Tėveliams skyrė gražiausius piešinius

Praėjusios savaitės ketvirtadienį Prienų Laisvės aikštėje, prie fontano, vandens purslais taškėsi vaikai – į šią prieniečių itin mėgstamą laisvalaikio vietą juos su tėveliais sukvietė Prienų rajono vaikų piešinių konkursų, skirtų Motinos ir Tėvo dienoms, organizatoriai. Abu konkursai, laikantis asmens saugumo reikalavimų, buvo organizuoti, jų darbai eksponuoti virtualioje erdvėje. Visgi, pasibaigus karantino apribojimams, nuspręsta surengti ir mažytę apdovanojimų šventę konkurso laureatams.


Į Laisvės aikštę susirinkusias šeimas pasveikino šių konkursų globėja Prienų rajono savivaldybės vicemerė Loreta Jakinevičienė, tiesa, jos pasirašytos padėkos piešinių autoriams buvo įteiktos šiek tiek anksčiau. Buvo apdovanoti konkursų „Arbatos puodelis mamai“ ir „Padovanok tėčiui kamuolį“ nugalėtojai, kuriuos, balsuodami už labiausiai patikusius piešinius, internete išrinko Facebook lankytojai. Idėjas konkursams pasiūliusi dailininkė Aušra Deltuvienė ir konkurso organizatorė Daiva Jonykienė išrinktų piešinių autoriams įteikė krepšinio kamuolius.
Motinos dienai skirtas piešinių konkursas tęsiamas jau devynerius metus, jis itin populiarus tarp Prienų rajono bendrojo lavinimo mokyklų pradinių klasių mokinių ir ikimokyklinių įstaigų ugdytinių, kuriems kasmet pasiūloma piešti vis kita tema. Kiekvieną gegužę konkurso dalyvių piešiniai būdavo eksponuojami Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Į parodą susirinkusias mamas pradžiugindavo gėlių žiedai ir koncertas, o piešinių autorius – šventės globėjų paruoštos dovanos ir vaišės.
Šiais metais vaikai piešė po arbatos puodelį mamai – kiekvienas jų buvo savaip gražus ir išskirtinis savo dizainu bei ornamentais, mamytėms suteikė daug džiaugsmo.
Konkurso organizatorėms kilo idėja pakviesti vaikus, kad jie pieštų piešinėlius ir artėjančios Tėvo dienos proga. Facebook socialiniame tinkle iš keleto pasiūlymų išrinkta konkurso tema. Daugiausia patiktukų sulaukė siūlymas nupiešti tėčiui kamuolį – tokį, kuriame tilptų vaikų meilė ir dėkingumas. Todėl visi kamuoliai buvo labai ypatingi, kaip ir patys Tėčiai!
Verta paminėti, kad konkurso „Arbatos puodelis Mamai“ 3–6 metų amžiaus grupėje populiariausias buvo Aleksas (5 m.), jo piešinukas surinko 645 balsus. 7–10 metų grupėje geriausiai įvertintas Deimantės (9 m.) piešinys, už jį balsuota 883 kartus.
Piešinių konkurso „Padovanok Tėčiui kamuolį“ 3–6 metų amžiaus grupėje nugalėtoja išrinkta Adrija (5 m.), jos piešinukas surinko 329 balsus. 7–10 metų grupėje geriausiai įvertintas Gusčio (7 m.) piešinys, surinkęs 330 balsų.
Konkurso globėja L.Jakinevičienė pasidžiaugė ir pačiais jauniausiais konkurso dalyviais – Emile (2 metai ir devyni mėnesiai) ir Simu, kuriam dar tik dveji metukai.
Renginio metu, bendraujant su vaikais ir jų mamytėmis, užsimezgė pokalbis apie mažųjų pomėgius, apie tai, kur jie atostogaus vasarą, kodėl jiems patinka piešti. Pasiūlytos temos kitų metų konkursui: vaikai bus kviečiami mamytėms nupiešti žydinčią pievą, o tėveliams – padovanoti po nupieštą medį.

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *