Prienų smulkieji verslininkai atveria duris

Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje įvestas karantinas daugelį verslų privertė laikinai užverti duris. Po beveik pusantro mėnesio trukusio sąstingio, kuris bene labiausiai palietė smulkųjį verslą, sušvelninus karantino sąlygas, balandžio pabaigoje leista atsidaryti parduotuvėms ir teikti kai kurias paslaugas. „Gyvenimo“ redakcija domėjosi, kaip Prienų smulkiesiems verslininkams sekasi pirmosiomis atsidarymo dienomis.
Pasak „Drabužiai visai šeimai“ parduotuvės savininkės Giedrės Ambrasės, karantino laikotarpiu, uždarius parduotuvę, buvo tinkamas metas pokyčiams – vyko remonto darbai, todėl, vėl atvėrus duris, Giedrė klientus pasitinka atnaujintose patalpose. Tiesa, savininkė pastebi, jog žmonių srautas išties sumažėjęs, tačiau moteris į tai žiūri pozityviai: „Nors žmonių mažai, tačiau džiaugiuosi, kad beveik nebeateina žmonės be tikslo. Užsuka tik tie, kuriems ko nors reikia, ilgai neužsibūna, jei randa jiems patikusį daiktą – nusiperka. Kadangi parduotuvėje dirbu pati, pažįstu savo klientus, tad naujų žmonių neteko pastebėti, ateina tie žmonės, kurie manimi pasitiki ir yra nuolatiniai klientai“, – sako G. Ambrasė.
Paklausta, kaip parduotuvėje siekiama užtikrinti klientų saugumą, moteris pabrėžia, jog prie durų visuomet galima rasti dezinfekcinio skysčio ir vienkartines pirštines, jei klientai neturi savo. Daug dėmesio skiriama patalpų vėdinimui ir paviršių dezinfekcijai – tai daroma po kiekvieno kliento apsilankymo, o, esant geram orui, patalpos vėdinamos kone visą dieną.
Kaip ir daugelis smulkiojo verslo atstovų, Giedrė džiaugiasi, jog pagaliau leista atsidaryti parduotuvėms. Jos teigimu, mažoms parduotuvėlėms dirbti yra saugu, nes čia niekada nebūna spūsčių, daugiau nei 3 asmenų vienu metu. Be to, Prienuose, kur ir yra įsikūrusi „Drabužiai visai šeimai“ parduotuvė, moters nuomone, yra kur kas saugiau nei didmiesčiuose: „Čia mažiau žmonių, aktyvių koronaviruso atvejų nėra, žmonės laikosi visų nustatytų reikalavimų (jau kuris laikas nematau nei vieno žmogaus be kaukės)“, – tvirtina parduotuvės savininkė.
G. Ambrasė mano, jog verslams atsigauti bus nelengva, nes karantino laikotarpiu, sustabdžius veiklą, krito ir prekybos mastai. „Žmones reikia skatinti „remti“ savo šalies verslus, ypač smulkiuosius verslininkus, o ne užsisakinėti iš užsienio. Juk pas mus būna tiek daug nuolaidų, kokybiškų prekių“, – sako verslininkė.
Prienuose įsikūrusi siuvimo reikmenų parduotuvė „Audenė“ taip pat jau atvėrė duris. Kaip teigia parduotuvės savininkė Rūta Dabulskienė, pirmąją darbo dieną žmonių išties buvo daug, nes, jos žodžiais, žmonės buvo tiesiog ištroškę siūlų ir audinių. „Susidarė įspūdis, jog nieko net nebuvo“, – sako parduotuvės savininkė. Tiesa, R. Dabulskienė pripažįsta, jog kitomis dienomis pirkėjų srautai sumažėjo, tačiau visi klientai džiaugėsi vėl galintys įsigyti siuvimo reikmenų.
Ilgametę patirtį turinčios „Audenės“ savininkė pastebi ir kitą tendenciją – žmonės įvertino fizines parduotuves ir jų privalumus. „Kai dirbome nepaliesti karantino, nemažai žmonių sakydavo, kad labai patogu pirkti internetu, o dabar žmonės įvertino fizines parduotuvėles: pasidarė gera, smagu ateiti ir pažiūrėti, kaip atrodo daiktas, kurį jie perka. Be to, žmonės čia gali ateiti pabendrauti, gauti konsultacijas. Žinoma, šiuo metu jau nebegalime skirti konsultacijai tiek laiko, kiek skirdavome anksčiau, nes, esant tokiai situacijai, bendrauti reikia ribotai“, – pasakoja R. Dabulskienė.
Jau daugiau nei 20 metų gyvuojančios „Audenės“ savininkė teigia, jog šiuo metu prekyba sumažėjusi, nes audinius dabar dažniausiai perka kaukėms siūti, o drabužių siuvimu karantino laikotarpiu domisi tik vienas kitas klientas. Anot smulkiosios verslininkės, šiuo metu žmonės dažniausiai perka medvilninę, trikotažinę medžiagas, kurias naudoja kaukių siuvimui, ateinant vasarai, turėtų atsirasti lino poreikis. Na, ir auksarankėms moterims, žinoma, reikia siūlų, tad R. Dabulskienė tikisi, jog tai bus arkliukas šiuo sunkiu laikotarpiu.
Verslininkė tvirtina, jog parduotuvėje šiuo metu klientų reikalaujama laikytis saugumo reikalavimų: dezinfekuoti rankas, dėvėti apsaugines kaukes, laikytis atstumo, o visos taisyklės pakabintos ant durų, kad, prieš užeidami, žmonės žinotų. „Audenėje“ jau buvo apsilankę ne tik klientai, bet ir kontrolę vykdantys asmenys, todėl R. Dabulskienė džiaugiasi, jog priekaištų, jog kas nors daroma ne taip, ji nesulaukė, tad smulkusis verslas pasiruošęs užtikrinti klientų saugumą.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *