Pas šeimos gydytojus ir odontologus iš karto visi nepateks

Nors poliklinikos vėl atveria duris, sveikatos ministras ir vyriausiasis ekstremalių situacijų centro vadovas A.Veryga kalbėjo apie tam tikrą laiką galiosiančius apribojimus ir pacientus kvietė pasisemti kantrybės, kol sveikatos priežiūros paslaugos sugrįš į tą patį lygį, koks buvo prieš pandemiją.

Prioritetas – nuotolinėms paslaugoms, vizitą skirs gydytojas
Prienų pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) šią savaitę Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) pateikė paslaugų atnaujinimo ir teikimo etapais planą. Jame numatyta, kaip bus organizuojamas įstaigos darbas, kokia tvarka teikiamos tiesioginio kontakto konsultacijos ir procedūros, taip pat įtrauktos priemonės, būtinos infekcijų plitimo kontrolei, pacientų ir medikų saugumui užtikrinti. Jau kelios dienos, kai įstaiga pratinasi dirbti pagal naujus reikalavimus.
Prienų PSPC direktoriaus Artūro Ivanausko teigimu, vis dėlto, net ir atnaujinus centro darbą, prioritetas bus teikiamas nuotolinėms paslaugoms:
– Vaistai, medicinos pagalbos priemonės bus išrašomos, nedarbingumo pažymėjimai išduodami ir tęsiami elektroniniu būdu, šeimos gydytojai ir slaugytojos ir toliau konsultuos telefonu, nuotoliniu būdu bus tvarkomi ir sveikatos pažymėjimai vairuotojams.
Jis primena, kad kiekvienu atveju pacientai pirmiausia privalo skambinti registratūros telefonais: (8 319) 60293, (8 319) 60298, mob. tel. 8 650 99054 (Pušyno g. 4) ir tel. (8 319) 60156, 8 652 46949 (Revuonos g. 4) ir registruotis šeimos gydytojo nuotolinei konsultacijai. Informaciją galima rasti Prienų PSPC internetinėje svetainėje adresu https://www.prienupspc.lt. Jeigu šeimos gydytojas arba slaugytojas pagal surinktą anamnezę matys, kad reikalinga apžiūrėti pacientą, atlikti tyrimus, jis pats paskirs tiesioginio kontakto konsultaciją.

Teks laikytis griežtų reikalavimų
Įstaigos vadovas perspėja, kad dėl konsultacijos atvykę pacientai į polikliniką bus įleidžiami ne anksčiau nei prieš dešimt minučių iki paskirto vizito. Siekiant užkirsti kelią galimam koronaviruso infekcijos plitimui, jie privalės laikytis 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių, būti su veido kaukėmis. Pacientus centro darbuotojos pasitiks prie durų, apklaus, pamatuos temperatūrą, sutikrins duomenis. Prie kabineto durų laukti galės ne daugiau kaip vienas pacientas.
A.Ivanauskas teigia, kad šeimos gydytojų tiesioginio kontakto konsultacijos bus vykdomos pakaitomis su nuotolinėmis konsultacijomis. Vienam kontaktiniam pacientui skiriama 40 minučių, todėl per dvi valandas galės būti priimami trys asmenys. Nuotolinės konsultacijos trukmė – 20 min. Intervaluose tarp pacientų patalpos bus dezinfekuojamos ir vėdinamos.
Rizikos grupės asmenims (senjorams, sergantiems lėtinėmis ligomis ir kt.) tiesioginės konsultacijos teikiamos darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 11.00 val., ne rizikos grupės pacientai konsultuojami nuo 11.00 val. iki 16.00 val.
Tačiau virusinės infekcijos simptomų turintys, karščiuojantys pacientai bus nukreipiami į Prienų karščiavimo kliniką.
Įstaigos vadovas paaiškino ir procedūrinio kabineto darbo tvarką – vienam pacientui (kraujo paėmimui, vaistų suleidimui), kabineto dezinfekcijai skiriama 20 minučių.
– Siekiama, kad daugeliu atvejų pacientui paskirti tyrimai bei procedūros būtų atlikti vieno vizito metu, – tvirtino A.Ivanauskas.

Sulaukia itin daug skambučių
„Gyvenimui“ viena pacientė skundėsi, jog norimu laiku negalėjo prisiskambinti nei į registratūrą, nei šeimos gydytojui. PSPC direktoriaus teigimu, siekiant pagerinti nuotolinių paslaugų kokybę, prie esamų skirti du papildomi mobilaus telefono numeriai, vienas – suaugusiųjų, kitas – vaikų poliklinikos registratūroms. Jis prašė kantrybės ir supratimo: šiuo metu poliklinikos sulaukia itin daug paklausimų. Telefonas galėjo būti užimtas, nes galbūt tuo metu gydytojas nuotoliniu būdu konsultavo kitą pacientą, registravo jį pas gydytoją specialistą ar tarėsi dėl tolimesnių tyrimų bei gydymo su kitų medicinos įstaigų medikais. A.Ivanauskas pripažino, kad aplinkybės nepaprastos, todėl nereikėtų tikėtis, kad visi norintieji iš karto pateks pas šeimos gydytojus, nes pacientų srautai bus valdomi.

Prevencinės patikros ir poreikių nustatymas atidedami
Įstaigos vadovas pasakojo, kad ir karantino metu centre buvo teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos vaikams, vykdomi skiepai. Išskirtinis dėmesys buvo skiriamas nėščioms moterims – jų stebėjimui nekilo jokių kliūčių.
Anot A.Ivanausko, kol kas sveikatos patikros pagal prevencines programas nebus atliekamos, išskyrus gydytojų paskirtus specifinius kraujo tyrimus. Neatidėliotinais atvejais žmonėms dalinis nedarbingumas, neįgalumas ar specialieji poreikiai buvo pratęsiami iki karantino laikotarpio pabaigos.
Kaip šią savaitę spaudos konferencijoje teigė sveikatos ministras A.Veryga, po karantino bus skiriami trys mėnesiai, kad žmonės galėtų apsilankyti pas gydytojus ir gauti reikiamus dokumentus daliniam darbingumui ar neįgalumui pratęsti.

Odontologinės paslaugos atnaujinamos pamažu
Prienų PSPC direktorius informavo, kad nors nuo ateinančio pirmadienio, gegužės 18 d., vėl leista teikti visas planines odontologijos paslaugas, jos bus atnaujinamos etapais.
– Bus paisoma griežtesnių saugumo reikalavimų, priimama mažiau klientų, vieno paciento vizitui bus skiriama viena valanda. Dirbs trys gydytojai odontologai – vienas Šilavoto ambulatorijoje, du – Odontologinėje poliklinikoje Revuonos g. Pacientus registruos patys gydytojai arba slaugytojo padėjėja. Kadangi odontologinės paslaugos yra padidintos rizikos, jos bus teikiamos pagal su NVSC suderintą paslaugų atnaujinimo planą, – paaiškino Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius A.Ivanauskas.
Jis nusiteikęs įvairiems netikėtumams, bet viliasi, kad naują PSPC darbo tvarką pacientai priims supratingai, o mažos problemos neišaugs į dideles.

Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *