Išgyvenantiems neigiamas emocijas – psichologinė pagalba telefonu

Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamo projekto „Stipri šeima Prienų krašte“ komanda dirba ir karantino laikotarpiu, savo klientams teikdama individualias psichosocialines konsultacijas. Nuotoliniu būdu dirbančios psichologės, mediatorė ir socialinė darbuotoja pasiruošusios išklausyti ir konsultuoti ne tik nuolatinius, bet ir naujus klientus – jie kviečiami registruotis telefonu + 370 671 02737, suderinti datą ir komunikacijos priemonę, kuria vyks konsultacija.
Šia informacija pasidalinusi projekto „Stipri šeima Prienų krašte“ koordinatorė Irma Urbonaitė sakė, kad buvo atšauktos tik grupinės gyventojų konsultacijos ir mokymai. Projekto specialistai, atsižvelgdami į tai, kad šiuo metu viešoje erdvėje pasirodo daug nerimą keliančios informacijos, kuri neišvengiamai veikia gyventojų psichiką, verčia juos susirūpinti dėl savo, artimųjų sveikatos, apskritai dėl ateities, klientus konsultuos individualiai, tam naudodami telefoninius skambučius, Skype ar FB Messenger programėles. Darbui nuotoliniu būdu gautas ir Socialinio fondo agentūros pritarimas.
– Pasaulis sparčiai keičiasi, mobiliojo ryšio tinklai modernėja, žmonės sparčiai įsisavina naujoves, todėl techniškai esame pasiruošę išplėsti teikiamų paslaugų spektrą. Tiesa, turėsime atsižvelgti į tam tikrus niuansus, pavyzdžiui, ar klientams bus priimtina tokia bendravimo forma, ar jis turi tinkamas ryšio priemones ir sąlygas, kuriomis galėtų saugiai ir konfidencialiai bendrauti su specialistu. Jaunimas puikiai įsisavinęs IT ir kitas technologijas, sunkumų gali iškilti tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet, esant reikalui, ir jie gali išmokti bendrauti virtualiai, – I.Urbonaitė tikisi produktyvaus darbo. Klientų skambučiai rodo, kad šios paslaugos reikia. Pirma psichologo konsultacija nuotoliniu būdu buvo suplanuota penktadieniui.
Pašnekovė ir jos kolegės prognozuoja, kad netrukus psichologinių konsultacijų poreikis išaugs. Anot I.Urbonaitės, praėjo dar tik pirma karantino savaitė, žmonės užsiėmę tuo, kad aktyviai seka informaciją, susijusią su koronaviruso valdymu ir kontrole. Visgi, jos manymu, reikalavimai apriboti socialinį bendravimą, nesibūriuoti viešose vietose, parkuose, nežaisti kolektyvinių žaidimų aikštelėse, daugiau laiko būti namuose, saviizoliuotis pamažu augina vidinę įtampą.
– Sunkiausia namuose išlaikyti vaikus ir paauglius, tėvams reikia daug kantrybės ir išmonės, kad juos užimtų dominančia veikla. Šalia to jiems reikia ir dirbti, vykdyti užduotis. Policija ruošiasi tam, kad šiuo ekstremaliu laikotarpiu gali padaugėti ir šeimyninių konfliktų. Todėl Prienų rajono gyventojus, išgyvenančius stresą ir nerimą, reikalingus psichologinio palaikymo, raginu ieškoti specialistų pagalbos. Projekto „Stipri šeima Prienų krašte“ komanda pasirengusi jus išklausyti ir konsultuoti tarpasmeninių santykių, vaikų auklėjimo, priklausomybių nuo alkoholio ir kitais klausimais, padėti įveikti kilusius gyvenimo sunkumus, – I.Urbonaitė rajono gyventojus kviečia drąsiai ieškoti išeičių iš psichologiškai nelengvų situacijų. Konsultacijos nemokamos.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *