Veiveriškiai bylą laimėjo, bet jų bėdos nesibaigė…

Ar gali būti? Deja, nors ir nesitiki, bet taip yra. Ypač tuomet, kai ne kurie valdininkai mano, jog jų sprendimai yra svarbesni už teismo priimamus sprendimus, nors ir gyvename teisinėje valstybėje. Apie tai liudija ir vienuolikos Veiverių seniūnijos žemės savininkų, drįsusių stoti prieš korupcijos traukinį ir ginti savo nuosavybę – žemę – patirtis.
Ta kova buvo tikrai nelengva. Byla, pagal su žemėtvarkininkų pagalba bandžiusio jų sklypus pastumdyti ieškovo prašymą, tęsėsi ne vienerius metus. Prireikė 5,5 metų, kol Lietuvos Aukščiausiasis teismas priėmė galutinį sprendimą – atmetė kasacinį skundą ir paliko galioti Kauno apygardos teismo sprendimą, palankų atsakovams. Tačiau net ir toks verdiktas Nacionalinės žemės tarnybos Birštono ir Prienų skyriaus vedėjai Vilmai Aleknavičienei „neatrišo rankų“ teisingumui atstatyti. Teisėti žemės savininkai, norėdami pagal teismo sprendimą atstatyti sklypų ribas, ir toliau gauna neigiamus atsakymus iš NŽT Birštono ir Prienų skyriaus.
Apie tai jie kalbėjo ir Prienų rajono savivaldybės tarybos Kaimo ir bendruomenių reikalų komiteto nario Jono Vilionio iniciatyva praėjusį penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje.
Joje be daugiau kaip penkerius metus, pasak Reginos Budžiulienės, be kaltės kaltais buvusių žemės savininkų arba jų atstovų, dalyvavo ir Seimo narys, žemės ūkio ministras Andrius Palionis bei Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Kazimieras Starkevičius.
Kitoje „barikadų“ pusėje spaudos konferencijoje buvo Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus pavaduotojas Saulius Mocevičius ir Birštono ir Prienų skyriaus vedėja Vilma Aleknavičienė.
Ramutė Šimukauskaitė
Daugiau apie konferenciją – šeštadienio „Gyvenime“

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *