„Birštono šiluma“ skaičiuoja nuostolius

UAB „Birštono šiluma“ direktorius Gintaras Verseckas, paklaustas, kaip COVID-19 plitimas ir su tuo susiję karantino ribojimai palietė bendrovės veiklą ir finansinius rezultatus, apgailestavo, kad praėjusiais metais bendras centralizuotai tiekiamos šilumos energijos suvartojimas Birštone sumažėjo daugiau nei 20 proc., todėl bendrovė neteko dalies pajamų. Jis pabeldė „į medį“ sakydamas, jog dėl kelių darbuotojų ligos bendrovės pagrindinė veikla nesutriko, ir pasidžiaugė, kad, nepaisant sudėtingos finansinės situacijos, gyventojai itin tvarkingai moka už suteiktas paslaugas.
– Ankstesniais metais kurorto įmonės, organizacijos, įstaigos suvartodavo 60-65 proc. viso bendrovės tiekiamo šilumos energijos kiekio, o gyventojai – apie 30 proc. Didžiausi UAB „Birštono šiluma“ tiekiamos šilumos energijos vartotojai yra sanatorijos, SPA centrai, kurie karantino laikotarpiu arba užsidarė, arba itin sumažino šilumos energijos poreikį. Todėl 2020 metais abiejose kategorijose šilumos suvartojimas pagal kiekius susilygino (proporcingai 50/50), nepaisant to, kad po renovacijos daugiabučiams namams apšildyti šilumos energijos reikia mažiau… Akivaizdu, kad įmonės apyvarta ir pajamos labai krito. Pernai iš pagrindinės savo veiklos negavome maždaug 200 tūkst. eurų pajamų. Kita vertus, gaudami mažiau pajamų, mažiau pirkome ir kuro, todėl „grynieji“ nuostoliai sudaro apie 100 tūkst. eurų, iš šios sumos mokame atlyginimus darbuotojams, mokesčius, – preliminariai paskaičiavo bendrovės direktorius G.Verseckas.
Pasak jo, praėjusiais metais pirmojo karantino metu bendrovė pagal savo veiklos rodiklius pasinaudojo valstybės parama, skirta koronaviruso pandemijos metu nukentėjusioms įmonėms, ir gavo lėšų atlyginimams išmokėti, taip pat buvo atidėti „Sodros“ ir kitų mokesčių mokėjimai. Direktoriaus teigimu, tai buvo svari ir savalaikė pagalba. G.Verseckas svarsto, kad šiais metais bendrovė, ko gero, nepateks tarp įmonių, kurioms patirti nuostoliai bus kompensuojami, nes apyvartos sumažėjimas nesiekia 30 proc.
UAB „Birštono šiluma“ direktoriaus teigimu, situaciją sunkino ir tai, kad keli darbuotojai „pasigavo“ koronavirusinę infekciją.
– Mūsų operatoriai budi, katilai kūrenami ištisomis paromis – ši veikla nepertraukiama. Ir atestuotų darbuotojų šiame bare bet kas negali pakeisti, reikia būti įgijus atitinkamą kvalifikaciją. Todėl darbo organizavimas buvo pakankamai sudėtingas, bet radom sprendimą, – sakė G.Verseckas.
Jis pasakojo, kad per šalčius, temperatūrai nukritus žemiau 25 laipsnių, teko užkurti šiaip jau šiltomis žiemomis nenaudojamą, itin neekonomišką, galingą dujinį katilą.
„Katilą kūrenome šešias paras, ir jis, ir trasos atlaikė tokį išbandymą. Tikimės, kad panašių šalčių šią žiemą daugiau nebus, nes dujos yra daug brangesnis kuras už biokurą,“ – kalbėjo bendrovės vadovas.
G.Verseckas pripažino, kad žiema sukelia ir kitų nepatogumų, antai pūga užpustė kurą, darbuotojams tenka jį atsikasti, dėl padidėjusios jo drėgmės kenčia katilų darbo efektyvumas, mažėja ekonomaizerio našumas ir didėja nuostoliai tinkluose.
Dar pernai bendrovė Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai pateikė vertinti bazines šilumos energijos ir karšto vandens kainas, šiemet jos bus perskaičiuotos ir galios artimiausius trejus metus. Direktoriaus manymu, vertinant pagal bendrovės ankstesnių metų veiklos rezultatus, kainos vartotojams neturėtų didėti.
„Iš tikrųjų, labai skųstis negalime, kylančias darbines problemas sėkmingai sprendžiame, gyventojai atsakingai atsiskaito su bendrove už šilumos energiją ir karštą vandenį, todėl skolininkų mažėja, vartotojai nusiteikę geranoriškai, konfliktų nekyla,“ – pokalbio pabaigoje pasidžiaugė UAB „Birštono šiluma“ direktorius, tikėdamasis, kad karantinas ilgai netruks ir kurorto įmonių, organizacijų bei žmonių gyvenimas sugrįš į ankstesnes vėžes. 

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *