Į žygį Nemunu – su vikingų laikų dvasia

Liepos 4 dieną Lietuvos sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamo projekto „Birštono bendruomenė irkluoja“ organizatorius Birštono sporto centras pakvietė Birštono gyventojus ir įvairių kurorto įstaigų darbuotojus bei aktyvaus sporto puoselėtojus į turistinį žygį Nemunu vikingų valtimis. Vandens žygio dalyviams teko įveikti beveik 20-ties kilometrų maršrutą didžiąja Nemuno kilpa nuo „Royal SPA Residence“ iki Birštono vasaros estrados.
Iš komentarų ir fotografijų socialiniuose tinkluose matyti, kad viso žygio metu dalyvius lydėjo pakili nuotaika. Pasimatavę stilizuotą vikingų aprangą, kurios įvaizdis neatsiejamas nuo raguotų šalmų, sėdę į dešimties vietų irklines valtis, vadinamas „žalčiais“, šio modernaus amžiaus keliautojai galėjo nusikelti į vikingų užkariavimo žygius menančius laikus. Geriau įsijausti į to meto žygių dvasią dalyviams pasiūlė projekto rėmėjas VšĮ „Birštono Nemunas“, nuomojantis valtis ir kitą inventorių.
Nors valtyse buvo atsisakyta irklavimo tempą palaikančių būgnininkų, kurie muša ritmą, drausmingų upeivių irklai girdėjosi ir Bagrėno kalne. Šio žygio organizatoriaus Birštono sporto centro direktoriaus Sauliaus Smailio teigimu, dalyviams, tarp kurių buvo ir pirmąkart sėdusių į valtis, buvo pasiūlyta irkluoti neskubant, pasižvalgant į vaizdingas upės pakrantes, prie jų prigludusias sodybas, stebint paukščius.
Plaukimas Nemunu su pertraukėle poilsiui truko maždaug keturias valandas. Išlipusiems į krantą vandens žygio dalyviams, tarp kurių buvo nemažai šeimų, įteikti pažymėjimai, kad jie sėkmingai įveikė vikingų komandinio mokymo pratybas.
Birštono sporto centras ir jaunimą, ir suaugusiuosius, susidomėjusius irklavimu, kviečia tris kartus per savaitę į užsiėmimus Nemune, mokantis irkluoti dvivietėmis ir keturvietėmis valtimis. Jiems vadovauja patyręs treneris. Galimybė suaktyvinti irklavimo sporto šakos treniruotes, pasiūlyti paslaugų ir mėgėjams atsirado, kai Birštono sporto centras, laimėjęs projektą „Birštono bendruomenė irkluoja“, įsigijo naujų valčių, kurios bus naudojamos ir treniruotėms, ir varžyboms, ir bendruomenės narių mokymui irkluoti.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *