Atsargiai – žingsnelis po žingsnelio – Birštonas sugrįžta į kurortinį režimą

Savaitgaliais Birštono gatvėse, prekybos centruose, skveruose pastebimai daugėja žmonių – ar tai ženklas, kad kurortinis gyvenimas atsigauna? Birštono turizmo centro direktorė Rūta Kapačinskaitė atsargi su vertinimais, jos teigimu, apie tai, ar poilsiautojų srautai Birštone normalizavosi, bus galima kalbėti tik rudeniop, turint trijų ketvirčių lankomumo statistiką.

Šią vasarą laukiama tautiečių ir kaimynų
Tradiciškai daugiausia poilsiautojų ir turistų į kurortą atvyksta iš Lietuvos, jie sudaro maždaug 70 proc. visų lankytojų. Tikėtina, kad, dėl COVID-19 pandemijos pasikeitus turizmo kryptims, vis daugiau lietuvių rinksis atostogas Lietuvoje ir pasinaudos galimybe pažinti gražiausius jos kampelius. Todėl Turizmo informacijos centro vadovė tikisi, kad daugiau tautiečių vasarą užsuks ir į Birštoną, tai padės greičiau atgaivinti kurortines paslaugas.
Kiekvieną savaitę paskelbiama vis daugiau šalių, kurių piliečiai gali atvykti į Lietuvą. Anot pašnekovės, geras ženklas yra tas, kad sanatorinio gydymo sektoriui svarbių šalių – Izraelio ir Vokietijos – piliečiai, periodiškai besigydantys kurorto sanatorijose, iki šiol neatšaukė išankstinių rezervacijų, todėl, atidarius valstybių sienas, jų tikimasi sulaukti Birštone.
Rūta Kapačinskaitė teigia, kad Lietuvai, taip pat ir Birštonui, labai svarbi Baltijos šalyse paskelbta „Travel bubble“ koncepcija, Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiams atvėrusi bendrą turizmo rinką – jie gali laisvai keliauti po minėtas šalis be privalomos saviizoliacijos.
– Ši koncepcija sėkmingai veikia, praėjusį savaitgalį Turizmo informacijos centre jau sulaukėme grupės keliautojų iš Latvijos, kurie užsuko į Birštoną norėdami įkopti į aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą. Jie taip pat domėjosi, ką galėtų pamatyti Birštone ir jo apylinkėse, – pasakojo R.Kapačinskaitė.
Jos teigimu, Birštonas toliaregiškai savo gamtinius išteklius, sanatorinio gydymo, sveikatingumo ir kitas paslaugas Latvijoje pradėjo reklamuoti maždaug prieš penkerius metus. TIC darbuotojai dalyvauja turizmo parodose, rengiami pristatymai Lietuvos ambasadoje, skaitomi pranešimai.
– Akivaizdu, kad reklama pasiteisina. Sulaukiau vienos Latvijos kelionių agentūros darbuotojų skambučio: liepos–rugpjūčio mėnesiais jie planuoja naują maršrutą Lietuvoje ir ketina užsukti į Birštoną, – teigia pašnekovė.

Tikimasi, jog liepą turizmas kurorte atsigaus…
– Karantino apribojimai tiesiogiai paveikė atvykstamąjį turizmą. Žmonės susilaikė nuo išvykų, o sanatorinio gydymo, sveikatingumo, apgyvendinimo ir maitinimo įstaigos buvo sustabdžiusios savo veiklas. Todėl šiek tiek užtruks, kol žmonės įsitikins, kad poilsiauti, gydytis, apsilankyti Birštone yra saugu, – R.Kapačinskaitė tikisi, kad per birželį šis nepasitikėjimo barjeras bus įveiktas.
Pasak pašnekovės, Birštonas atvykstantiems tautiečiams siūlo kokybišką ir nemokamą poilsį – tylą, ramybę, švarų orą, pasivaikščiojimus A.S.Zenkevičiaus vardo Nemuno krantine ir žaliuosiuose parkuose, natūralų mineralinį vandenį, unikalią, penkiais natūralaus sveikatinimo elementais pagrįstą Kneipo terapiją, fiziniam aktyvumui pritaikytą infrastruktūrą.
Todėl, karantino sąlygoms švelnėjant, jau nuo gegužės į Birštoną savaitgaliais pradėjo atvykti daugiau lietuvių su šeimomis. Ir tai, anot Rūtos, nekeista, kad būtent šiame kurorte jie ieškojo aplinkos, kuri padėtų atgauti dvasinę pusiausvyrą, suteiktų teigiamų emocijų.
Visgi daugelis kurorto svečių atvyksta ne tik pasivaikščioti, bet ir pasinaudoti sanatorinėmis, sveikatą stiprinančiomis procedūromis. Sveikatingumo ir apgyvendinimo paslaugas teikiantis sektorius, kuris buvo daugiau nei dviem mėnesiams sustabdęs veiklą, dar tik atsigauna: nuo birželio pradžios atsidarė „Tulpės“ sanatorija, daugiau paslaugų pradėjo teikti sanatorija „Versmė“ ir „Eglės sanatorija“, praėjusią savaitę duris atvėrė „Vytautas mineral SPA“ ir „Royal SPA Residence“, birželio 18 d. po pertraukos startavo viešbutis „Pušynė“.

Kurorto naujienos susijusios su saugesniu poilsiu
R. Kapačinskaitė pastebi, kad, kol šių įstaigų darbas nesugrįžo į ankstesnį lygį, kurorto svečiams tapo lengviau vasaros mėnesiais užsisakyti nakvynę kurorte, pakanka vietas rezervuoti prieš savaitę. Jos manymu, gali būti, kad žmonės dar kurį laiką vengs masinių susibūrimų, viešų vietų ir rinksis keliauti individualiai, su šeimomis, mažomis grupelėmis, ieškos nuošalesnių ir saugesnių vietų apsistoti.
Tam Birštonas pasiruošęs ir pačiu laiku pristato šio sezono apgyvendinimo sektoriaus naujienas. Praėjusį savaitgalį apie savo paslaugas paskelbė kempingas „NaturCamp“ – jis priims keliautojus su autonameliais ir palapinėmis, o liepą ketina atsidaryti pirmasis Baltijos šalyse „instagraminio“ tipo viešbutis „Esė“, skirtas įvairiomis skaitmeninėmis technologijomis besinaudojantiems naujosios kartos poilsiautojams. Sanatorija „Eglė“ savo tinklalapyje paskelbė išskirtinę naujovę – mobiliąją programėlę, skirtą į sanatoriją atvykusiems klientams. Parsisiuntusieji programėlę į savo išmaniuosius įrenginius, gaus visą reikiamą informaciją, galės užsisakyti procedūras ir kitas paslaugas neišeidami iš kambarių.

Mobiliems keliautojams – informacija po ranka
Birštono TIC direktorė R.Kapačinskaitė teigia, kad turistai tapo mobilesni, jie keliauja po Lietuvą, vienoje vietovėje užsibūdami trumpiau, vidutiniškai nuo vienos iki trijų parų. Todėl, prisitaikant prie keliautojų poreikių, TIC daug dėmesio skyrė e-rinkodaros priemonėms, atnaujino internetinę svetainę. Vykstantiems pro Birštoną labai praverčia mobilioji programėlė, kurioje galima rasti arčiausiai esančias apgyvendinimo, maitinimo įstaigas, lankytinus objektus, įvairias paslaugas, maršrutus. Ji atstoja spausdintus lankstinukus, bukletus, žemėlapius.
Didinant kultūros paveldo, gamtos objektų, paslaugų kurorte žinomumą, rengiamos ekskursijos ir edukacijos. Galima pasirinkti vieną iš dvylikos siūlomų maršrutų – pradedant nuo ilgiausio 46 km maršruto dviračiais Didžiąja Nemuno kilpa, ar mineralinio vandens maršruto, baigiant pramoginiais maršrutais, vedančiais į vietas, kur galima įsiamžinti gražiausioje „asmenukėje“, užfiksuoti įspūdingiausius saulėtekius ir saulėlydžius.
Per Birštoną nuo Prienų iki Šilėnų veda ir Šv. Jokūbo kelio atkarpa, keliautojams parinktas vaizdingas maršrutas. Pakeliui jie gali užsukti į Birštono TIC, įsigyti ar specialiu spaudu pasižymėti piligrimo pasą. Visai neseniai šiuo keliu ėjo dvidešimt entuziastų, kurie lankėsi ir Turizmo informacijos centre.
Nors visi maršrutai sutelkti viename Nemuno krante, žvalgomasi ir į Alksniakiemį. Anot R.Kapačinskaitės, ši teritorija turi didelį turistinį potencialą, tačiau pirmiausia čia reikėtų sukurti bent minimalią turizmui pritaikytą infrastruktūrą – tualetą, poilsio aikštelę.
Pradėjus veikti maitinimo įstaigoms, tikimasi, atsigaus ir Birštone propaguotas gastronominis turizmas, vis daugiau žmonių atvyks atrasti naujus skonius, per maistą pažins ir šį kraštą. R.Kapačinskaitė svarsto, kad nelengvas karantino laikotarpis į gerąją pusę pakeitė turistų bendravimo kultūrą: užsukę į kurorto maitinimo ir kitas įstaigas jie elgiasi santūriau ir pakančiau. Taip ir turėtų būti, svarsto pašnekovė, juk Birštone yra viskas, ko reikia, kad atvykusieji „persijungtų“ iš darbinio, įtampą ir susierzinimą keliančio režimo į poilsinį ir pasiektų vidinę harmoniją.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *