Prasideda 2020–2021 metų gripo sezonas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai informuoja, kad šią savaitę prasideda 2020–2021 m. gripo sezonas. Šis periodas įprastai trunka nuo 40-osios kalendorinės metų savaitės iki 20-osios kitų metų kalendorinės savaitės. Šiuo laikotarpiu padaugėja sergančių gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).

Žmonės painioja gripą su įvairiomis ŪVKTI. Kaip atskirti?
Užsikrėtusieji gripo virusu suserga staiga (vidutiniškai per 48 val.), kenčia nuo aukštos temperatūros (didesnės nei 38 °C), sauso kosulio, gerklės, galvos ir raumenų skausmo, nuovargio ir silpnumo. Kartais sergant gripu atsiranda šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas. Tuo metu su gripu dažnai painiojamomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis užsikrėtę žmonės paprastai nesiskundžia aukšta temperatūra, ligos simptomus pajaučia ne staiga, o palaipsniui, skundžiasi sloga (užgulta nosimi), lengvu iki vidutinio sunkumo gerklės skausmu, nedideliu krūtinės diskomfortu, bendru silpnumu ir nuovargiu.             
Svarbios nespecifinės profilaktikos priemonės
. Susirgus rekomenduojama nesigydyti patiems, o kreiptis į savo šeimos gydytoją. . Sergančių vaikų neleisti į vaikų kolektyvus bei lankyti sergančių draugų.

. Gerti daug skysčių, geriau su vitaminu C.

. Daugiau valgyti vaisių, daržovių.

. Kuo dažniau plauti rankas, ypač slaugant ligonį ir prieš valgį.

. Kosint ir čiaudint, patariama užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje).

. Dažnai vėdinti bei drėgnu būdu valyti patalpas.

. Tinkamai rengtis, neperšalti.

. Aktyviai leisti laisvalaikį.

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *