Metų moterims – kelionė į Briuselį

Tęsdami gražią tradiciją LSDP Prienų skyriaus vyrai kovo 8-ąją – Tarptautinę moterų solidarumo dieną jau keturioliktą kartą Prienų kultūros ir laisvalaikio centre surengė „Metų moters“ apdovanojimo šventę. Kaip visuomet, salė buvo sausakimša, moterų veidus puošė šypsenos. Ir kaip nesišypsoti, jei visos buvo pamalonintos rožės žiedu ir laukė nuotaikinga šauniausių rajono moterų pagerbimo šventė.

– „Metų moteris“ apdovanojimai įteikti jau 66-ioms mūsų krašto moterims. Šiandien pagerbsime dar keturias, pačias šauniausias, – šventę pradėjo renginio vedėjas, LSDP Prienų skyriaus narys Aleksas Banišauskas, sveikinimo žodžiui pakviesdamas LSDP Prienų skyriaus pirmininką, rajono savivaldybės merą Alvydą Vaicekauską. Jis, kaip ir garbingas svečias, socialdemokratas, Europarlamentaras Juozas Olekas moterims linkėjo būti mylimoms, mylinčioms ir kad nuo jų veidų nenyktų šypsena. Beje, J.Olekas visoms laureatėms pažadėjo kelionę į Briuselį!
Susirinkusius sveikino ir moterims svajonių išsipildymo linkėjo socialdemokratė, Prienų r. savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė.
Kaip kasmet, taip ir šiemet, „Metų moters“ skulptūrėlės įteiktos darbščioms, draugiškoms, aktyviai visuomeninėje veikloje dalyvaujančioms ir nebūtinai partinėms moterims: bibliotekininkei Danutei Potelienei iš Stakliškių, prieniškėms: Danutei Morkvėnienei, Birutei Trainavičienei bei penketą vaikų užauginusiai Alei Raugevičienei.
– Ačiū, kad buvome pastebėtos, įvertintos. Dėkojame šventės rengėjams, savo šeimoms, vyrams, kad galėjome, galime būti aktyvios, – atsiimdamos apdovanojimus su šypsena ir jauduliu kalbėjo nominantės.
– Žydėkite, mylėkite ir būkite mylimos, – linkėjo renginio vedėjas, sceną užleisdamas nuotaikingai trijų jaunikaičių muzikinei grupei „Lietuvaičiai“.

P.S.Tarptautinė moterų solidarumo diena švenčiama nuo 1911 m. Šią dieną neretai organizuojami protestai ir streikai, kurių tikslas – atkreipti dėmesį į vis dar egzistuojančią nelygybę, taip pat pasidžiaugti, kaip toli moterys pažengė visuomenėje, politikoje ir ekonomikoje.
Yra ir Tarptautinė vyrų diena. Ji švenčiama lapkričio 19-ąją. Šios dienos tikslai – atkreipti dėmesį į vyrų ir berniukų sveikatą, gerinti lyčių tarpusavio santykius, skatinti lyčių lygybę ir pabrėžti teigiamus vyro vaidmens modelius.
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *