Diskutavo apie iššūkius verslui ir Savivaldybės paramos galimybes

Birželio 10 dieną Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas po ilgokos pertraukos rajono verslininkus pakvietė į susitikimą, kuriame buvo kalbėta ne tik apie pandemijos laikotarpio problemas, bet ir apie kitas verslui svarbias aktualijas.
Merui pirmiausia rūpėjo išgirsti apie tai, kaip rajono įmonės išgyveno karantino apribojimus. Kai kurie verslo atstovai teigė, kad, sumažėjus užsakymų, teko „pasispausti“ su atlyginimais, darbuotojus išleisti į prastovas, todėl sunkiu metu pravertė valstybės pasiūlytos subsidijos ir pagalbos priemonės.
Savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė supažindino su Prienų rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos pakeitimais, rajono verslininkus pakvietė pasinaudoti parama, skirta palūkanoms už paimtas paskolas padengti, patalpų nuomos ir žemės mokesčiui kompensuoti, buhalterinių konsultacijų, įmonės turto draudimo išlaidoms iš dalies padengti. Jos teigimu, verslo įmonės dėl paramos į Savivaldybę gali kreiptis gaisro ar stichinės nelaimės ir kitais atvejais. Minėtos programos priemonėms finansuoti numatyta 30 tūkst. eurų.
Dar 50 tūkst. eurų skirta Verslo ir turizmo informacijos centro įkūrimui Prienų KLC pastate. Šiuo metu jam skirtos buvusios Prienų seniūnijos patalpos remontuojamos.
Susitikime ne tik pristatytos paramos iš Savivaldybės biudžeto verslo subjektams galimybės, bet ir diskutuota apie viešųjų pirkimų sąlygas.
Vienos iš verslo įmonių vadovas apgailestavo dėl to, kad įmonės įgyti kvalifikacinių gebėjimų pažymėjimai tapo tarsi beverčiai, nes viešųjų pirkimų dokumentuose darbų kokybei neteikiama didelės reikšmės. Todėl konkursą gali laimėti tas dalyvis, kuris nėra pajėgus tinkamai įvykdyti pirkimo sutartį: neturi nei atitinkamos kvalifikacijos, nei tokių darbų patirties.
Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė teigė, kad neretai būna sudėtinga pagrįsti pasirinktas pirkimo sąlygas, nes, remiantis teismų praktika, perkančioji organizacija negali nustatyti perteklinių kvalifikacijos reikalavimų rangovams. Tai gali būti pripažinta, kaip kitus dalyvius diskriminuojanti sąlyga. Jos teigimu, Savivaldybė buvo atsidūrusi tokioje situacijoje, kuomet antroje vietoje likęs dalyvis pateikė skundą dėl, jo nuomone, pateiktų per aukštų specifinių reikalavimų, ir viešuosius pirkimus teko organizuoti iš naujo.
Verslininkai taip pat pasidalino problemomis, su kuriomis susiduria, siekdami iš banko gauti paskolą apyvartinėms lėšoms – grynųjų reikia prekėms įsigyti, nes ne visi tiekėjai jas parduoda išsimokėtinai. Tačiau bankai iš verslo įmonių reikalauja solidaus užstato, o, pasak verslininkų, nekilnojamasis turtas Prienų rajone laikomas neturinčiu didelės vertės, todėl reikia kitų garantijų. Meras A.Vaicekauskas teigė, jog Savivaldybė negali laiduoti už verslo įmones ar žadėti kokių nors garantijų.
Savivaldybės vadovai pristatė Prienų mieste įgyvendinamus projektus. Praėjusią savaitę prasidėjo Revuonos gatvės remonto darbai. Verslininkai informuoti, kad, vykstant darbams, bus nustatyta tam tikrų eismo apribojimų, kurie gali apsunkinti šioje miesto dalyje veikiančių verslo įmonių veiklą. Miesto turgaus prekiautojai ir pirkėjai gali susidurti su automobilių parkavimo problema, ypač savaitgaliais.
Suinteresuotus verslo atstovus pažadėta pakviesti į Savivaldybės eismo saugumo komisiją, kurios posėdyje bus suderinta rangovų pateikta eismo Revuonos gatvėje schema.
Kartu su verslininkais buvo aptartos apleistų statinių tvarkymo problemos, gyvenamųjų būstų plėtros galimybės, kelio Kaunas – Prienai – Alytus būklė ir kiti klausimai.
Apskritojo stalo diskusijoje dalyvavo vos septyni verslininkai. Meras A.Vaicekauskas rajono verslo atstovus kvietė aktyviau bendrauti su Savivaldybės vadovais, aptarti rūpimas Prienų krašto aktualijas, vieniems su kitais pasidalinti savo verslo patirtimi.
Kitas susitikimas su verslininkais planuojamas rudenį.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *