Tarpusavio parama padeda išgyventi šį sunkų metą

Priešvelykinę savaitę Birštono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Julija Senavaitienė telefonu atsiliepė darbe. Anot jos, dėl karantino ir koronaviruso grėsmės draugijos veikla neapmirė: Neįgaliųjų dienos centre nariams ir toliau teikiamos būtinosios paslaugos.
– Neįgaliesiems pritaikytu draugijos transportu keturi žmonės nuolat vežiojami į inkstų dializes – tai jiems gyvybiškai svarbus klausimas. Niekas neapsaugotas nuo traumų, kai kuriems gyventojams prireikė ir medikų pagalbos. Iš ligoninių juos parvežėme į namus ar į sanatoriją reabilitacijai. Žmonės, kurie namuose prižiūri sunkius ligonius, bet neturi galimybių skalbti namuose, užsisakę šią paslaugą Neįgaliųjų dienos centre. Prieš šventes žmonės suskubo švarintis, todėl šią savaitę sulaukėme itin daug prašymų išskalbti patalynę, drabužius. Siekiant išvengti artimo kontakto su užsakovais, skalbinių priėmimo ir atidavimo sąlygas suderiname telefonu, – apie kasdienius darbus pasakojo J.Senavaitienė.
Dėl nenumatytų aplinkybių nutrūkus užimtumo būrelio, kuriam vadovauja Libertina Grigarienė, veiklai, jo narės gamina rankdarbius namuose – jais švenčių proga pradžiugins artimus žmones.
Julija Senavaitienė ir Janina Paukštienė, turėdamos laisvą pusvalandį darbe, taip pat prisėda prie rankdarbių – Velykoms jos „primargino“ kiaušinių neįprastu būdu. Jų margučiai apklijuoti smulkiai sukarpytomis ir įvairiais ornamentais susuktomis popieriaus juostelėmis.
Siuvėja centre dirbanti J.Paukštienė iš audinio atraižų siuva apsaugines kaukes ir dalina jas draugijos nariams. Prie šios iniciatyvos saugoti vieniems kitus prisijungė ir rankdarbių būrelio narė Irena Mačiulaitienė. Taigi, pasak draugijos pirmininkės, nors artimas bendravimas su nariais laikinai nutrūko, jų rūpesčiai išklausomi telefonu ir pagal galimybes stengiamasi padėti. Tarpusavio parama draugijos nariams padės išgyventi šį sunkų metą.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *