Penktadienio susitikime – apie paramą verslui ir prioritetus

Praėjusį penktadienį jau tradicine tampančios nuotolinės verslo popietės metu Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės nariai susitiko su Prienų rajono savivaldybės meru Alvydu Vaicekausku.
Pokalbio metu buvo diskutuota apie verslo situaciją rajone koronaviruso pandemijos sąlygomis, Tarybos smulkaus ir vidutinio verslo paramos fondo lėšų panaudojimą, savivaldybės veiklos prioritetus ir aktyvesnio bendradarbiavimo galimybes.
Mero teigimu, nežiūrint sudėtingesnių sąlygų planuoti darbai Prienų mieste ir rajone vyksta, gamyba taip pat nesustojusi. Pasak savivaldybės vadovo, besibaigiantieji metai buvo ne tokie jau blogi ir žemdirbiams, todėl jis mano, kad kai kurių su žemės ūkio gamyba susijusių įmonių ir pavienių asmenų noras mažiau mokėti už iš valstybės nuomojamą žemę buvo tikrai nepagrįstas. Tai būtų netgi nesąžininga žemės savininkų atžvilgiu.
Ir nors, kaip meras sakė, šiemet biudžetas negaus dalies planuotų pajamų, tačiau savivaldybė neturi ketinimų kitiems metams didinti turto ar kitų Tarybos kompetencijoje esančių mokesčių tarifų. O investuojančioms verslo įmonėms, plečiančioms gamybą ar kuriančioms naujas darbo vietas, dar ir suteiks lengvatų.

Praėjusią savaitę posėdžiavusi Tarybos smulkaus ir vidutinio verslo komisija pagal pateiktus prašymus paskirstė verslo paramos fondo lėšas. Išdalinti visi 30 000 eurų. Vienas pareiškėjas galėjo gauti iki 4500 Eur paramos.
A.Vaicekauskas popietės dalyviams taip pat pristatė savivaldybės idėją pakviesti piliečius prisidėti prie dalies biudžeto lėšų panaudojimo prioritetų nustatymo. Pavyzdžiui, kad ir dėl viešųjų erdvių tvarkymo ar kitų vietos bendruomenėms svarbių problemų sprendimo. Bus parengti biuleteniai, kuriuose balsuojantieji galės pažymėti svarbiausius projektus ir reikalingiausius darbus. Meras kvietė ir verslo bendruomenę būti aktyvia, taip pat ir siūlyti savo idėjas dėl naujų veiklų sutvarkytose viešose erdvėse ar senų apleistų pastatų vietose.
Popietės metu atstovybės nariai taip pat pasidalino savo įmonių planais, pasikeitė nuomonėmis dėl konkurso „Pagaminta Prienų krašte“ organizavimo bei glaudesnio tarpusavio bendradarbiavimo.
Ramutė Šimukauskaitė

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *