Prienų seniūnijos susirinkime daugiausia dėmesio skirta miesto aktualijoms

Prienų seniūnija – pagal gyventojų skaičių yra vienas iš didžiausių Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių. Praėjusių metų duomenimis, joje gyveno 10 435 gyventojai. Po struktūrinės reformos seniūnijos teritorija užima 8 112 ha plotą, kuriame įsikūręs miestas ir 17 kaimų. Vietinių kelių ilgis – 132,09 km (iš jų 43,19 km išasfaltuoti). Teritorija suskirstyta į 14 seniūnaitijų, veikia 3 kaimo ir 4 miesto bendruomenės.
Šiuos ir kitus skaičius pateikė Prienų seniūnė Janina Armonienė, pristačiusi 2019 m. veiklos ataskaitą ir šių metų veiklos planus. Nuo šių metų pradžios dirbančiai seniūnei ši ataskaita – pirmoji. Atsinaujinęs ne tik seniūnijos kolektyvas, išrinkti nauji ir aktyvūs seniūnaičiai, kurie padeda seniūnei nustatant darbų prioritetus, sprendžiant kilusias problemas.
Seniūnė J.Armonienė pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais daugiausia teigiamų permainų įvyko Prienų mieste – po įgyvendintų projektų neatpažįstamai pasikeitė viešosios erdvės, duris atvėrė suremontuoti viešieji pastatai – autobusų stotis, lopšelis-darželis „Saulutė“, įrengtos naujos vaikų žaidimų aikštelės, suremontuotos automobilių stovėjimo aikštelės, nutiesti patogūs pasivaikščiojimo takai, rekonstruoti nuotekų tinklai, vyksta gatvių apšvietimo plėtra, daugiabučių namų renovacija. Gyvenamoji aplinka gražėja ir darosi patogesnė, seniūnijos tikslas – išsaugoti ir tvarkyti tai, kas sukurta.
Seniūnijos veiklos ir įsipareigojimų baras platus – tenka organizuoti ir administruoti darbus viešose erdvėse, palaikyti tvarką gatvėse, keliuose, skveruose, kapinėse, prie daugiabučių namų, atliekų konteinerių aikštelių, kitose vietose, rūpintis apšvietimu, remontu, asfaltavimu, želdinių ir medžių tvarkymu, spręsti kitas ūkines problemas, išduoti dokumentus, leidimus, pažymas, atlikti notarinius veiksmus, dalyvauti įvairių komisijų darbe, taip pat, bendradarbiaujant su partneriais, prisidėti prie įvairių švenčių ir viešų renginių organizavimo, projektų vykdymo. Nemažai laiko atima gyventojų skundų ir prašymų nagrinėjimas.
Seniūnė J.Armonienė, kalbėdama apie pernai atliktus darbus, pasidžiaugė, kad buvo išasfaltuotos devynios miesto gatvės, o prie Birutės ir Vytenio gatvių įrengtas ir apšvietimas bei šaligatvis. Iš viso mieste įrengtas 371 šviestuvas, daugiausia jų – 89 – atsirado Revuonos parke, 155 – naujosiose miesto erdvėse. Buvo pastatyta parko suoliukų, pjaunami ir genimi medžiai, prižiūrimi biotualetai.Seniūnės teigimu, administruoti ir prižiūrėti 93 daugiabučius namus pavesta UAB „Prienų butų ūkis“, pernai didelis dėmesys skirtas namų elektros instaliacijos remonto darbams, atnaujintos kelios laiptinės. Anot J.Armonienės, Prienų mieste sparčiai pažengusi daugiabučių renovacija.
Stadiono mikrorajono kvartale yra numatyta atnaujinti 28 daugiabučius gyvenamuosius namus. Iki 2019 m. pabaigos yra atnaujinta 14 daugiabučių gyvenamųjų namų, prasidėjo modernizavimo darbai dar septyniuose, kuriems pritarė butų ir kitų patalpų savininkai. Šiuos darbus planuojama baigti 2020 m.
Praėjusiais metais penkiuose gyvenamuosiuose namuose prasidėjo projektavimo darbai. Jų rangos darbus numatoma baigti 2021 m.
Miesto centrinės dalies kvartale planuojama atnaujinti 39 daugiabučius gyvenamuosius namus, iš jų atnaujinti 22 daugiabučiai. Savo eilės laukia dar septyni namai.
Seniūnė minėjo, jog išlieka aktualios gatvių apšvietimo ir asfaltavimo, centralizuotų vandentiekio ir kanalizacijos tinklų problemos. Gyventojų saugumui kelia grėsmę apleisti, neprižiūrimi pastatai (buvusio „Revuonos“ viešbučio, J. Janonio g. 7, Vytenio g., Birutės g. ir kt.), mieste – nemažai benamių gyvūnų. Trūksta naujų atliekų konteinerių aikštelių, gyventojai netinkamai rūšiuoja šiukšles, palieka stambiagabarites atliekas prie konteinerių aikštelėse bei išmeta pakelėse. Mieste, ypač prie daugiabučių namų, trūksta automobilių parkavimo vietų. Būtina atnaujinti senus, ištrupėjusius šaligatvius, pėsčiųjų takus.
Šiemet bus tęsiami miesto ir sodų bendrijų gatvių kapitalinio remonto, kaimiškosios teritorijos kelių remonto, greideriavimo darbai, atliekami gatvių kadastriniai matavimai.
Meras Alvydas Vaicekauskas, prieš susirinkimą kai kurias problemas aptaręs su seniūnaičiais, sakė: „Natūralu, kad žmonės nori gyventi geriau ir gražiau, greitesnių pokyčių. Gatvių ir erdvių tvarkymo darbai bus tęsiami.“ Šiemet bus pradėta Revuonos gatvės rekonstrukcija, tęsiama Prienų kultūros ir laisvalaikio centro renovacija, vyks dešiniosios Nemuno pakrantės ir Panemunės gatvės tvarkymo darbai, bus sukurtas Verslo ir turizmo informacijos centras. Bus rūpinamasi dviračių ir pėsčiųjų takų plėt-ra. Prie šių darbų Savivaldybei teks prisidėti ir savo lėšomis.
Mero nuomone, ir patys gyventojai turėtų būti pilietiškesni ir atsakingesni – neniokoti to, kas sukurta, laikytis saugaus eismo taisyklių, neviršyti leistino greičio, neužstatyti automobiliais pėsčiųjų perėjų.
Alytaus AVPK Prienų rajono policijos komisariato viršininkas Andrius Rupeikis pristatė nusikalstamumo situaciją ir prevencines priemones. Jo teigimu, pernai iš nusikalstamų veikų dažniausios buvo smurtas artimoje aplinkoje, vagystės ir vairavimas išgėrus. Siekiant užkardyti nusikalstamas veikas, palaikyti viešąją tvarką, policija sustiprino patruliavimą, dažniau apsilanko vadinamuose „karštuose“ taškuose (taip įvardinami keturi namai Prienų mieste, kuriuose kyla daugiausia konfliktų, muštynių), jaunimo būriavimosi vietose, pradėta privačių vaizdo stebėjimo kamerų registracija.
Prienų rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Vilionis ir seniūnės ataskaitoje, ir rajono vadovų pasisakymuose pasigedo informacijos apie tai, kokie darbai nuveikti, ko-kių planų esama, siekiant į seniūniją pritraukti verslus. Kilus diskusijai, meras pabrėžė, kad Prienuose nėra galimybių kurti laisvą ekonominę zoną ir pramonę. Seniūnė J.Armonienė sakė, jog vis daugiau prieniečių grįžta iš užsienio, darbo vietų yra, ir nedirba tik tie, kurie tingi. Administracijos direktorės J.Zailskienės teigimu, sutvarkius viešąsias miesto erdves, kai kurie smulkieji verslininkai jau pareiškė norą jose prekiauti. Tikimasi, kad ateityje, įsikūrus Verslo ir turizmo informacijos centrui, pokyčiai bus ryškesni.
Atsakydamas į vieno ūkininko paklausimą, meras pažadėjo, kad duobėta Draugų gatvė Giniūnuose bus tvarkoma. Daugiau dėmesio bus skiriama socialiniams būstams, siekiama, kad jų gyventojai tvarkingai mokėtų mokesčius, neapleistų patalpų.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *