Pandemija ir nauji iššūkiai

Šis laikmetis ypatingas – koronavirusas trikdo darbą beveik visose veiklos sferose. Medikams – tai ypatingų iššūkių ir kitokių naujų patirčių metas.

Paskelbus karantiną, dauguma medicinos reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančių įstaigų nedirbo. Šiuo metu tiesiogiai ribojančių veiklą draudimų nėra, tačiau nuolat mokomės dirbti pandemijos sąlygomis. Įvertinus COVID-19 aplinkybes ir visas su tuo susijusias rizikas, ruošiami nauji galimi veiklos scenarijai. Ypatingas dėmesys ir akcentas – pacientų ir darbuotojų sauga bei darbo organizavimo operatyvi pertvarka pakitus epdemiologinei situacijai.
Gyvenimas visgi nestovi vietoje. Kaip niekada visuomenei būtina branda vertinant savo asmeninį ir savo aplinkos būklės matymą sveikatos, poilsio bei darbo režimo aplinkybių fone. Sveikata ir poilsis reiškia atsinaujinimą, ko nors naujo kūrimą, tai – kūryba, kuriai būtinos naujos žinios ir tobulėjimas. Tai ypač aktualu medikams. Ir ne tik aktyvaus gydymo specialistams, bet ir reabilitologams prisidedantiems prie kurorto sanatorijose besigydančių svečių sveikatos sampratos formavimo.
Dalinuosi mūsų „Tulpės“ sanatorijos naujienomis. Didžiausia vertybė įmonėje – žmonės – specialistai, kurie ateina ne tik uždirbti, bet ir tobulėti. „Tulpės“ kolektyvą sustiprino jauni reabilitologai gydytojai, atnaujinta skyrių ir atskirų padalinių veikla. Šį rudenį organizavome mokymus, kurių metu susipažinome su inovacijomis hemofilijos srityje. Pakviesti lektoriai skaitė pranešimus apie pacientų komandinio darbo pasaulėžiūros formavimą reabilitacijos proceso metu, naujus medikamentinio gydymo aspektus.
Aptarėme ir būsimų tarptautinių konferencijų metmenis bei pakitusius dalyvavimo būdus. Sukurtas reklaminis filmas apie „Tulpės“ sanatorijos hemofilijos reabilitacijos centrą. Rugsėjo mėn. parengėme pranešimus ir pasidalinome patirtimi su Kauno kolegomis – klinicistais kitų susirgimų gydymo temomis. Puiki Birštono kutorto gamta bei pažintinės ekskursijos apvainikavo dalykinį bendradarbiavimą.
Ruduo – konferencijų metas. Dalyvaujame periodiniuose nuotoliniuose mokymuose įvairiomis temomis. Sąlygos tobulėti yra viena iš organizacijos stiprybių, tačiau neikainojamą vertę sukuria bendradarbiavimas tarp pacientus gydančių medikų – klinicistų ir reabilitacijos komandos specialistų.
„Tulpės“ sanatorijos medikai linki visiems skaitytojams pozityvios nuotaikos ir tvirtos sveikatos!
Liucija Patinskienė
VšĮ „Tulpės“
sanatorijos direktorė

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *