„Visais laikais – kurortas“

„Visais laikais – kurortas“ – taip apie dar XIX amžiuje žinomu tapusį Birštono kurortą prieš 24 metus, minint kurorto 150 metų jubiliejų, „Birštono versmėse“ šia proga spausdintame interviu kalbėjo tuometinis Birštono miesto meras Antanas Serafinas Zenkevičius. Socialinių m. dr. A. S. Zenkevičius (1935-2012) daugiau kaip pusę savo amžiaus, pačių darbingiausių metų, atidavė Birštonui ir jo žmonėms.

Nuo 1966 iki 1990 metų be jokios pertraukos, jis dirbo Birštono miesto vykdomojo komiteto pirmininku, po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 1990–1991 ir 1994–2008 metais buvo renkamas miesto, o vėliau, prijungus ir kaimiškąją teritoriją, savivaldybės meru. Taigi dauguma didžiųjų Birštono krašto permainų yra neatsiejamos nuo šios ryškios, ne tik Birštonui, bet ir visos Lietuvos kurortams nusipelniusios asmenybės.
A.S. Zenkevčius buvo ir prie Lietuvos savivaldybių asociacijos įkurto Kurortų ir turizmo problemų sprendimo komiteto pirmininkas, buvo vienas iš Lietuvos kurortų asociacijos steigėjų ir jos vadovų, rūpinosi kurortams svarbių įstatymų bei sprendimų priėmimu.
Minėtame interviu A.S. Zenkevičius pasidžiaugė tuo, kas buvo padaryta po 1966-ųjų (Birštonas tapo respublikinio pavaldumo miestu). Tai – suprojektuotais ir pastatytais komunikacijos, valymo, kanalizacijos ir šilumos tiekimo tinklais, atvestu dujotekiu, pastatytu gyvenamųjų namų kvartalu, naujais sanatorijų korpusais, ambulatorija, kultūros rūmais, sutvirtinta Nemuno krantine ir kitais ženkliais pokyčiais. Bet dar daugiau, kaip ir buvo jam būdinga – nuolat galvoti apie perspektyvą – kalbėjo apie biznio bei verslo planus, naujus, išsamius projektus. Beje, kai kurie jų aplinkiniams kartais atrodydavo ir utopiniais, bet vėliau paaiškėdavo, kad vizijos pildosi.
Apie tai liudija ir šiandieninė Birštono plėtra, naujos statybos, mieste vykstantys rekonstrukcijos ir renovacijos darbai. Daug kam, kas šiandien vyksta, pamatai buvo klojami ir prieš dešimt metų, ir dar anksčiau…

Pirmieji Lietuvos savivaldybių asociacijos apdovanojimo „Auksinės krivūlės riteris“ nominantai: JE Lietuvos prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas ir Antanas Serafinas Zenkevičius.

Kodėl šiandien prisiminėme prieš 24 metus vykusio pokalbio fragmentus? Praėjusį ketvirtadienį ant vieno iš Škėvonių kapinėse esančių kapų uždegtos žvakės priminė, kad liepos 22-ąją sukako 8 metai, kai A. S. Zenkevičiaus nebėra tarp mūsų. Bet ryškūs jo pėdsakai likę. Kaip ir darbai, už kuriuos ilgamečiam savivaldybės vadovui padėkota 2013 metais suteikiant Birštono Garbės piliečio vardą, 2017-aisiais A. S. Zenkevičiaus vardu pavadinant Nemuno krantinę. Gal šių metų gruodį, 85-ajam A.S. Zenkevičiaus gimtadieniui, turėsime ir jo atminimui skirtą bareljefą?

Rubrikoje Žmonės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *