Atsisveikino su senąja mokykla

Birštono meno mokyklos mokiniai praėjusį šeštadienį, įsijungę į renginių „Pasitikime vasarą Birštone“ programą, birštoniečius ir kurorto svečius į koncertą pakvietė jaukioje erdvėje prie sanatorijos „Tulpė“.

Koncerto metu buvo pasveikinti ir 8 šiemet dailės ir muzikos programas baigusieji mokiniai. Mokyklos baigimo pažymėjimai įteikti jauniesiems muzikantams Pijui Urbonavičiui, Urtei Joneliūnaitei ir Viliui Paulikui, dailininkams Supran Radian Didlai, Auksei Blekaitytei, Amelijai Skinkytei, Aistei Justinavičiūtei ir Jokūbui Dargiui.
Šis šventinis koncertas tapo ir simboliniu atsisveikinimu su senuoju mokyklos pastatu – netrukus prasidės mokyklos renovacijos darbai, kurių taip seniai buvo laukta. Jiems pasibaigus, dabartiniai ir būsimi mokiniai bei jų mokytojai grįš į renovuotą, šiuolaikiškai įrengtą mokyklą, jau penktą dešimtmetį gražiai pildančią mokyklos istorijos metraštį.
Kaip pasakoja Birštono meno mokyklos direktorė Laimutė Raugevičienė, 43 metus skaičiuojanti mokyklos bendruomenė sudaro galimybes Birštono savivaldybės vaikams ir suaugusiesiems dalyvauti neformaliojo švietimo veikloje:
–Mokykloje įsteigtos ankstyvojo meninio ugdymo grupės 4–6 metų vaikams. Šioje programoje dalyvaujantys mokiniai turi galimybę piešti ir dainuoti, o tai ypač svarbu ankstyvame amžiuje. Mokiniai, kurie lanko ankstyvojo meninio ugdymo užsiėmimus, geriau pasirengia pirmajai klasei. Kadangi jie daug piešia, karpo, todėl jų pirščiukai įpranta prie veiklos. Šiems mokiniams geriau sekasi mokykloje rašyti, piešti, susikaupti. Mokiniai pripranta prie pamokos ritmo, todėl supranta, kaip laikytis drausmės mokykloje.
7–18 m. mokiniai turi galimybę lankyti individualius muzikos užsiėmimus: gitaros, mušamųjų, dainavimo, fortepijono, saksofono, smuiko. Grupėmis vaikai mokosi dailės, dizaino, solfedžio, muzikos istorijos, dainuoja chore, muzikuoja ansambliuose. Džiaugiuosi, kad jų kūrybinius ieškojimus lydi sėkmė.
Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo tarptautiniuose muzikos konkursuose Austrijoje, Prancūzijoje, Italijoje. Norėdami dalyvauti tarptautiniame konkurse, jie turi labai daug groti, bendradarbiauti su mokančiu mokytoju, klausyti pastabų. Mūsų mokyklos mokiniai –ir nuolatiniai Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso ,,Dainų dainelė“ dalyviai. Šiemet mokyklai šiame konkurse įvairiuose etapuose atstovavo 30 mokinių. 2018 metais mūsų dainininkė Emilija Radvilavičiūtė tapo šio konkurso laureate.
Dailės programos mokiniai dalyvauja respublikiniuose konkursuose, parodose.
Didelis iššūkis mums visiems – mokyklos mokiniams ir mokytojams – tapo nuotolinis mokymas, kurio metu visi kartu mokėsi organizuoti virtualius koncertus, parodas, netgi dalyvavo konkursuose:
. Buvo surengtos virtualios dailės darbų parodos mokyklos svetainėje ir Facebook paskyroje, paroda Birštono sakraliniame muziejuje – „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės portretai“ (dar eksponuojama).
. Virtualus koncertas ir paroda Motinos dienos proga.
. Fortepijono mokinės Dainora Valiūtė (I vieta) ir Ugnė Naudžiūnaitė (II vieta) dalyvavo I respublikiniame jaunųjų muzikantų konkurse „Muzika“ (mokyt. Renata Bivainienė).
. Gabija Česnavičiūtė ir Ieva Bucevičiūtė (rezultatai dar nepaskelbti) dalyvavo X respublikiniame antrojo instrumento (fortepijono) festivalyje-konkurse „PAVASARIO GARSAI“ (mokyt. Eglė Kiškienė).
. Ansamblis „Tiesiog bendas“ (Austėja ir Adrija Suchockaitės (vokalas), Pijus Urbanavičius (saksofonas), Jonas Zubavičius (saksofonas), Meda Kučinskaitė (klavišiniai), Romanas Lykovas (bosinė gitara), Kęstutis Didvalis (mušamieji) ir ansamblis „Keturi viename“ (Jonas Zubavičius (saksofonas), Rokas Zdanavičius (fortepijonas), Andrius Martinkus (bosinė gitara), Gabrielius Vaitkevičius (mušamieji) dalyvavo akcijos „Ačiū, Lietuva“ koncerte Birštono savivaldybės aikštėje.
. Ugnė Naudžiūnaitė pelnė I vietą ir nominaciją už tautiškumo puoselėjimą vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalyje-konkurse „Vasaros karuselė 2020“ (mokyt. Ramunė Liutvynskienė).
. Emilija Radvilavičiūtė XI respublikiniame jaunųjų talentų konkurse Varėnoje „Skambėk, Dzūkija!“ 2020 m. užėmė II vietą (mokyt. Reda Černiauskienė).
. Evaldo Kašiubos (mokyt. Vilma Krasauskienė) kolekcija „Coronos kaprizas“ (9-12 k. kategorija) pelnė II vietą tarptautiniame konkurse „ADATA CORONA“, kuris vyko virtualiai, Birštono meno mokyklos dizaino studijos mokiniai šiam renginiui pristatė keturias kolekcijas.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *