Pristatė naujas galimybes verslui

Rugsėjo 23 dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Prienų atstovybė pakvietė rajono verslininkus į Atvirų durų dieną, kurioje buvo pristatytos rūmų veiklos ir teikiamos paslaugos, pranešėjai pasidalino ekonominėmis įžvalgomis, susijusiomis su COVID-19, ir galimais sprendimais verslui.
Renginio dalyvius pasveikinęs Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas akcentavo narystės Kauno PPAR naudą. Jo teigimu, asocijuotos struktūros veiklų aktyvinimas Prienų rajone yra labai svarbus, stiprinant verslo ir savivaldos bendradarbiavimą, o jų siūloma pagalba, idėjos bei narių bendros veiklos Prienų krašto verslininkams gali atverti naujų galimybių.
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas, Šakių atstovybės vadovas Arūnas Tarnauskas dar neprisijungusius verslininkus kvietė tapti didžiausios Kauno ir Marijampolės regionų verslo bendruomenės dalimi.
Kauno PPAR vienija įvairių verslo sektorių, kuriuose dirba beveik 42 tūkst. darbuotojų, atstovus, 30 proc. iš jų yra gamintojai. Tarp rūmų narių daugiausia yra smulkių ir vidutinių įmonių, bet rūmų veikloje dalyvauja ir tokios stambios įmonės, kaip AB „Lifosa“ ir AB „Achema“.
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Verslo atstovavimo skyriaus vadovė Daiva Vyšniauskienė papasakojo, kaip rūmai atstovauja verslo interesams nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis. Rūmai dalyvauja 86 darbo grupėse ir tarybose, rengia apskritojo stalo diskusijas su rajonų ir šalies valdžios atstovais dėl verslo aplinkos formavimo, organizuoja debatus, verslo pusryčius atstovybėse, teikia konsoliduotą verslo poziciją teisėkūros klausimais, pasiūlymus dėl mokesčių lengvatų, o pastaruoju metu siūlo sprendimus dėl įvairių verslo problemų, susijusių su pandemija ir kt. D.Vyšniauskienė paragino Prienų rajono verslininkus kurti Verslo tarybą, per kurią galės spręsti rūpimus klausimus.
Ji taip pat pristatė projektą „Paramos verslui sistemos akceleravimas (ACCESS)“. Tikimasi, kad šis naujas projektas prisidės prie verslo kūrimo, vystymo, inovacijų regionuose bei bendradarbiavimo tarp institucijų gerinimo. Norintieji kurti ar plėsti savo verslus galės kreiptis dėl konsultacijų, jiems bus patariama, kaip išgryninti verslo idėją, pasirinkti tinkamą verslo modelį, jie bus kviečiami dalyvauti mokymuose bei interaktyviuose internetiniuose kursuose.
Apie rūmų bendruomenę, veikiančius klubus, organizuojamus renginius ir „Narys –nariui“ programą susirinkusiems pasakojo Verslo bendruomenės skyriaus vadovė Vera Mileikienė. 
Švietimo ir mokslo skyriaus specialistė Greta Šimukauskaitė pristatė Erasmus tarptautinių mainų galimybes jauniesiems verslininkams bei Pameistrystės, mokymosi darbo vietoje, programą.
Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vadovė Agnė Jaraitė pasidalino informacija, kaip rūmai verslininkams gali padėti susirasti verslo partnerių užsienyje, pateikė sėkmingų tokio bendradarbiavimo pavyzdžių.
Atvirų durų dienos svečias SME Finance vyriausiasis ekonomistas Aleksandras Izgorodinas kalbėjo šiuo metu labai aktualia tema „Pasaulio ekonomika po pirmos Covid–19 bangos. Kada tikėtis Lietuvos ekonomikos atsigavimo?“. Jis pateikė nemažai naudingų įžvalgų verslui apie ekonominę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, pasidalino gana optimistinėmis prognozėmis apie pandemijos antrosios bangos plitimą ir jos poveikį atskiriems ūkio sektoriams.
SME Finance pardavimų projektų vadovas Egidijus Bubelė pristatė COVID-19 skatinimo plano priemones Lietuvos verslui.
Renginio metu verslininkams buvo atsakyta į jiems rūpimus klausimus, jie pakviesti aktyviau burtis į Kauno PPAR Prienų atstovybę.
„Gyvenimo“ informacija
Dalės Lazauskienės nuotraukos

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *