Mobilus koronaviruso patikros punktas veiks ir Prienų mieste

Šią savaitę dešimtyje didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – pradeda veikti pirmieji mobilūs koronaviruso patikros punktai.
Sveikatos apsaugos ministerija savivaldybes įpareigojo tokius punktus įsteigti iki 2020 m. kovo 20 d., t. y. šios savaitės penktadienio. Vilniuje ir Klaipėdoje patikros punktai jau pradėjo darbą.

Kas gali tirtis?
Punktuose ėminius tyrimams galės priduoti asmenys, kuriems pasireiškė bent vienas iš koronavirusui būdingų simptomų – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui. Taip pat – jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos atveju.
Ėminius punktuose galės priduoti tik gavusieji karštosios linijos (skambinti telefonu 1808) konsultanto siuntimą.
Jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina.

Reikės atvykti savo transportu
Į mobilius punktus asmenys turės atvykti asmenine transporto priemone ar atvežami kito žmogaus. Į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. Negalinčių atvykti savarankiškai pavėžėjimą turės užtikrinti savivaldybės.

Vieta ir laikas
Atvykimo laiką ir vietą tirtis siunčiamam asmeniui nurodys su juo susisiekęs mobilaus patikros punkto koordinatorius.

Svarbu laikytis nurodymų
Atvykus tirtis, labai svarbu sekti mobilios komandos nario nurodymus. Automobilio langą žmogus turės pradaryti tada, kai bus paprašytas.
Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, bus kviečiamas greitosios medicinos pagalbos automobilis, ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

Artimiausi patikros dėl koronaviruso punktai:
Kaunas, Kauno kempingas (Jonavos g. 51A);
Marijampolė, šalia futbolo maniežo (Kauno g. 125).
Alytus, Kultūros centro aikštelė (Pramonės g. 1B).

Galės pasitikrinti ir Prienuose
Trečiadienį Prienų rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas, Savivaldybės vyriausiasis gydytojas Virginijus Slauta paminėjo, jog atidaryti tokį patikros punktą ruošiamasi ir Prienuose. Pagal keliamus reikalavimus tam tinkamiausia vieta būtų aikštelė prie Prienų sporto arenos. Palapinė su darbo vietomis turi būti įrengta iki kovo 20 d. Joje dirbs dvi mobilios komandos. Kai tik bus priimtas sprendimas, gyventojai apie tai bus informuoti.

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *