Projektas „Misija Sibiras“ kviečia prisijungti prie akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“

Kasmet birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – siekiant pagerbti tūkstančius nuo tremties nukentėjusių tautiečių, „Misija Sibiras“ skirtinguose Lietuvos miestuose organizuoja tremtinių bei politinių kalinių vardų, pavardžių bei likimų skaitymus, kurie trunka visą parą.
Skaitymų eilėse įvairiuose miestuose įprastai laukia šimtai žmonių, norinčių paskaityti keletą puslapių iš tremtinių vardų ir likimų knygos. Tačiau šiemet akcijos organizatoriai, siekdami nesukurti terpės COVID-19 viruso plitimui, „Ištark, išgirsk, išsaugok“ nusprendė perkelti į virtualią erdvę, sukurdami specialią Gedulo ir vilties dienos platformą, pasiekiamą adresu www.birzelio14.lt.
Šiemet skaitymai bus įgyvendinami vaizdo skambučių pagalba, susisiekiant su visais iš anksto užsiregistravusiais į skaitymus. Pasak organizatorių, taip akcija šiemet taps dar labiau prieinama tautiečiams ne vien Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Skaitymai prasidės birželio 14 d. 13 val. ir truks visą parą, tikimasi įgarsinti keliasdešimt tūkstančių tremtinių bei politinių kalinių vardų ir likimų.
Kiekvienas norintis prisijungti prie skaitymų, kviečiamas užsiregistruoti adresu www.birzelio14.lt – nurodyti savo kontaktinius duomenis, „Skype“ vardą, vietovę, iš kurios bus skaitoma, bei pasirinkti patogų skaitymo laiką. Birželio 14 d. organizatoriai skaitovų nurodytu laiku susisieks vaizdo skambučiu per programą „Skype“ ir prašys perskaityti tam tikrą tremtinių vardų ir likimų skaičių tiesioginio eterio metu.
 Taip pat birželio 14 d. 11 val. 59 min. organizatoriai kviečia prisijungti prie Visuotinės tylos minutės – iniciatyvos, kurios metu kiekvienas savo namuose, darbovietėse, organizacijose raginamas 1 minutei sustoti ir taip pagerbti tūkstančius nuo sovietų režimo nukentėjusių žmonių. Tai tik 1 minutė, tačiau visi kartu per šį laiką galime išsaugoti tūkstančius likimų ir sugrąžinti juos namo! Kviečiame apsilankyti www.tylosminute.lt, kur galima rasti iniciatyvos vizualinę medžiagą, iš anksto paruoštą Visuotinės tylos minutės garso įrašą, kurį galima naudoti savo darbovietėse, organizacijose, renginių metu. Taip pat internetiniame puslapyje kviečiame užregistruoti savo organizaciją ir įkelti jos logotipą, taip visi apsilankę puslapyje turės galimybę matyti, kas prisideda prie Visuotinės tylos minutės.

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *