Sniegas gyvenimo kokybės negadina?

Praeitame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje, tvirtinant Birštono savivaldybės seniūnijos vietinės reikšmės kelių ir gatvių bei Birštono miesto gatvių sąrašus, tarp politikų užsimezgė diskusija dėl prie kurorto prijungtos aukštutinės miesto dalies (Birštono vienkiemio) šaligatvių ir viešųjų erdvių valymo žiemos sezonu.

Valdančiosios daugumos atstovė Birutė Magdelena Vokietaitienė atkreipė Savivaldybės administracijos dėmesį į tai, kad, esant dideliam snygiui, šaligatvis prie pagrindinės gatvės buvo užverstas sniegu, todėl pėstieji turėjo arba klampoti per pusnis, arba eiti važiuojamąja kelio dalimi, rizikuodami savo saugumu. Anot Tarybos narės, takas buvo prakastas tik iki seniūnijos administracinio pastato, o toliau – nepraeinamas, todėl ji norėjo sužinoti, kam priskirta tvarkyti buvusio Birštono vienkiemio teritorija. B.M.Vokietaitienės pastebėjimu, nevalomi takeliai ir Birštono bendruomenės pastangomis įkurtoje viešoje erdvėje – parke, todėl gyventojai neturi kur išeiti pasivaikščioti, pasimankštinti. Aktyvi vietos bendruomenės narė sakė, kad gyventojai vasarą rūpinasi gėlynais, tvarko suolelius ir pavėsines, tačiau kas savaitę organizuoti talkas ir valyti sniegą yra nepajėgūs.

Opozicijos atstovė Valė Petkevičienė pasidžiaugė iš priešingos politinės stovyklos sulaukusi palaikymo dėl aplinkos tvarkymo problemų aukštutiniame Birštone – ankstesniuose Tarybos posėdžiuose jas kėlė ir pati. Be jau įvardintų problemų, V.Petkevičienė išreiškė repliką dėl „pavėluoto“ minėto parko apšvietimo. Pasak jos, šviesos parke tamsiuoju metu labai reikėjo rudenį, kai žmonės dar galėjo išeiti pasivaikščioti, o šiuo metu, kai parke pripustytas pusės metro storio sniego sluoksnis, keturi šviečiantys žibintai yra bereikalingas lėšų švaistymas.

Savivaldybės administracijos direktorės Jovitos Tirvienės teigimu, naujoji miesto teritorija yra priskirta prižiūrėti ir tvarkyti Miesto tvarkymo tarnybai. Anot jos, šaligatviai Birštono vienkiemyje siauri, prie jų pasodinti gyventojų želdiniai, todėl, pradėjus stumdyti sniegą, tarnybos traktoriukas sulūžo, ir šaligatvis tuo metu liko nenuvalytas.

Kita vertus, Savivaldybės administracijos direktorė nurodė dar vieną priežastį, kodėl šis darbas toks komplikuotas. Ji aiškino, kad, valant kelią, sniegas nuo važiuojamosios kelio dalies buvo suverstas ant šaligatvio – tokį storą jo sluoksnį su Miesto tarnybos turima technika įveikti labai sunku. J.Tirvienė užstojo šios tarnybos direktorių, kuris prašė visų būti supratingiems šiuo sudėtingu laiku: žiema yra žiema – su visais jai būdingais rūpesčiais.

Esant prastoms meteorologinėms sąlygoms, praeitu periodu tarnybai buvo svarbiausia užtikrinti saugias eismo sąlygas keliuose ir gatvėse, o šaligatvius pažadėta nuvalyti pagal turimus techninius pajėgumus.

Tarybos narys Juozas Aleksandravičius, pateikęs pavyzdį, kad suomiai žiemą taip preciziškai negramdo šaligatvių ir kelių, kvietė gyventojus keisti savo supratimą ir įpročius, juk vaikščioti po sniegą gali būti malonu…Merė taipogi paragino gyventojus pasidžiaugti einančiais į pabaigą žiemos malonumais Birštono vienkiemio viešojoje erdvėje: imti rogutes ir pašėlti su vaikais sniego pusnyse…

Dalė Lazauskienė

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *