Didžiausias šilavotiškių skaudulys – keliai

Vasario 27 dieną vykęs Šilavoto seniūnijos ataskaitinis susirinkimas, kuriame dalyvavo Prienų rajono savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, Šilavoto seniūnė ir seniūnaičiai, sulaukė didelio vietinių gyventojų susidomėjimo.

Diskusijas kėlė kelių būklė
Seniūnaičių ir bendruomenių pirmininkų susirinkime pradėta kelių būklės Šilavoto krašte tema buvo tęsiama ir susitikimo su gyventojais metu. Būtent šiuo klausimu Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas sulaukė didžiausio žmonių susirūpinimo. Vietinio gyventojo teigimu, Šilavoto krašte kai kurių kelių padėtis tokia prasta, kad, atsitikus nelaimei, žmonės negali būti užtikrinti, jog laiku sulauks tinkamos pagalbos. Susirinkusiesiems šilavotiškis priminė atvejį, kai kilus gaisrui, dėl prastos kelio būklės gaisrinės ekipažai negalėjo operatyviai atlikti savo darbo. „Mes jau to kelio laukiam nežinau, kiek metų. Seniūnei rašėme ir iš jos labai gražų atsakymą gavome, bet niekas nesikeičia.

Kilo gaisras, o tame kelyje neprasilenkia gaisrinės mašinos, ežeras yra, o privažiavimo pasisemti vandens nėra… Kai paklausiau, iš kur gaisrininkai ketina imti vandenį, jie atsakė, jog iš Prienų hidranto“, – susirūpinimą reiškė gyventojas. Tai, jog klausimas išties aktualus, parodė ir salėje kilęs šurmulys – kelių priežiūros problemas vietiniai žmonės intensyviai pradėjo aptarinėti tarpusavyje.
„Pačiame Šilavote susisiekimas geras, tačiau kaimuose kelių situacija yra sudėtinga“, – komentavo Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. Anot jo, dėl nepalankių oro sąlygų šiuo metu sutvarkyti kelių – praktiškai neįmanoma, todėl belieka prašyti pakantumo. Tiesa, savivaldybės vadovo teigimu, pavasarį didžiausiuose skauduliuose keliai bus sutvarkyti. „Tačiau tai, ką sukuriame, reikia labai saugoti“, – gyventojams akcentavo A. Vaicekauskas.

Į atliekų rūšiavimą žiūrima atsainiai
Visgi problemas išsakė ne tik patys gyventojai, bet ir Šilavoto seniūnė Neringa Pikčilingienė. Pastaraisiais metais valstybė vis daugiau dėmesio skiria atliekų tvarkymui, tačiau, kaip pastebi seniūnė, kai kurie šiame krašte gyvenantys žmonės į atliekų tvarkymą vis dar žiūri „pro pirštus“. Jos pastebėjimu, ypač didelė problema šiame krašte yra stambiagabaritės atliekos, kurios paliekamos viešose vietose, bei nerūšiuojamos atliekos Šilavoto kapinėse, nors tam sudarytos visos sąlygos. „Jei jau susikrovėte stambius krovinius į mašiną, tai vežkite juos į stambiagabaričių atliekų aikštelę, o ne į miestelį“, – naudodamasi proga į žmonių sąmoningumą apeliavo N. Pikčilingienė. O siekiant išspręsti miestelio kapinėse susidariusią situaciją, Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė pažadėjo paieškoti galimybių atitinkamose kapinių vietose įrengti vaizdo stebėjimo kameras, kurios, administracijos direktorės nuomone, turėtų pažaboti „nedorėlius“.

Kiti svarbūs klausimai
Seniūnijos gyventojams buvo aktuali ir nuotekų įrengimo tema. Visgi, anot J. Zailskienės, šis klausimas yra iš tiesų didelė problema, susijusi su tam tikrais finansinių aspektų nuostatais, ir nors, administracijos direktorės teigimu, prošvaisčių yra, konkrečių pažadų savivaldybės atstovė kol kas nedalijo.
Susitikimo metu šilavotiškiai taip pat išreiškė susirūpinimą vėlai vakare ateinančiais laiškininkais (ši situacija susidarė Šilavote panaikinus pašto skyrių) bei dideliu greičiu miestelio gatvėse lekiančiais automobilių vairuotojais. Deja, gyventojams paaiškinta, jog pirmuoju atveju savivaldybė padaryti nieko negali, nes Lietuvos paštas nėra savivaldybei pavaldi įstaiga, o nuogąstavimus dėl greičio policijos atstovas pažadėjo perduoti atsakingiems pareigūnams.

Ne viskas taip blogai?
Nepaisant to, jog susirinkimo metu netilo diskusijos, o valdžios atstovams buvo užduota nemažai klausimų, seniūnės ataskaitoje buvo galima įžvelgti ir džiuginančių skaičių. Lyginant su 2018 m., praėjusiais metais Šilavoto seniūnijoje sumažėjo išvykstančių gyventojų bei padidėjo gimusių vaikų skaičius. Kadangi miestelis vis dar turi pagrindinę mokyklą, savivaldybės meras A.Vaicekauskas skatino jaunas šeimas vesti vaikus į vietinę ugdymo įstaigą, kad, laikui bėgant, tai netaptų dar viena miestelio problema. Prienų rajono savivaldybės atstovai taip pat džiaugėsi turtingu kultūriniu gyvenimu Šilavoto krašte, kuris gali prisidėti prie turizmo vizijos Prienų krašte plėtojimo.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *