Asociacija Šilavoto davatkyno bendruomenė kuria laisvalaikio parką. Prašo kraštiečių paramos

Prienų rajono Šilavoto seniūnijos Naujasodžio kaime esantis Šilavoto Davatkynas subūrė aplink savo veiklą daug bendruomenės gyventojų bei žmonių, kurie gyvena kituose miestuose, bet jų gimtinė yra Šilavoto apylinkėse. Iškilo natūralus poreikis įkurti Šilavoto Davatkyno bendruomenę. Bendruomenė įkurta 2019 metų lapkričio 6 dieną. Šiuo metu bendruomenėje yra daugiau nei 30 narių.
Šilavoto Davatkyno bendruomenės planuose – prioritetinis darbas ir vizija įkurti Šilavoto laisvalaikio parką pačiame miestelio centre. Mat tik įvažiavus į Šilavotą prie pagrindinio kelio yra žemės sklypas (0,87 ha), kuris jau daugelį metų virtęs tuščiu, mažai naudojamu lauku. Vieno iš Šilavoto bendruomenės narių, buvusio Šilavoto pagrindinės mokyklos direktoriaus Jono Mikučiausko iniciatyva prieš keliolika metų jau buvo mėginama šiame sklype įkurti Šilavoto parką. Iniciatyva sulaukė gausaus Šilavoto gyventojų palaikymo, tačiau, nesant bendruomenės šios pastangos nebuvo įgyvendintos. Sklypas, esantis Radušio g., priklauso privačiam asmeniui. Bendruomenė turi daug entuziazmo čia įrengti laisvalaikio parką – miestelio rekreacinę zoną, kuri turėtų keletą funkcijų: sveikatingumo erdvė, vaikų žaidimo aikštelė, poilsio bei turizmo vieta, medžių ir gėlynų želdinių zonos.
Bendruomenės jauni tėvai, gyventojai, pas kuriuos atvyksta vaikai su anūkais, pageidauja parko, kuriame būtų įrengta vaikų žaidimo zona. Parke būtų galima įrengti lauko treniruoklius, tuomet ir jaunesni ir vyresni gyventojai turėtų sąlygas sportuoti, užsiimt sveika gyvensena. Parke taip pat atsirastų pasivaikščiojimo, pabendravimo erdvė su stalais ir suoleliais, įveiklintais šaškių, šachmatų, stalo teniso stalais, ir vieta, skirta maisto vagonėlių paslaugoms.
Šiuo metu Šilavote yra pastebimas kylantis susidomėjimas ėjimu su šiaurietiškomis lazdomis, yra gyventojų, kurie reguliariai sportuoja, bėgioja. Tačiau šioms veikloms nėra tinkamų sąlygų, gyventojai vaikščioja, bėgioja šalikelėmis, lauko takais – parkas ne tik išspręstų šias problemas, tačiau ir paskatintų kitus Šilavoto gyventojus įsitraukti į sveikatingumo veiklas. Tokia erdvė dar labiau prisidėtų prie Šilavoto miestelio patrauklumo naujiems gyventojams čia kurs. Būsimojo parko erdvėse taip pat būtų galima pateikti Prienų rajono, Šilavoto seniūnijos istoriją, pastatyti skulptūrų ar kitų turistams patrauklių objektų. Tuščia, nejauki vieta virstų laisvalaikio ir pramogų parku. Tokios visapusiškos rekreacinės poilsio zonos Šilavoto miestelyje nėra, tačiau yra erdvė ir didelis bendruomenės narių entuziazmas.
Šilavoto Davatkyno bendruomenės nariai aukoja savo asmenines lėšas, kurios bus skirtos įsigyti žemės sklypą. Tačiau iki reikiamos sumos dar trūksta piniginio įnašo. Visus kurie gali skirti dalį savo asmeninių lėšų, kviečiame prisidėti prie laisvalaikio parko įkūrimo Šilavote.

Gavėjo pavadinimas: ASOCIACIJA ŠILAVOTO DAVATKYNO BENDRUOMENĖ
Sąskaita: LT237300010161281736, „Swedbank“, AB
Pavedimo paskirtyje nurodyti: LAISVALAIKIO PARKO ĮKŪRIMUI
Daugiau informacijos: tel. +37061612440, el. p. davatkynobendruomene@gmail.com

KIEKVIENA PAAUKOTA PINIGŲ SUMA YRA LABAI REIKALINGA IR SVARBI.

Asociacija Šilavoto Davatkyno bendruomenė,
p­­irmininkė Viktorija Bielevičienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *