Susitikome Stakliškių seniūnijoje

Įpusėjus vasarai dažniau atsipalaiduojame, sulėtiname dienos tempą, norime atitrūkti nuo intensyvios darbų rutinos, o įprastą savo kasdienybę pakeisti, praturtinant ją naujais įspūdžiais ir potyriais. Šiltasis sezonas yra dažniausiai pasirenkamas metų laikas susitikimams neformalioje aplinkoje, siekiant ne tik tarpusavyje pasidalinti darbo patirtimi, bendrais rūpesčiais ar pasiekimais, bet ir labiau pažinti vieniems kitus ar konkrečią vietinę bendruomenę.


Kaip ir kiekvienais metais, Prienų socialinių paslaugų centro dienos socialinės globos skyriaus darbuotojai nusprendė liepos 16 dieną susitikti vienoje iš didžiausių Prienų rajono seniūnijų – Stakliškių seniūnijoje, kurioje visada esame maloniai sutinkami ir laukiami. Džiugu, jog šį kartą prie išvažiuojamojo susirinkimo prisijungė gausus susidomėjusių darbuotojų būrys.
Išvažiuojamojo susirinkimo diena buvo intensyvi, tačiau turininga, spalvinga bei produktyvi, nes dienotvarkės plane buvo numatyta aktyvaus pobūdžio veikla bei įvairūs susitikimai. Jau pirmoje dienos pusėje darbuotojai buvo pakviesti apsilankyti visame pasaulyje Stakliškių vardą garsinančioje midaus gamykloje UAB „Lietuviškas midus“. Nestokojantis humoro jausmo ekskursijos gidas Kęstutis Stanionis pakvietė apsilankyti buvusios alaus daryklos „Gintaras“ salyklo džiovyklos bokšte, kuriame šiuo metu yra įmonės įrengtas jaukus midaus muziejus, pasivaikščioti rūsiuose, kuriuose ne vienerius metus brandinami įvairaus skonio gėrimai. Čia K.Stanionis išsamiai pristatė senąsias midaus gamybos tradicijas ir pačios gamyklos atsiradimo istoriją. Stakliškėse jau daugelį metų veikianti įmonė – tarsi Stakliškių seniūnijos vizitinė kortelė, todėl vietiniai gyventojai tikrai turi kuo pasidžiaugti ir didžiuotis.
Kiekvienoje seniūnijoje itin svarbų vaidmenį atlieka bažnyčia ir jos religinė bendruomenė. Stakliškių seniūnija išsiskiria iš kitų Prienų rajono seniūnijų tuo, jog jos teritorijoje veikia net dvi įspūdingo grožio bažnyčios. Pirmiausia susirinkimo dalyviai sugužėjo į šviesą ir šilumą skleidžiančius maldos namus – į Užuguosčio Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčią, kurioje buvo aukotos Šv. Mišios už Centro darbuotojus. Socialinės globos skyriaus vadovė Ž. Simanavičienė padėkojo buvusiam klebonui Gediminui Mieldažiui ir Onutei Ročienei už atvertas neogotikinės bažnyčios duris, skambančias giesmes, Šv. Mišių auką, bažnyčios pristatymą bei pasidalintas jautrias istorijas, kurios atskleidė bažnyčios reikšmę parapijiečiams.
Prie gausaus pietų stalo vis dar netilo pokalbiai apie kalvomis ir pakalnėmis, akmenimis iš vagotą kraštą. Stakliškių seniūnijos seniūnė Nijolė Ivanovienė pasidžiaugė avo seniūnijos gamtos turtais bei kraštovaizdžio išskirtinumu ir pakvietė Centro kolektyvą ateityje prisijungti prie seniūnijos organizuojamų išvykų, siekiant aplankyti ir geriau pažinti vietines apylinkes, kultūros ir gamtos paveldo objektus. Džiugu, jog šią dieną Centro darbuotojai turėjo galimybę iš didelės gausos lankytinų vietų pamatyti nors keletą gamtoje susiformavusių saugomų objektų, apipintų įvairiomis legendomis ir istorijomis.
Charizmatiška Aukštadvario regioninio parko vyr. kultūrologė Rita Balsevičiūtė išvykos dalyvius palydėjo prie paslaptingo Čigonės kapo, kuriame palaidota dvarininkė, su kitomis parapijos moterimis nupirkusi varpą naujai pastatytai Užuguosčio bažnyčiai. Pakeliui, važiuojant Stakliškių seniūnijos link, centro darbuotojai neaplenkė velniaduobės ir skroblais apaugusio Ustronės riedulyno, kuriame kiekvienas gali surasti išskirtinai atrodantį akmenį su dubenėliu. Išsamiai bei nuotaikingai pristačiusi gamtos grožybes, R. Balsevičiūtė palydėjo prie paskutinio šios išvykos objekto – Stakliškių Švč. Trejybės bažnyčios, kurios barokinis interjeras su įvairiomis įspūdingo grožio detalėmis sužavėjo ne vieną dalyvį, o vyraujanti ramybė kvietė kuo ilgiau pabūti jaukumo ir tylos oazėje.
Diena pralėkė nepastebimai, kaip dar viena neužmirštama mūsų gyvenimo akimirka. Už suorganizuotą netradicinį susirinkimą norime nuoširdžiai padėkoti socialinio darbuotojo padėjėjai A. Kalaušienei, už šiltą ir svetingą priėmimą „savo namuose“ – Stakliškių seniūnijos seniūnei N. Ivanovienei, už paaukotas Šv. Mišias – parapijos kunigui G. Mieldažiui, už Stakliškių krašto pažinimą – vyr. kultūrologei R. Balsevičiūtei, už nuotaikingą ekskursiją UAB „Lietuviškas Midus“ – K. Stanioniui, už skirtas patalpas bendram kavos puodeliui – Užuguosčio bendruomenės pirmininkei D. Sodaitienei, už turiningai praleistą popietę, pasiektą bendrą rezultatą bei šio susitikimo įgyvendinimą – visiems prisidėjusiems Stakliškių bendruomenės nariams, bendraminčiams ir kolegoms.
Živilė Simanavičienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *