Kaip pradėti pelningą verslą iš namų, net, jeigu neturite aukštojo išsilavinimo?

Siuvimo mašinos, Marškinėliai

Turbūt niekas neatsisakytų papildomų pajamų. Ypač, jeigu tai nereikalauja juodo, alinančio fizinio darbo ir suteiktų lanksčias galimybes derinti grafiką, tiesa? Be abejonės, geriausias būdas tam pasiekti yra nuosavo verslo kūrimas. Tačiau nors apie tai galvoja tikrai daugelis, kurti ryžtasi labai maža dalis žmonių. Kodėl? Pirmiausia dėl to, jog bijo ir nenori didelės rizikos. Antra – žmonės galvoja, kad jie nėra geri verslininkai, neturi įgūdžių, išsilavinimo būti sėkmingais. Nors įgūdžių ir patirties reikia, jų galima išmokti eigoje, o riziką visada galima sumažinti iki minimumo, jeigu tik elgiatės iš išskaičiavimo ir nesate avantiūristai. Visgi didžiausia nesąmonė (nebijokime šio žodžio), kokią gali pagalvoti žmogus, kad jam reikia aukštojo mokslo, jog jis galėtų būti sėkmingas verslininkas. XXI amžiuje kiekvienas gali užsitikrinti orią kasdienybę turėdamas nedidelį, bet pelningą verslą iš namų. Štai jums praktiški patarimai, kaip sukurti tokį net, jeigu neturite išsilavinimo ar daugybės įgūdžių.

Visų pirma – pasirinkite tai, kas jums patinka
Nors pasirinkimų, kuo užsiimti ir ką daryti – daugybė, mes patariame jums paprasčiausiu būdu išsigryninti veiklą, kuria norėtumėte užsiimti. Pasirinkti reikia derinant norą ir galimybes. Norėti galima daug ko, tačiau reikia rinktis tokią sritį, kur įmanoma greitai įgauti žinių ar jų nereikia labai daug, kad galėtumėte startuoti.
Turbūt visi galvoja, kad lengva parduoti drabužius ar buitines prekes – produktus su nuolatine paklausa, tačiau tai yra viena iš tų nišų, kur kažką parduoti bus be galo sudėtinga. Jums bet kokiu atveju reikės keltis į internetą, kur parduoti galima tik reklamos pagalba arba pasiūlant kažką labai unikalaus. Jeigu norite uždirbti iš savo įgūdžių – teikdami paslaugas arba dalindamiesi žiniomis, svarbiausiu dalyku tampa savireklama ir mokėjimas sujungti paslaugų ieškančius žmones su savimi (networking). Tačiau visa tai įmanoma įgyvendinti tik sėdint prie kompiuterio ir turint laiko. Visgi mes patartume rinktis taip, kad ta sritis būtų:

 • Kažkas, ką jau mokate daryti (pvz., medienos apdirbimas, kompiuterių remontas t.t.);
 • Kažkas, ko trūksta ir trūksta specialistų (unikalių produktų pardavimas, naujų produktų importas, naujų paslaugų atvežimas)
 • Kažkas, kur galite padaryti unikalių sprendimų (drabužių gamyba ir bet kokia kūryba)

Norisi konkretesnių pavyzdžių? OK. Štai kelios sritys, kuriomis lengviausia užsiimti ir iš ko lengviausia uždirbti:

 • Dropshipping – pardavimas virtualioje erdvėje, neturint sandėlių ir nekaupiant prekių;
  Grafinis dizainas bei iliustravimas – reikia mokėti piešti bei išmanyti esminius grafinio dizaino principus (galima išmokti kursuose per 6-9 mėnesius);
 • Privatus mokymas – tikrai yra bent vienas įgūdis, kurio galėtumėte pamokyti kitus. Ne? Tada kažko išmokite ir tai perduokite kitiems;
 • Asmeninės treniruotės – mylite sportą ir galite palaikyti puikią fizinę būklę? Net nedvejokite ir rinkitės asmeninių trenerių kelią;
 • Darbas garaže – mokate kažką daryti savo rankomis? „Garažas“ – metafora, kad dirbama arti namų ir taisomi automobiliai, gaminami baldai, apsiuvami vairai, siuvami rūbai ir taip toliau;
 • Kontaktų išnaudojimas – dirbote didelėje įmonėje? Pažįstate žmonių, kurie dirba savarankiškai? Įsteikite agentūrą arba rinkite kontaktus ir ieškokite klientų, kurie ieškotų jūsų kontaktų teikiamas paslaugas. Jeigu mėgstate komunikuoti, bendrauti ir derėtis, toks darbas bus jums. Už kiekvieną atvestą klientą imkite procentą.

Turėkite realius lūkesčius
Kiekviena sritis turi savo maržos, uždarbio, antkainio normą. Visų pirma reikėtų suprasti, kad apie pusė jūsų uždarbio garantuotai bus suvalgyta mokesčių ir einamųjų išlaidų. Idealus scenarijus, kada pelnas siekia 30% visos apyvartos. Taigi, norint uždirbti 500 eurų kas mėnesį, jums reikia turėti puikiai apskaičiuotus procesus ir pasiekti bent 1,5 tūkst. eurų apyvartą per mėnesį.
Parduodant maisto produktus ar kasdienes prekes, marža siekia 1-3%, parduodant juvelyrinius dirbinius arba prabangos prekes – 100+%. Todėl pradedantiesiems visada patariama investuoti į prekės ženklo ir reputacijos kūrimą tam, kad užtektų parduoti kokius 5-6 vnt. prekių per mėnesį tam, kad mėnuo jau būtų pelningas.
Paslaugų atlikime lūkesčiai turėtų būti tokie, kad pagal turimą uždarbį pavyktų nuolat tobulinti savo aptarnavimo kokybę, samdyti kitus žmones, turėti geresnę įrangą.

Skaičiuokite
Kaip visiškai atsitiktinį pavyzdį pasirinkime, kad parduodate savo gamybos pirštines. Pagaminti pirštines ir paleisti jas į prekybą kainuoja 9 eurus (medžiagos + darbas + reklama + transportavimas). Kaip manote, už kiek būtų galima realiai tikėtis jas parduoti? Arba tiksliau – kokia būtų jūsų marža?
Ji turėtų būti didesnė nei 30%, kadangi maždaug tokią jūsų uždarbio dalį sudarys mokesčiai. Taigi negalite pirštinių parduoti pigiau nei už ~13 eurų, nes būsite minuse. Taigi, tarkime, kad parduosite pirštines už 20 eurų. Nuo kiekvienos parduotos poros uždirbsite ~7 eurus po mokesčių. Reiškia, kad uždirbtumėte vidutinę algą jums reikia parduoti maždaug 120 porų pirštinių arba 4 poras kiekvieną dieną. Realu ar nelabai?
Lietuvoje – nelabai, nebent tik sezono metu, o internetu ir visame pasaulyje – pakankamai realus scenarijus ištisus metus. Dėl to, prekiaudami Lietuvoje turėtumėte paskaičiuoti sąžiningai sau ir rinktis: mažinti savikainą ir parduoti už tiek pat, mažinti maržą ir tikėtis parduoti daugiau arba didinti galutinę kainą ir tikėtis parduoti panašiai.
Kai atliekate paslaugas, įvertinkite savo valandos darbo laiką. Jeigu dirbate bent po 5-6h/d, 10eur/val įkainis yra tikrai puikus starto metu. Kai didėja jūsų konkurencingumas, galite kelti kainą ir leisti sau dirbti mažiau.

Vertinkite savo laiką
Per daug plėstis ties šita vieta nereikėtų. Norėtume tik pabrėžti, kad kiekvienas gali atlikti darbą pigiau. Tačiau ne kiekvienas gali atlikti darbą gerai ar unikaliai. Jeigu kiekvienas klientas rinktųsi tik pigiausią paslaugą, nebūtų tokios sąvokos, kaip specialistas, patyręs ekspertas, žinovas ir prekės ženklai būtų beverčiai. Visus darbus atliktų darbo išalkę studentai ir iš gatvės paimti atsitiktiniai vargdieniai. Investuokite į kokybę bei pateikimą – tai atsiperka. O taip pat – neapsiimkite visų darbų, ypač tokių, kur jūsų netenkina siūlomos sąlygos. Taip dirbti ar kažką daryti neapsimoka, jeigu tai nėra maksimaliai pelninga.

Raskite platformas ir paslaugas, kurios jums palengvins darbų atlikimą
Štai pavyzdžiu, jeigu gaminate įspūdingus marškinėlius pagal užsakymą, jūsų veiklos schema gali atrodyti taip:

 • Sukuriate marškinėlių dizainą savo prekių katalogui
 • Gaunate užsakymą
 • Įsigyjate marškinėlius iš čia
 • Nuvežate marškinėlius į spaustuvę arba į ją nusiunčiate su užsakymo detalėmis
 • Jūs arba spaustuvė marškinėlius išsiunčiate klientui

Nuvežate marškinėlius į spaustuvę arba į ją nusiunčiate su užsakymo detalėmis
Jūs arba spaustuvė marškinėlius išsiunčiate klientui
Tokiu būdu jums patiems nereikia urmu pirkti marškinėlių, pirkti spausdinimo įrangos, dažų, mokytis su ta įranga dirbti ir taip toliau. Jūs tik kuriate ir parduodate. Viskas.
Internete apstu platformų, kurios palengvina darbą, pradedant grafiniu dizainu, baigiant leidyba ar techniniais sprendimais.

Svarbiausia – gera savireklama
Jeigu reklamuositės socialiniuose tinkluose ar Google, bent 10 eurų reklamai per dieną reikėtų išleisti. Tokiu atveju, kai turite tam lėšų, investuokite jas į kokybišką reklamą, kurios kūrybai galite pasamdyti dizainerius arba marketingo komandą. Jeigu reklama bus gera ir pateikta laiku bei vietoje, žmonės ant jos spaus ir tie paspaudimai virs klientais.

Nuolat mokykitės tam tikrų įgūdžių, susijusių su jūsų veikla
Nesvarbu, kokioje srityje sukatės, reikia tobulėti. Mūsų patarimas visiems pradedantiesiems – nelikite pradedantieji visą laiką. Kas mėnesį skirkite savaitę arba per metus skirkite mėnesį naujų įgūdžių ar naujų dalykų mokymuisi. Štai pavyzdžiui, jeigu gaminate jau mūsų minėtus marškinėlius, bet mokate tik grafinį dizainą, galite apsilankyti siuvimo kursuose, išmokti dirbti su siuvimo mašina ir po to ją įsigyti iš Varle internetinės parduotuvės ir dar sumažinti produkcijos gamybos kaštus. Tokius pat principus galite analogiškai pritaikyti kitoms sritims.

siuvimo masinos Varle https://www.varle.lt/siuvimo-masinos/
marskineliai čia https://www.varle.lt/marskineliai/

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *