Koronaviruso statistika Prienų rajone: ar atvejų daugės, priklausys nuo gyventojų elgesio

Kovo 30 dienos duomenimis, naujų koronaviruso atvejų Prienų rajono savivaldybėje nenustatyta. Prienų ligoninėje iki šiol tyrimui dėl koronaviruso paimta 10 mėginių, visi jie – neigiami. Mobiliuose punktuose COVID-19 buvo nustatytas trims asmenims (vienas iš jų registruotas Prienų rajono savivaldybėje, bet gyvena Kaune).
Apie pirmąjį Prienų rajono savivaldybės gyventojui (be aukščiau paminėto) nustatytą COVID-19 atvejį pranešta kovo 26 d. Koronavirusu susirgo jauna vienos seniūnijos gyventoja. Tyrimas atliktas Kauno mobiliajame punkte su šeimos gydytojo siuntimu. Tą pačią dieną patikros punkte infekcija nustatyta ir 60 metų amžiaus Prienų miesto gyventojui. Į jį asmuo buvo nukreiptas, kai paskambino karštosios linijos telefonu 1808. Susirgimo priežastimi gali būti kelionė į Lenkiją.
Abiem atvejais ligos simptomai yra lengvi, todėl asmenys palikti gydytis namuose, stebint gydytojams.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Prienų skyrius yra nustatęs šių asmenų kontaktus, su jais bendravę žmonės yra pasirašę, kad laikysis saviizoliacijos nurodymų ir liks namuose 14 dienų. Teigiama, kad koronaviruso infekcijos rizikoje atsidūrę sergantiesiems artimi asmenys. COVID -19 ėminiai jiems bus atlikti tuo atveju, jei pajustų šiai ligai būdingus simptomus.
NVSC Prienų skyriaus vadovas Almiras Skiauteris patikino, kad skyriaus specialistai ir toliau dirba, aiškindamiesi visus asmenis, turėjusius sąlytį su sergančiais asmenimis. Specialistas nesiryžo prognozuoti ligos plitimo mastų savivaldybėje. Jo teigimu, ar daugės vidinio užsikrėtimo atvejų, daugeliu atvejų priklausys nuo to, kaip atsakingai gyventojai, grįžę iš užsienio arba turėję kontaktų su grįžusiais/sergančiais asmenimis, laikysis saviizoliacijos, taip pat nuo visų piliečių pasiryžimo laikytis karantino laikotarpio nurodymų, vengti žmonių susibūrimų ir bendravimo, paisyti asmens higienos reikalavimų.
Pirmadienio duomenimis, izoliacijoje Jiezno paramos šeimai centre gyvena 13 asmenų.  Taip pat iki šios dienos Prienų rajono savivaldybė yra organizavusi 9 asmenų parvežimą saviizoliacijai namuose ar kitose jų pasirinktose vietose.
Planuojama nuo balandžio 1 dienos Prienuose atidaryti karščiavimo kliniką, kurioje gyventojams operatyviai bus teikiamos reikiamos medicinos paslaugos.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Aktualijos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *