Dvi draugės metė iššūkį koronavirusui: surinko lėšų, kad aprūpintų medikus ir senjorus apsaugos priemonėmis

Mes patys galime pasirinkti, kaip reaguoti į sudėtingas situacijas. Kai prie Lietuvos priartėjo COVID-19 sukelta pandemija ir kiekviena diena šiurpino naujais užsikrėtimų ir mirčių atvejais, Veiveriuose gyvenančios dvi draugės Daiva Macijauskienė ir Ramunė Celiešienė negalėjo likti abejingos bei tylomis tūnoti karantine. Jos nusprendė aktyviai veikti ir savo iniciatyva prisidėti, kad gyvenamoji aplinka Veiverių krašte taptų saugesnė.
Pasitarusios draugės paskelbė savanorišką lėšų rinkimo iniciatyvą „Susitelkime vienybei!“ ir įkūrė paramos fondą – visi geros valios žmonės buvo kviečiami pervesti savo aukas, skirtas daugkartinio naudojimo kaukėms, dezinfekciniam skysčiui įsigyti. Tokiu būdu didžiausioje rizikoje esantiems medikams, dirbantiesiems paslaugų ir kitose sferose, senjorams ypač kritiniu metu padėta bent iš dalies apsirūpinti apsauginėmis priemonėmis.
– Iš tikrųjų situacija buvo gniuždanti – nieko gero nežadančios televizijos žinios, sutrikę, besiskundžiantys ir nežinantys ko imtis žmonės… Besikalbant su Ramune ir kilo mintis ieškoti sprendimo, negalėjome sėdėti ramiai, nes abi esame pakankamai aktyvios ir užimtos. Aš Veiverių T. Žilinsko gimnazijos mokiniams nuotoliniu būdu vedu fizinio ugdymo pamokas, vadovauju sporto ir sveikatingumo klubui „Veiva“, vakarais norinčias pajudėti moteris kviečiu į nuotolines treniruotes.
O Ramunė yra trijų vaikų mama, dirba PJMVB Veiverių bibliotekoje, atlieka Gyvių seniūnaitės pareigas. Nuolat bendraujame su žmonėmis, todėl mums buvo svarbu, kaip jie reaguos į mūsų iniciatyvą. Savo pažįstamų padrąsintos paskelbėme sąskaitą, įsteigėme Facebook palaikymo grupę, apklausėme mūsų krašto įstaigas, kiek ir kokių apsaugos priemonių joms reikėtų, – pasakojo viena iš iniciatyvos bendraautorių D. Macijauskienė.
Ramunės Celiešienės teigimu, tuo metu, kai jos paskelbė aukų rinkimo iniciatyvą, apsauginių kaukių ypač trūko, jų nebuvo nei vaistinėse, nei parduotuvėse. Moterys susisiekė su nedidele siuvykla ir susiderėjo, kad ši pasiūs šimtą kaukių. Jas nupirko už gyventojų suaukotas lėšas. Keliolika kaukių pasiuvo ir padovanojo viena vietos gyventoja.
– Šia akcija tarsi pasitikrinome, kokie mes, gyvenantys Veiveriuose, esame pilietiški ir stiprūs kaip bendruomenė. Ji padėjo atsirinkti ir žmones, nes daugiausia aukojo eiliniai gyventojai, ne politikai ar verslininkai, kas po 5, kas po 10 ar 20 eurų. Du asmenys paskyrė net po 100 eurų, abu šio krašto žmonės, vienas iš jų šiuo metu gyvenantis užsienyje, – žmonių neabejingumu ir akcijos sėkme džiaugėsi Daiva ir Ramunė.
Didžiausio palaikymo jos sulaukė iš savo aplinkos žmonių – bendradarbių, sportuojančių moterų, Veiverių krašto bendruomenės narių. Jie dėkojo D.Macijauskienei ir R.Celiešienei už prisiimtą atsakomybę ir akcijai skirtą laiką.
– Nors patirties turime nedaug, bet stengiamės, kad mūsų veikla būtų skaidri ir viešai matoma. Dar ir dabar į sąskaitą įkrenta pinigėlių, todėl tarsimės, kaip naudingiau juos panaudoti. Tiesa, mūsų galimybės yra ribotos, bet padedant daugeliui žmonių galėjome padovanoti apsauginių kaukių ir dezinfekcinio skysčio keletui Veiverių krašto įstaigų ir pavieniams gyventojams, – akcentavo akcijos sumanytojos.
Už akcijos „Susitelkime vienybei!“ metu surinktus pinigus įsigytas asmens apsaugos priemones moterys pačios nuvežė Veiverių PSPC, VšĮ „Veiveriečių sveikata“, Veiverių pašto darbuotojams, garbaus amžiaus senjorams, jų padovanojo tolimųjų reisų vairuotojams, Veiverių ugniagesių komandai, Veiverių T. Žilinsko gimnazijai. Artimiausiu metu priemonių bus pasiūlyta ir miestelio rimtį saugantiems policijos pareigūnams.
Daiva ir Ramunė dėkoja visiems, savo lėšomis prisidėjusiems prie akcijos įgyvendinimo. Pirmiausia – Jolantai, kuri pageidavo likti anonimiška rėmėja, Reginai Danulevičienei, paskyrusiai apsaugos priemonių, Mildai Lapinskienei ir jos šeimai, kurios padovanotas nešiojamasis kompiuteris pradžiugino daugiavaikę šeimą.
Didelis ačiū Eglei Krušinskaitei-Liutkienei, Gražinai Jakučionienei, Evitai Maksvytienei, Rasai Ruzveltienei ir kitiems, nenorėjusiems skelbti savo pavardžių. Atskira padėka skirta Vilmai Nekrošienei, kuri pasiuvo ir padovanojo šešiolika vienetų daugkartinio naudojimo kaukių su kišenėlėmis papildomai apsaugai. Jos perduotos kitiems žmonėms ir padės jiems apsisaugoti.
Akcijos organizatores pradžiugino ir jaunimo parodyta iniciatyva – už aktyvumą jos dėkoja Eglei Dambrauskaitei, Gabrielei Kveragaitei ir kt.
Nors karantinas privertė žmones užsidaryti namuose, veiveriečiai savo pavyzdžiu įrodė, kad gali išlikti visuomeniški net ir tokiomis sąlygomis. Jų mestas iššūkis paskatino žmones susitelkti ir asmeniniu indėliu prisidėti, kad Veiverių kraštas, kuriame buvo nustatytas vienas iš COVID-19 atvejų, išliktų saugus.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *