Vagių taikinyje – žemės ūkio technika: skaičiuoja išaugusius nuostolius

Į laukus išriedėjusi žemės ūkio technika šiemet tapo vagių taikiniu. Bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenimis, šių metų pavasarį padaugėjo atvejų, kai ūkininkai nukenčia nuo vagių. Ankstesniais metais šiuo laikotarpiu tokių vagysčių beveik nepasitaikydavo.
„Lietuvos draudimo“ Verslo draudimo rizikų vadovas Arūnas Raziūnas pastebi, kad prieš kelerius metus žemės ūkio technikos dalių vagysčių buvo sumažėję, tačiau pastaruoju metu vagys vėl atkuto. Šių metų balandį ūkiuose užfiksuotų vagysčių žala tolygi daugiau nei 60 proc. visų pernai metais užfiksuotų tokio pobūdžio atvejų. Iš viso vien balandį vagys ūkininkams padarė nuostolių už daugiau nei 18 tūkst. eurų.
Siekdami didesnio našumo, šalies ūkininkai investuoja į modernią žemės ūkio techniką, todėl į turtą įsisukus vagims, netenka itin brangaus turto. Pavyzdžiui, iš traktorių ar kombainų vagys išlupa kompiuterius, valdymo blokus, navigacinę įrangą su GPS antenomis.
Nukentėjusių žemdirbių teigimu, norėdami kuo greičiau pasigviešti vertingas technikos detales ir įrangą, vagys veikia be skrupulų. Pavyzdžiui, išdrasko laidus ar nutraukia žarneles, iš kurių pasipila tepalai.
„Nenuostabu, kad po panašių vagysčių kai kuriuose regionuose ūkininkai susitelkia ir nusprendžia budėti naktimis, saugodami savo turtą. Vis dėlto labiau verta pasvarstyti apie papildomas apsaugos priemones kaip draudimą“, – teigia A.Raziūnas.
Policijos pradėtų ikiteisminių tyrimų duomenys rodo, kad nusikaltėliai veikia grupuotėmis ir gerai žino, kur ir kaip realizuoti iš ūkininkų nugvelbtą turtą. Policijos duomenimis, šiemet iš viso Lietuvoje jau buvo įvykdytos 34 vagystės iš ūkininkų. Pusė visų šių atvejų registruota Panevėžio ir Kauno apskrityse.

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *