Seniūnai sako, kad darbų ir rūpesčių netrūksta

Janina Armonienė (Prienai):
– Penktadienio rytas toks, kad žmonės skambina kas penkias minutes. Todėl ir vietoje negalime sėdėti, važiuojame į pagalbą. Po liūties išplauti keliai, bordiūrai, tvoros, apsemti garažai. Nuo praeitos liūties – išvirtę medžiai. Džiaugiamės, kad yra supratingų žmonių. Yra ir piktesnių, kuriems viską sutvarkyti reikia „čia ir dabar“, o kai pasiaiškini vietoje, situacija labai baisi neatrodo. Būna, kur tikrai reikia skubiau pagelbėti. Tikimės, kad liūtys ar kitos bėdos, kurias koreguoja Dangus, visus tik suvienys būti geranoriškesniems vieni kitiems, kaimynams ir sau.

Sigita Ražanskienė (Balbieriškis):
– Vyksta įprasti darbai. Daliname maisto produktus, higienos priemones mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms. Į seniūniją žmonės jau užeina ir su rūpesčiais, ir su džiaugsmais. Juos mielai priimam. Liūdna naujiena yra tai, kad po daugelio metų nebebus tradicinės vasaros šventės. Kraštietis žurnalistas Česlovas Iškauskas su kitų pagalba parašė knygą apie parapiją, kuri mini 500 metų jubiliejų. Liepos 18 dieną vyks knygos pristatymas, o sekmadienį, kaip įprastai, – Atlaidai Balbieriškio bažnyčioje. Džiaugiamės, kad jau vyksta darbai, ir bus išasfaltuotas kelias nuo Balbieriškio iki Medvišių.

Algis Bartusevičius (Jieznas):
– Jiezno seniūnijoje vyksta tikrai dideli pozityvūs pokyčiai. Veiklos labai daug įvairiose srityse. Ūkiniai darbai vyksta ir po darbo valandų. Štai ūkininkas Paulius Radvila talkina – rauna kelmus. Didelė paspirtis seniūnijai – traktorius. Įsigijome priekabą, šienapjovę. Žolės pjovimas, kiti kasdieniai darbai vyksta pilnu tempu. O apie tai, kaip gražėja Jieznas, kokie darbai numatomi ateityje, dar būtinai pakalbėsime.

Algis Aliukevičius (Naujoji Ūta):
– Penktadienį nebeturėjom elektros, nebeveikia internetas po liūties. Didesnių škvalo pasekmių nėra. Darbams trukdo ir liūtys, žinoma, darbus pakoregavo ir karantinas. Pradėjome dalinti maisto produktus. Dalis žmonių ateis jų patys, kitiems – nuvešime, kad nebūtų didelio būriavimosi. Kaip įprastai, problemų atsiranda vienišiems žmonėms, į kurias iškart reaguojame ir sprendžiame. Gavome prašymą, kad vienoje sodyboje prakiuro stogas – vyksime pažiūrėti ir sutvarkysime, kiek išgalėsime.

Nijolė Ivanovienė (Stakliškės):
– Tie patys darbai. Tęsiami kelių tvarkymo darbai. Tik škvalas sutrukdė. Didesnė pusė kelių išplauti, dar nesuspėjau apvažiuoti visos seniūnijos. O žolė dabar auga „kaip ant mielių“ – pjauname kapinėse, skveruose, Vyšniūnuose, Stakliškėse, Užuguosčio gyvenvietėje. Medžių lyg dar neprilaužyta. Daug darbo ir dėl apleistų statinių, kuriems pradėtas skirti tikrai didelis dėmesys, tad ieškom jų šeimininkų. Karantinas nė kiek nesumažino darbų. Jie – įprasti vasaros pradžiai. Tik, aišku, gaila, jog nevyksta renginiai. Gedulo ir vilties dienai paminėti kultūros centro darbuotojai paleis tik įrašą.
Svarbiausia, kad esame sveiki, saugome vieni kitus, padedam vieni kitiems – darbų pilna, ir dirbam.

Neringa Pikčilingienė (Šilavotas):
– Tvarkomės įvažiavimą į Šilavotą. Ten, kur stovėjo senasis tremtinių kryžius – penktadienį „atvažiavo“ visiškai naujas, Algimanto Sakalausko išdrožtas kryžius. Tai – tik pradžia tvarkymosi darbų.
Rūpesčių netrūksta: tai lyja, tai mašina kur įklimpo, – bet tai natūralu. Pasidarėm naują taką kapinėse, džiaugiamės, kad liūtis nenuplovė. Gaila, kad nuplovė senus takus, pagadino juos dar daugiau. Operatyviai užpylėm žvyru, nes gyventojams tai labai svarbu, todėl sulaukėm ir jų padėkų. Taigi vyksta įprastinis gyvenimas. Birželio 19 dieną išvyksiu atstovauti mūsų rajonui Lietuvos seniūnų asociacijos dešimtajame suvažiavime, kuris vyks Molėtuose. Grįžusi mielai pasidalinsiu mintimis.
Kalbino Palma Pugačiauskaitė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *