Kėbliškių parkas atvėrė savo paslaptis

Saulėtas šeštadienis kvieste kvietė daugiau laiko praleisti lauke, todėl daugelį paviliojo dar neatrastas Kėbliškių paslapčių parkas (Pakuonio sen., Kauno g.12) – jo atidarymo šventėje netrūko susidomėjusių lankytojų ir svečių. Aukštai danguje pakibęs įspūdingo dydžio aitvaras vėluojantiems iš tolo rodė kelią į pramogų parką, tokį nepanašų nė į vieną iš anksčiau matytų. Jo erdvioje teritorijoje nebuvo matyti nei batutų, nei tradicinių atrakcionų, bet daugybė vaikų smagiai leido laiką su klounu, šėlo pūsdami ir gainiodamiesi vaivorykštinius burbulus, skraidindami kartu su aitvarai.com pasigamintus aitvarus.
Spindinčios vaikų akys išdavė – taip ir turi atrodyti laimingos Vaikystės šalis, kurioje daug erdvės, laisvės ir įvairių su istorija bei gamta susijusių paslapčių.
Juk taip maga patekti už spalvingos, saulėgrąžomis apsodintos tvoros ir pasižiūrėti, kas kieme, tuose nedideliuose, dailiuose nameliuose gyvena? O juose slepiasi maži gyvūnėliai – vaikai gali paglostyti jaukius triušiukus, nusifotografuoti su pasipūtusiu kalakutu, pašnekinti mažutę vištytę ir gaidelį, susidraugauti su patarškų ar žąsų šeimynomis, pamaitinti avytes, kurios yra patys didžiausi šio ūkio gyventojai. Parko įkūrėjai žada, kad naminių gyvūnėlių atsiras ir daugiau, vaikai turės progą susipažinti su jais iš arčiau, daugiau sužinoti apie jų prigimtį ir būdą, bus kviečiami jiems išrinkti vardus.
Ir tai dar ne viskas, ką galima apžiūrėti. Pradėtas kurti architektūrinių miniatiūrų parkas, kuriame ilgainiui bus pastatytos žymiausių istorinių Lietuvos bei Europos statinių kopijos. Į juos pažvelgta vaiko akimis. Jau dabar mažieji lankytojai nesunkiai gali įkopti į į Gedimino pilį, pasilyginti ūgiu su Eifelio bokštu…
„Jaučiasi gera šios vietovės aura. Labai patiko mažyčiai nameliai su gyvūnėliais, pūtėme burbulus. Pasitaikė gražus oras, todėl su dukra čia įdomiai praleidome dvi valandas, – turiningu poilsiu gamtoje džiaugėsi kauniečiai Gintarė ir Paulius, pažadėję atvykti ir vėl, juolab kad parko šeimininkai nestokoja idėjų ir sumanymų.
Juk tikroji parko vizija dar prieš akis: jame bus organizuojamos edukacinės programos vaikams, vyks teminiai vakarai tėveliams, bus kviečiama švęsti vaikų gimtadienius. Jau dabar laužavietėje galima išsivirti arbatos ar troškinį, išsikepti kepsnių.
Į parko įkurtuves kartu su šeimų nariais atvykę Prienų rajono vadovai, Tarybos nariai, Pakuonio seniūnas pasveikino šeimininkus, pasidžiaugė originalia verslo iniciatyva, prasiskynusia kelią šiame krašte ir palinkėjo sėkmės, realizuojant su Kėbliškių paslapčių parku susijusius planus.
Paslapčių parką įkūrė Irmantas Jokubavičius kartu su sūnumi Arnu. Prieš tai kaunietis keliolika metų gyveno ir dirbo Airijoje. Apsisprendęs grįžti į Lietuvą, iš užsienio parsivežė verslo idėją. I.Jokubavičius Pakuonio seniūnijoje nusipirko apleistą sodybą su žeme, dalį teritorijos sutvarkė ir savo rankomis, fantazijos vedinas, pradėjo kurti parko istorinius statinius, tvarkyti laisvalaikio erdves.
Irmantas neslėpė, kad, be įdėto rankų darbo, sunkiausia buvo patikėti savimi, nedavė ramybės mintis, ar pasiseks, nes, pasidalinus savo idėja su aplinkiniais, daugelis ją priėmė skeptiškai. „Todėl ilgai nelaukdami, nutarėme prisistatyti, parodyti, kad esame, o pavasarį tęsime parko atnaujinimo darbus – jame bus pastatyta vienos iš garsiausių Lietuvos pilių kopija, didelė pavėsinė renginiams, gausinamas gyvūnėlių ūkis, sutvarkysime seną sodą ir paruošime daugiau laisvalaikio erdvių vaikams ir suaugusiems. Planuojame įvairias edukacijas, viena iš jų bus skirta Kėbliškių kraštui, kuris praeityje garsėjo pokario partizaninėmis kovomis, – pasidalina sumanymais verslininkas.
Jo sūnus Arnas taip pat kupinas optimizmo, be savo tiesioginio darbo ir studijų, jis rūpinasi parko vadyba, reklama, Facebooko paskyroje skelbia visas parko naujienas. Jokubavičiai svarsto, kad šis laikotarpis žmonėms itin palankus keliauti ir pažinti Lietuvą, todėl ieškančius dar neatrastų kampelių, kviečia užsukti ir maloniai praleisti laiką Kėbliškių paslapčių parke. Jų teigimu, šis parkas, kaip gyvas organizmas, yra kuriamas mylinčios šeimos rankomis: lėtai, įsiklausant į gamtą ir čia kuždančias paslaptis. Tai – vieta tiems, kuriems kokybiškai praleistas laikas su šeima yra didžiausia vertybė, kurie ieško netradicinės aplinkos unikaliai šeimos fotosesijai.
Parkas lankytojams atviras kasdien nuo 11 iki 18 val., jis veiks, kol leis oro sąlygos.
Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/kebliskiupramogos
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *