ARATC iniciatyva dezinfekuojami atliekų konteineriai

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, norėdamas užtikrinti maksimaliai saugų atliekų surinkimą ir tvarkymą, savo iniciatyva dezinfekuoja naujus regione įrengtus antžeminius požeminius ir pusiau požeminius konteinerius.

ARATC nuotr. Konteinerių dezinfekavimo darbus atlieka visomis saugos priemonėmis aprūpinti ARATC darbuotojai.

„Siaučiant pavojingai infekcijai būtina imtis visų įmanomų saugumo priemonių. Nusprendėme savo jėgomis ir lėšomis dezinfekuoti konteinerius, kad jų naudojimas ir naudojimasis jais būtų maksimaliai saugus“, – sakė ARATC direktorius Algirdas Reipas.
Dezinfekavimo darbus atlieka visomis apsaugos priemonėmis aprūpinti ARATC darbuotojai. Jie jau dezinfekavo Birštono ir Prienų rajono savivaldybėse įrengtose naujose aikštelėse eksploatuojamus požeminius, pusiau požeminius bei antžeminius konteinerius – iš viso dezinfekuota 175 konteineriai.
„Dezinfekavome visus konteinerių aikštelėse įrengtus konteinerius, o po dviejų savaičių dezinfekavimo darbus vėl kartosime“, – pabrėžia A. Reipas.
Anksčiau pastatytų, kai kuriose savivaldybėse dar naudojamų „varpo“ formos konteinerių valymu ir dezinfekavimu turi pasirūpinti įmonės, su kuriomis savivaldybės yra sudariusios atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugų sutartis.
Individualių namų gyventojai savo naudojamų konteinerių priežiūra rūpinasi patys.
ARATC specialistai primena, kad, plintant infekcijai, atsakingas atliekų rūšiavimas ir jų tvarkymas tampa kaip niekad svarbus.
Neišrūšiuotos, prie konteinerių paliktos atliekos gali tapti užkrato šaltiniu. Todėl visas išrūšiuotas atliekas reikia dėti į joms skirtus konteinerius, o dideles vežti į rūšiavimo centrus.
Visas atliekas reikia rinkti į maišelius, kuriuos prieš metant į konteinerius sandariai užrišti.
Būtina atskirai rinkti ir į joms skirtus konteinerius mesti maisto atliekas – išmestos kartu su bet kuriomis kitomis atliekomis maisto atliekos viską užteršia.
„Pandemija parodė, kokia svarbi mūsų sveikatai yra ir asmens higiena, ir švari aplinka, kuri neįsivaizduojama be atliekų rūšiavimo. Rūšiuokime, kad būtume sveiki ir saugūs“, – kviečia ARATC vadovas A. Reipas.

ARATC inf.

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *