Svajonės pildosi Pociūnuose

Kauno apskrities aviacijos sporto klubas (KAASK), įsikūręs Pociūnų aerodrome džiaugiasi rekordiniu kursantų būriu – savarankiškam skrydžiui išleista net dešimt sklandytojų.
Jauniausiam – tik šešiolika. Vyriausiam – per keturiasdešimt, bet, anot KAASK vyr. instruktoriaus Viktoro Kukčikaičio, „seniai“ nenusileidžia jaunimui, tad metai – ne riba. Viktoras džiaugėsi, kad pirmamečius anksti pavyko išleisti savarankiškiems skrydžiams, jiems bus laiko dar ir paskrieti. Jaunųjų sklandytojų būryje – ir vienintelis prieniškis – 2001 m. kikbokso sporto pasaulio čempionas, VšĮ Alytaus sporto ir rekreacijos centro vadovas Tomas Stupuris. Atsakingos pareigos nesutrukdė įgyvendinti vaikystės svajonės.

Tomas su instruktoriumi V. Kukčikaičiu.

– Anksčiau vis kažkas atbaidydavo, sakydavo, kad tai pavojinga, tai – brangu, tai – laiko pritrūkdavo… Pagalvojau – kada, jei ne dabar, ir pasiryžau. Aerodrome sutikau daug įdomių žmonių, daug išmokau. Fantastiškas mūsų instruktorius Viktoras!.. Žmonės kažkur važiuoja, lekia, kažko ieško. Stebuklas čia, Pociūnuose. Džiaugiuosi gyvenimu, – optimizmu tryško Tomas.
Vyrams nenusileidžia vienintelė dailiosios lyties atstovė odontologė Monika Zaleckytė iš Marijampolės.
– Vis dar ieškau savęs. Išmėginau daug sporto šakų. Teko su Rolandu Kalinausku

Instruktorius Viktoras Kukčikaitis su kursantais: Tomu Stupuriu, Povilu Velička, Monika Zaleckyte, Jonu Petrausku, Evaldu Dovidavičiumi, Andriumi Kaizevičiumi, Arminu Petrausku, Ryčiu Baužiu, Kasparu Pakalniškiu ir Dovydu Altukovu.

paskraidyti. Smagu, tik kad daug triukšmo. Norėjosi tyliai ore pabūti. Praėjusiais metais Pociūnuose vyko atvirų durų dienos. Atvažiavau ir aš su draugu. Buvo žavus skrydis, buvo tylu, gera. Dar „mirties kilpą“ pilotas susuko. Nustebau, kad su sklandytuvu taip galima vartytis. Nusprendžiau išmokti skraidyti. Pradžioje buvo baisoka, jaudulys, bet su kiekvienu skrydžiu vis drąsiau ir drąsiau. Dabar – kaip automobiliu važiuot. Tikslas – piloto licenzija, – įspūdžiais dalinosi Monika.
Po daugelio metų vėl surengtos „Blanikų“ taurės varžybos. Jaunieji pilotai turėjo gražiai pakilti, suskristi dailia stačiakampe „dėžute“ ir tiksliai nusileisti ženklais pažymėtuose vartuose. Šeštadienį įvyko iškilmingas varžybų uždarymas. Ant aukščiausios pakylos lipo kaunietis Dovydas Altukovas. Jam tik šešiolika, bet jau nuo pirmų startų

Taurė atiteko pirmą vietą užėmusiai komandai: Tomui ir Jonui.

jaunuolis išsiskyrė grakščiais ir tiksliais skrydžiais. Baigęs gimnaziją svajoja tapti komercinių skrydžių pilotu. Sidabro medaliu džiaugėsi keturiasdešimtmetis T. Stupuris. Bronzos medalis įteiktas KTU studentui Jonui Petrauskui. Tomas su Jonu geriausiai pasirodė ir kaip komanda. Antra vieta džiaugėsi Dovydas ir Kasparas, trečia – Monika ir Tomas Erdė.
Medalius ir prizus nugalėtojams įteikė KAASK direktorius Vytautas Sabeckis, UAB „Sportinė aviacija ir Ko“ direktorius Vytautas Mačiulis ir KAASK valdybos pirmininkas Artūras Klimašauskas.
–Ačiū visiems ir – mikliai į orą, laukia skriejimas, – po apdovanojimų jaunuosius sklandytojus ragino V. Sabeckis.
Antrąkart sakyti nereikėjo…
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *