Rugsėjo mėnesio prioritetas – vaikų saugumas kelyje

Kaip ir kasmet prasidėjus mokslo metams nuo pat pirmųjų dienų keliuose itin padidėja transporto priemonių srautas, suintensyvėja eismas. Gatvėse padaugėja mažųjų eismo dalyvių, kurie uoliai skuba į mokyklą ar darželį. Todėl Alytaus apskrities policija visoje apskrityje suaktyvina savo darbą prie ugdymo įstaigų, esančiose sankryžose, gatvėse ir pėsčiųjų perėjose.
Visą rugsėjo mėnesį mokymo įstaigose bus organizuojamos saugaus eismo pamokos darželinukams ir mokiniams, skaitomos paskaitos, organizuojami įvairūs prevencinio pobūdžio renginiai. Policijos pareigūnai primins jauniausiems eismo dalyviams Kelių eismo taisykles, papasakos kaip svarbu būti atsakingam už savo elgesį gatvėje, kad būtum saugus ir nepatektum į eismo įvykį.
Kelių policijos pareigūnai kontroliuos, kad moksleivius vežančių mokyklinių autobusų vairuotojai, vaikus lydintys suaugę asmenys laikytųsi nustatytų keleivių vežimo reikalavimų, patikrins, ar vairuotojai naudoja vaikų prisegimo sistemas, ar tinkamai pritvirtinamos specialios kėdutės, ar keleiviai automobilio priekyje ir gale naudoja saugos diržus.
Daugiau dėmesio vaikams ir jų saugumui skiriantys Alytaus apskrities policijos pareigūnai primena tėvams, kad pirmiausia tinkamo ir saugaus elgesio vaikai mokosi iš tėvų, tad kviečiame savo atsakingu elgesiu parodyti vaikams, kaip saugoti save kelyje. Juk įsibėgėjus rudeniui, lietingu oru, anksti ryte bei tamsiu paros metu ne mažiau svarbu yra aprūpinti savo atžalas atšvaitais ir priminti jiems jų dėvėjimo taisykles.
Saugokime save, savo ir kitų vaikus – elkimės atsakingai ir saugiai.
Alytaus apskr. VPK informacija

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *