Birštono Kurhauze vyko Birštono muziejaus leidinio „Birštono kraštas ir kaimynai kovoje už laisvę 1863–1864 metais“ pristatymas ir Konferencija „Muziejų, archyvų, mokyklų, parapijų visuomenės partnerystė, tyrinėjant ir propaguojant krašto istoriją“.

_MG_0921

Renginyje dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Andrius Palionis, Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, Kaišiadorių vyskupijos generalvikaras Algirdas Jurevičius, Lietuvos savivaldybių muziejų asociacijos vadovė, Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė, Lietuvos archyvų ir muziejų vadovai, Lietuvos ir Lenkijos lokalinių istorinių tyrinėjimų istorikai, kraštotyrininkai, istorijos mokytojai, regiono gimnazijų vadovai, pedagogai, įvairių muziejų muziejininkai bei kiti besidomintys krašto ir regiono istorija.

Sveikindama leidinio pristatymo ir konferencijos dalyvius, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė teigė: „Labai malonu matyti tokią garbingą istorikų, mokslininkų, istorijos entuziastų auditoriją, susirinkusią autentiškame, tarpukario dvasią išsaugojusiame Birštono kurhauze. Džiaugiuosi, kad Birštono muziejaus darbuotojai aktyviai dalyvauja moksliniuose 1863 – 1864 m. sukilimo tyrinėjimuose, nuolatos ieško naujų faktų apie mūsų krašto tarpukario istoriją. Pristatomas leidinys yra svarbus ir naudingas ne tik mokslininkams, bet ir birštoniečiams, juk kiekvienas žmogus turi susipažinti ir domėtis krašto, kuriame gyvena, istorija bei ją branginti“.

Pasak Birštono muziejaus istoriko, vyr. fondų saugotojo ir leidinio sudarytojo Vytauto Kuzmicko, leidinyje publikuotų straipsnių tema – 1863–1864 m. sukilimo atgarsiai Birštono krašte – yra labai aktuali ir niekada šiame krašte taip išsamiai nebuvo tyrinėta. Būtent todėl buvo nuspręsta šią temą leidinyje „Birštono kraštas ir kaimynai kovoje už laisvę 1863–1864 metais“, kurį išleisti padėjo Juozo Palionio labdaros ir paramos fondas, patyrinėti kartu su kaimyninių regionų istorikais.

„Džiaugiuosi, kad šiandien Birštono kurhauze pirmą kartą susirinko tiek daug Birštono krašto istorija besidominčių istorikų ir entuziastų. „Birštono kraštas ir kaimynai kovoje už laisvę 1863–1864 metais“ – tai pirmas mokslinio pobūdžio leidinys, kurio straipsniams parengti reikėjo ištyrinėti gana painius istorinius šaltinius, tam, kad kaip mozaiką sudėlioti Birštono krašto istorijos faktus. Pristatymą norėjosi susieti su Birštono krašto tyrinėjimais, todėl visus jus pakvietėme ne tik į leidinio pristatymo renginį, bet ir į konferenciją apie krašto istoriją“, – teigė V. Kuzmickas.

Vėliau vykusios konferencijos metu buvo aptartos muziejų, archyvų, mokyklų, parapijų visuomenės partnerystės, tyrinėjant ir propaguojant krašto istoriją, temos. Leidinys „Birštono kraštas ir kaimynai kovoje už laisvę 1863–1864 metais“ ir konferencija turėtų paskatinti istorikų, muziejininkų, parapijų, bendruomenių bendradarbiavimą, tyrinėjant aktualias, visus dominančias istorijos problemas.

 Birštono savivaldybės informacija

Ramučio Gustaičio ir Kazio Lazausko nuotraukos

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *